Çiğli'de sanat buluşması

 • Haber Saati : 07 Ekim 2019, Pazartesi 12:10:30 - 9 Ay önce eklendi.
Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, aralarında ressam, heykeltıraş, yazar ve şairlerin yer aldığı Çiğli’de yaşayan sanatçılarla bir araya geldi.

  Başkan Utku Gümrükçü önderliğinde gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Çiğlili sanatçılar görüş ve önerilerini dile getirdiler. Sıcak ve samimi bir havada geçen görüşmede, Çiğli’de sanatsal faaliyetler, yeni kültür merkezi, planlanan edebiyat ve şiir etkinlikleri gibi konular üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Başkan Gümrükçü, toplantı boyunca sanatçıları büyük dikkatle dinledi ve notlar aldı.

  Önemli olan insana yatırımdır
  Toplumların gelişiminin sanata ve sanatçıya verdiği değerle ölçülebileceğini vurgulayan Başkan Utku Gümrükçü, “Yol, park ve kaldırım gibi hizmetler bir şekilde yapılır. Önemli olan sanata yani insana yatırımdır. Kentlerin gelişmişliği, o kentte yaşayan insanların sanatsal etkinliklere ulaşabilirliğiyle eşdeğerdir. Bu anlayışla çalışmalarımızı ve geleceğe dönük planlarımızı sürdürüyoruz. Çiğlili sanatçılarımızın desteği ve katkılarıyla çok güzel işler yapacağız” dedi.

  Çiğli’yi Birlikte Yöneteceğiz
  Yönetimde çoğulculuk anlayışını her alanda hayata geçirmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Gümrükçü, “Gerek sanat gerekse diğer alanlarda hayata geçireceğimiz hizmet ve projelerle ilgili çalışmalarımızı konunun uzmanlarıyla fikir alış verişinde bulunarak yürütüyoruz. Sanat ile ilgili faaliyetlerimizi sürdürürken de, ilçemizde yaşayan sanatçılarımızın engin fikirlerinden yararlanmak istedik. Bu bağlamda farklı branşlarda çok önemli eserler ortaya koymuş olan Çiğlili sanatçılarımızla düzenlediğimiz toplantıda bir araya geldik. Hali hazırda yürüttüğümüz projeler ve başlatmayı düşündüğümüz edebiyat ve şiir etkinlikleriyle ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Katıldıkları için tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

  Buluşmaya katılan sanatçılar:
  Hidayet Karakuş, Hüseyin Yurttaş, Metin Soydeveli, Mine Ömer, Oğuz Tümbaş, Selçuk Oğuz, Veli Başak, Nail Uyar, Hayri Oğuz, Asım Gönen, Ayten Köse, Lütfü Dağtaş, Meral Uludağ, Çetin Akgül, Erol Koçer, Zeki Büyüktanı, Hakan Cem, Zeynep Uzunbay, Yetiş Fidan Maruflu, Okyay Bulut, Ekin Erman, Ahmet Uzun ve Martıgül Kalkan.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim