Dikili’de yepyeni bir kent yaratılıyor

 • Haber Saati : 29 Nisan 2015, Carşamba 13:36:42 - 6 Yıl önce eklendi.
Dikili Belediyesi, ilçenin her noktasında yaşayan vatandaşların daha iyi hizmet alması ve daha yaşanabilir bir kentte yaşaması için gece-gündüz demeden çalışıyor

  CHP'li Mustafa Tosun'un başkanlık koltuğuna oturmasının ardından yatırım ve hizmetlerini ilçenin her noktasına kaliteli bir şekilde götürmek için seferberlik başlatan Dikili Belediyesi,  kentte yılların kanayan yarası olan ve acil çözüm bekleyen sorunlara birer birer el atarak kökten çözüme kavuşturuyor.
   
  Engeller Kalkıyor
   
  Dikili Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerde bu kapsamda,  İsmetpaşa Mahallesi sınırlarında bulunan sorunlu cadde ve sokaklarda çalışma başlatarak buralardaki kullanım amacını yitirmiş asfalt kaplamaları tamamen sökerek yerlerine estetik ve daha dayanıklı granit zar taşını döşüyor. Ayrıca ekipler aynı bölgede sıkça bulunan yokuş alanlarda da düzenleme yaparak rampa eğimlerini başta engelli vatandaşlar olmak üzere yaşlılar, çocuklar, hamile ve çocuklu kadınların gündelik hayatlarını kolaylaştıracak seviyeye getiriyor.  Yağmur kanalları da yağacak şiddetli yağmurlar sonrası oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçecek şekilde düzenleniyor.
   
   
  “Çalışmalarda Doğru Yoldayız”
   
  Çalışmalar hakkında bilgiler veren Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, kentte herkesi kucaklayan bir hizmet anlayışıyla, sevgiyle, hoşgörüyle çalıştıklarını belirterek, ‘Göreve geldiğimiz günden bu yana hava koşulları elverdiğince ilçemizde gerek merkez mahallelerde gerekse kırsal mahallelerde önemli yatırımlara imza attık. Özellikle köyken mahalle statüsüne geçen yerleşim yerlerimizde eksiklerin tamamlanması büyük çaba sarf ediyoruz. Bu hedefte, üreticilerimizin tarlasına, bağına bahçesine kolayca ulaşacağı yolları açtık. İlçemiz sınırlarında Fen İşleri Müdürlüğümüzce bir yılda 18 km üretim yolu yapıldı. Ayrıca muhtelif yerlere 42 bin metre kare parke taşı, 17 bin metre kare granit zar taşı, 18 bin metre kare kaldırım taşı döşemesi yapıldı. Ekiplerimiz şuanda İsmetpaşa Mahallesi sınırlarında bulunan sorunlu cadde ve sokaklarda çalışmalarını sürdürerek buradaki sorunları ortadan kaldırıyor. Zaten hedefimiz de sorunları kökünden çözmektir. İlçe halkımızla el ele vererek daha güzel, daha yaşanabilir bir ilçe hedefimize ulaşacağımızdan hiç kuşkumuz. Çünkü biz doğru yoldayız ve yapılan çalışmalardan halkımız da oldukça memnun’ diye konuştu.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim