Çıray'dan AK Partili Hotar'a

 • Haber Saati : 03 Mayıs 2015, Pazar 13:54:43 - 6 Yıl önce eklendi.
Hotar nasıl iktisat profesörü olmuş acaba?

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Adayı Nükhet Hotar bir gün önce muhalelefet partilerine yüklenerek, “Bundan evvel tüm partiler iktidar oldular, koalisyon oldular yaptıklarımızın yüzde 1’ini yapamadılar. Yaptıklarımızı alnımız akıyla anlatmalıyız” demişti. Hotar’ın bu sözleri üzerine CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Dr. Aytun Çıray sert bir cevap verdi.
   
  “Hotar nasıl iktisat profesörü olmuş acaba?”
  Bornova’da seçim çalışmalarını yürüten Dr. Aytun Çıray’a Hotar’ın muhalefeti beceriksizlikle suçlayan sözleri hakkında ne düşündüğü soruldu. Bunun üzerine Çıray, “Allah Allah nasıl iktisat profesörü oldu acaba?” diyerek şaşırdığını ifade etti.
   
  CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Çıray, “Türkiye çok zor günlerde kurulmuştur. O günden bugüne kadar bu ülkede taş üstüne taş koyanları minnetle anıyorum. Bugünden çok daha fakir olduğumuz yıllarda Keban’ı, Atatürk’ü, Erdemir’i, Petkim’i, Seydişehir Aliminyum’u, otoyolları, enerji santrallerini, rayları ve daha nice hizmetleri yapanlara teşekkür ediyorum,” dedi.
   
  “AKP iktidarının en büyük eseri işsizliktir”
  Çıray, AKP’lilerin övünmelerine siyasetin tabiatı gereği sözü olmadığını, ancak teşvik rakamlarına bakıldığında ve PETKİM bu hesaptan çıkarıldığında İzmir’e bir şey kalmadığı görüleceğini söyledi. İzmirlilerin milli gelire yüzde 7, kamu bütçesine yüzde 10 katkı vermesine rağmen, bunun yüzde 1’ini bile geri alamayan bir il konumunda olduğunu anlatan Çıray, şunları söyledi;
  “Hanımefendi boş lâfı bıraksın da işsizliğe baksın.İşsizlikte rekor kırıyorlar. Türkiye’de yüzde 10-11, İzmir’de yüzde 15.4 işsizlik.Neyse biz geleceğe bakalım; CHP emekliye iki maaş ikramiye verecek ve mazot 1,5 lira olacak. Kurtuluş Savaşı’ndan çıkmış, yaralarını sarmaya çalışan bir Türkiye… Cumhuriyet salgın hastalıklarla mücadele etmek zorunda ve toplu iğne dahi yapamayan bir Türkiye devralmış. Doktoru yok, mühendisi yok, okuyanı yazanı yok bir ülke… Darbelere maruz kalmış bir ülke… Tek başına iktidarlarca veya koalisyonlarla yönetilmiş ve bütün bunlara rağmen AKP’nin iktidara geldiği güne kadar ortalama yüzde 5,2 kalkınma hızı sağlamış bir Türkiye. Sana altyapı sunmuş. Özelleştirilecek eserler sunmuş. Beğenmediğin o dönemlerde iki boğaz köprüsü yapılmış bitirilmiş. Sen ne yapmışsın? Dünyanın kulaklarından para fışkırırken 4,9 kalkınma hızını zorla yakalamışsın. Yani eleştirdiğin o dönemin gerisindesin. Onun için sağol de kardeşim, teşekkür et. Kendini aklamak için dünü kötüleme. Nankörlük etme. Ayıp, günaha giriyorsun. Neyse boş tartışmalarla zaman kaybetmeyelim; biz geleceğe bakalım. CHP 8 Haziran’da iktidar olduğunda emekliye iki maaş ikramiye verecek ve mazot 1,5 lira olacak.” 
   

Bu Haberin Manseti :

Çıray'dan AK Partili Hotar'a
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim