Çiğli'ye yeni logo

 • Haber Saati : 09 Ocak 2020, Perşembe 08:46:47 - 1 Yıl önce eklendi.
Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, başkanlığında, Çiğli Belediyesi Ocak ayı ikinci birleşimi gerçekleşti.

  Meclisin ana gündem maddeleri, Çiğli Gıda İnşaat Turizm Tic. Ltd. Şt’nin sermaye arttırımı, Başkan Gümrükçü’ye kredi yetkisi verilmesi ve yeni belediye logosu oldu.

  Logo yenilendi

  Çiğli Belediye Meclisi tarafından tüm komisyonlarca yapılan görüşmeler sonucunda Belediye’nin mevcut logosunun revize edilerek kullanılması kararı alındı. Böylece Çiğli’nin denizle buluşma hayali olan deniz yeni logoya eklenmiş oldu.

  GÜMRÜKÇÜ: YENİ TESİSLER KURULACAK!
  Sermaye artırımını yeni tesislerin kurulması nedeniyle yaptıklarını ifade eden Başkan Gümrükçü, “Belediye Şirketleri kendi ayakları üstünde durması gereken şirketlerdir. Yeni faaliyet alanları yaratmak,  ciro ve karlıklı için bu sermaye arttırımı kararını aldık.  Çünkü bünyesinde yeni tesisler açacağız. Bu paranın üretim alanına gideceğini taahhüt ediyorum. Elbette kamu görevi yaparken zarar olabilir. Çöp konteynırı, kilit parke taşı tesislerinin kurulması için çalışacağız. Çok iyi bir kilit parke taşı yaparsak onu çevremize de satabiliriz. Ben AK Parti ve MHP’li üyelerimize verdikleri destek için teşekkür ederim. Hep beraber belediyeyi iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

  ARSLAN: ÇİĞLİ’NİN SIRTINDA BİR KAMBUR!
  Meclisten oy birliğiyle geçen karar sonrası konuşan AK Partili meclis üyesi Nedim Arslan, şirketin Çiğli’nin sırtında bir kambur olduğunu ifade etti. Arslan, “Bu şirket kurulduğu günden beri Çiğli Belediyesi’ne de kimseye bir katkı sunmamıştır. Freni boşalmış kamyon gibi gidiyor. Bu şirket Çiğli’nin sırtında bir kamburdur. Her ne sebeptense aldığınız günden beri buraya kilidi vurmadınız. 20 milyon civarında bir de kredi çekme talebiniz olacak. Bu şirket bizce bertaraf edilmeli, ya da kar etmesi sağlanmalı.  Batık bir şirket ama sizin bize verdiğiniz bilgiler ve bir an önce üreten bir şirket olabilmesi için onay verdik.  Şirketin aylık Çiğli bütçesine 700 bin lira, yıllık ise 10 milyon zararı var.  Bu hem belediye hem de halk için büyük bir zarar.  Bizim sokağa atacak paramız yok. Bu para ile daha iyi işler yapılabilir. Ama biz sizin iyi niyetiniz ve bize anlattıklarınız nedeniyle onayladık. Ama bu şirket gerçekten Belediyenin sırtında bir kambur… Çiğli’nin parası çarçur edilmemeli. Biz zor bir karar verdik, size onay verdik ama vatandaş bir gün gelir de bize ‘benim param neden boşa gitti’ derse hepimiz üzülürüz” diye konuştu.

  BOZTEPE: SON OLSUN!
  AK Parti Grup Başkan Vekili Hüsnü Boztepe, “Borçlanmaktan korkulmaması gerektiğini ancak önemli olanın bu paranın nereye gideceği olduğunu söyledi. Boztepe, “Çiğli Gıda’nın sermayesi ikinci kez arttırıldı ve biz Çiğli’nin geleceğinde karartmamalıyız. Bizim çöp konteynırı, kilitli taş parke yapacağımızı söylediniz. Ancak eğer buradan da zarar edersek delik daha da büyüyecek. Grup odasında bize anlattınız, biz her konuda oy birliği ile kararların geçmesine özen gösterdik ama Sayın Başkan lütfen bu son olsun… Bizim tek istediğimiz kredinin nereye gideceği belli olsun” dedi.

  "HARMANDALI İMARA AÇILIYOR!"
  Başkan Gümrükçü,“ Türkiye enerjide dışa bağımlı bir ülke, kendi öz kaynakları ile bir şey yapmazsa kalkınmada güçlük çekecek.  Gelecek mecliste İklim Değişikliği ve Enerji Komisyonu kurulmasını önereceğim. Bu konuda Türkiye’de öncü olacağız. Harmandalı’nda biliyorsunuz ki elektrik enerjisi üretmeye başladık. Bu vesileyle Harmandalı’nın imara açılacağının da müjdesini buradan vereyim. Çekilen kredilerin Çiğli’de maaş, borç ödemekte kullanılması yerine sokağa hizmet olarak yansıması gerektiğini düşünüyorum.  AK Partili arkadaşlar Kredide bize yetki verirken hizmet için verdiler doğru da yaptılar. İlçemiz hizmete aç. Çiğli devamlı büyüyor. Yaklaşık 15 milyon hesapladık, yapılacak hizmetleri. Bu ihtiyacın en az yarısının 2020 yılının yarısında bitecek. Sizlere bunun sözünü veriyorum. 2020 logoda olduğu gibi hizmette de değişim yılı olacak" dedi.

  MECLİS SALONU YENİLENDİ
   Çiğli Belediye Meclis salonunun arka kısmına Çiğli’nin simgesi olan ‘Flamingo’ fotoğrafları asılırken, Başkan kürsüsünün arkasına ise 3 boyutlu Atatürk fotoğrafları eklendi.


Bu Haberin Manseti :

Çiğli'ye yeni logo
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim