Çiğli Meclisi'nde iki flaş karar!

 • Haber Saati : 05 Temmuz 2019, Cuma 22:41:05 - 4 Ay önce eklendi.
Çiğli Belediyesi’nin Temmuz ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumu Başkan Utku Gümrükçü’nün yokluğunda gerçekleşti.

  Başkan Vekili Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Ali Rıza Koçer’in yönettiği oturumda Akvaryum ve Pelikan Sosyal Tesisleri’nin Çiğli Gıda İnşaat Turizm Tic. Ltd. Şirketi’ne devri gündeme geldi. 

  Haziran ayı meclis toplantısında alınan karar çerçevesinde şirketin mali yapısında güçlendirilmesi hedeflenirken Temmuz ayı toplantısında 2 işletmenin 10 yıllık intifa hakkının sermaye artırımına esas olması gereğince teminat verilmesi hususu görüşüldü. 

  Koçer, komisyonlardan oy çokluğuyla gelen sermaye artırımı konusunda oy birliğiyle karar alınması için ısrarcı oldu. AK Parti grubundan ricada bulunan Koçer meclis oturumuna 5 dakika ara verdi. AK Parti Grubu kendi arasında yaptığı istişare sonrasında flaş bir karara imza attı. Komisyonlardan oy çokluğu ile gelen madde mecliste oy birliği ile kabul edildi. 

  HİÇBİR BANKA HİÇBİR BELEDİYEYE BORÇ VERMİYOR
  Koçer ara verilmeden önce oturumda konuşurken, “20 milyon TL’lik bir kredi kullanma yetkisi de almıştık. Hiçbir banka borç vermiyor. Sadece bize, Çiğli’ye özel bir durum değil. Bize hiçbir bankadan dönüş olmadı. Türkiye’de şu an hiçbir banka hiçbir belediyeye kredi vermiyor” ifadelerini kullandı.

  AK PARTİ GRUBUNDAN FLAŞ HAMLE!
  AK Parti Grup Başkan Vekili Hüsnü Boztepe sermaye artırımı konusunda açıklama yaparken, “Çiğli’nin menfaatine olan her şeyde destek vereceğimizi önceki oturumlarda da söyledik. Şirket konusunda belediyemizin geçmiş dönemde kötü bir sınav verdiğini bilmekteyiz. Geçmişteki sıkıntılarımızı biliyoruz. 3 aylık bir belediye başkanımız var. Bu konuda sermaye artırımına destek vermek istiyoruz. Şunu da söyleyelim; biz grup olarak haklıyız. Bizim haklı olduğumuzu CHP grubu da, siz de biliyorsunuz. Ama bazen haklı olmak yetmiyor. Çiğli halkının daha iyi hizmet alabilmesi için destek veriyoruz. Bundan sonra şirketler konusunda meclise bilgi verirseniz seviniriz” dedi. 

  BAŞBAĞLAR KATLİAMINI LANETLEDİLER
  5 Temmuz Başbağlar katliamının yıl dönümüyle ilgili söz alan AK Partili Boztepe, “Geçen gün Madımak için de söyledim. Biz nereden gelirse gelsin insanlığa sıkılan kurşunların karşısındayız. Bu olayı lanetliyorum. Tüm ailelere baş sağlığı diliyorum. Rahmetli olanların mekanları cennet olsun” ifadelerini kullandı. 
  Başkan Vekili Koçer, “Türkiye’de birçok oyun oynandı. Bu da onlardan bir tanesidir. Tüm katliamları ve Başbağlar’ı lanetliyorum. Allah’ımdan bir daha ülkemize böyle acı oylarla yaşatmaması için dua ediyorum” dedi.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim