Çiğli'de muhtarlar zirvesi

 • Haber Saati : 29 Haziran 2019, Cumartesi 12:37:42 - 4 Ay önce eklendi.
Daha katılımcı bir yönetim anlayışıyla hizmet üreten Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, mahalle muhtarları ve azalarıyla bir araya geldi.

  Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Çiğli’nin 26 mahallesinin muhtar ve azalarıyla Evka 2’de bulunan Çiğli Belediyesi Pelikan Sosyal Tesislerinde bir araya geldi. Mahalle muhtarları ve azaları tarafından memnuniyet ve ilgiyle karşılanan toplantıda, Başkan Gümrükçü’ye, Başkan Yardımcıları Ali Rıza Koçer ve Barbaros Kiriş de eşlik etti. 

  PLANLAMA DÖNEMİ
  Muhtarlarla yoğun iletişimde olacaklarını belirten Başkan Gümrükçü, muhtarlarla sağlanan geri bildirimlerle yönetim planını hazırladıklarını söyledi.  Başkan Gümrükçü; “Azalarımız kılcal damar işlevi görerek mahalleleriyle ilgili sorunları muhtarlara, muhtarlar da bize iletiyor. Bizler de sizlerden sağladığımız bilgiler ışığında planlamamızı yapıyoruz” dedi. 

  ANKET FORMLARI DAĞITILDI
  Başkan Gümrükçü, vatandaştan gelen talep ve şikayetlerin önemli olduğunu ancak öncelikle muhtarların beklentilerini belirlemek istediklerini belirterek, tüm muhtar ve azalara “Muhtarlar için yerel yönetimde beklentiler” başlıklı anketi dağıttı. Daha katılımcı bir belediyecilik yapmak için anket formlarının doldurulmasının önemine değinen Başkan Gümrükçü şöyle dedi: “Çiğli Belediyesi olarak stratejik plan yapacağız ve biz bu anketleri çok önemsiyoruz. Şu anda plan hazırlıklarımız devam ediyor. Kentimizin önceliklerini sizlerle belirleyeceğiz ve bu bizim anayasamız olacak. Muhtarlarımız da bizi denetleyecek. Şehrimizi hangi ilkelerle yöneteceğimizi belirleyeceğiz. Kısacası çalışma programımız ortaya çıkacak.”

  MAHALLE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
  Mahalle toplantılarının da aksamadan devam ettiğini belirten ve halkın öneri ve taleplerini not alarak çalışma programını hazırladıklarını ifade eden Başkan Gümrükçü, “Şu ana kadar 6 mahallede geniş katılımlı toplantılar yaptık, kısa süre içinde de kalan 20 mahalleyi tamamlayacağız. Onun dışında her bir başkan yardımcımız bir mahalleden sorumlu ve onlar da mahallelerde detaylı toplantılar yapıyor. Vatandaşımız temiz sokak, güzel parklar, düzgün kaldırımlar, düzgün asfalt, bisiklet yolları, kolay ulaşım ve tramvay gibi isteklerde bulunuyor. Biz de bu talepler doğrultusunda yeniden yapılanma sürecindeyiz. Başkan koltukta oturursa vatandaşın sesini duymaz. Başkanın gözü kulağı sürekli sahada halkın içinde olmalı. Belediyede sadece başkan çalışmaz, başkan yardımcıları, müdürler ve personel de çalışır. Biz bunun için sürekli halkımızla birlikte ve muhtarlarımızla uyum içinde çalışacağız” diye konuştu. 

   


Bu Haberin Manseti :

Çiğli'de muhtarlar zirvesi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim