DİSK/ GENEL-İŞ’in yalanları

 • Haber Saati : 31 Ekim 2019, Perşembe 12:52:34 - 11 Ay önce eklendi.
İzmir'in Dikili ilçesinde, Genel-İş Sendikası 5 No'lu Şubesi üyeleri ile Belediye-İş Sendikası üyeleri arasında çıkan tartışma sonrası Belediye-İş sendikası yazılı bir basın açıklaması yayınladı...

  İşte o açıklama:

  DİSK/ GENEL-İŞ’İN YALANLARI, MAFYAVARİ TAVIRLARI VE ALGI OPERASYONLARI  ŞİMDİ DE DİKİLİ BELEDİYESİNDE DEVAM EDİYOR.

  Egemedyası-Dün bazı basın yayın organlarında “Dikili Belediyesi'nde DİSK'lilere saldırı” olarak verilen haberler tek yönlü ve gerçeği yansıtmamaktadır.

  İzmir Dikili Belediyesi işçilerinin çağrısı üzerine örgütlenme çalışması için Dikili’ye giden sendikamız Şube başkan, üye ve yöneticileri üye kaydı yaptıkları kafeteryada DİSK/Genel-İş Dikili Temsilcisi Cemal Eryılmaz’ın “buradan çekip gidin, yoksa kötü olur, burada üye kaydedemezsiniz” şeklinde sözlü sataşması üzerine arkadaşlarımızın “tehdit mi ediyorsun, mafya mısınız?” tepkisiyle karşılaşınca aynı kişi “mafyaysa mafya, hemen çekin gidin, yoksa kötü olur”şeklinde cevap vermiştir. DİSK/Genel-İş temsilcisi, bir süre sonra daha kalabalık bir grupla aynı noktaya gelerek önce sözlü saldırı bulunmuş, ardından da bıçak çekerek olayı fiili saldırıya çevirmiştir. Bıçaklı saldırı girişimi, arkadaşlarımız tarafından engellenmiş, bu esnada olay yerinde bulunan bir trafik polisi de havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmıştır.Yaşanan olay bu kadar netken, Dikili belediye işçilerini kendi malı zanneden DİSK/Genel-İş yöneticileri; yandaş basına verdikleri haberlerle yaptıkları algı operasyonlarıyla her zamanki gibi mağduru oynamaya çalışmıştır.

  Tehdit eden, bıçak çekip saldıran DİSK Genel-İş temsilcisi Cemal Eryılmaz’dir (video kayıtları ve emniyette ifadesi mevcuttur). Ayrıca bıçak çekip saldırdığı için gözaltına alınan tek kişi de odur. Ama gelin görün ki; ağlayan sızlanan, basında ve sosyal medyaya mağduru oynayan DİSK/Genel-İş’tir.

  Bu gerçekler ortadayken DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı “temsilcimiz saldırıya uğradı” yalanına sarılarak, toplama kalabalıklarla Dikili’nin ve Dikili işçisinin huzurunu bozarak, Dikili işçisinin sendika seçme iradesi üzerine baskı kurmak istemektedir.

  Biraz dürüst olun. Dikili Belediye işçileri sizin tapulu malınız değil. Sendika seçme hakkı Dikili Belediye işçilerinin yasal hakkıdır. 

  Belediye-İş; işçilerin çağırdığı her yerde örgütlenir. Belediye-İş’i medya üzerinden yapılan algı operasyonlarıyla, mafyavari tavırlara, bıçak çekerek, toplama kalabalıklarla korkutamazsınız. Bizim tek ve en güçlü dayanağımız işçidir. 

  Laf kalabalığına gerek yok. 

  İşçiye baskı yapan da onu bıçakla tehdit eden de sizin temsilciniz. Önce bıçak çekeceksiniz kabadayılık yapacaksınız, elinizden bıçak alınınca da çocuk gibi ağlayıp dövünüp, “bana saldırdılar” diyeceksiniz. Dikili’nin ve Dikili işçisinin huzurunu bozmaya hakkınız yok. Türkiye’nin bir çok yerinde mafyavari hareketleri yapan sizsiniz. Bu nedenle herkesi kendiniz gibi zannediyorsunuz. Eğer işçiye, kendinize güveniyorsanız bırakın bu boş mağduriyet edebiyatını ve mafyavari tavırları. Koyalım Dikili’de sandığı ortaya, işçi hangi sendikayı seçiyorsa orada örgütlensin. Var mısınız? 

  Haydi, hodri meydan…. 31.10.2019

  Belediye-İş SendikasıEtiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim