Doğançay'a Şirince modeli

 • Haber Saati : 02 Ekim 2019, Carşamba 13:18:13 - 9 Ay önce eklendi.
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, ilçe sokaklarını gezerek, mahallelerin sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyor.

  İlk olarak Doğançay Mahallesi Muhtarı Arzu Nisan ile bir araya gelen Başkan Sandal, kurs, pazar yeri, yol düzenlemeleri, yağmur suyu birikintisinin önlenmesi, sağlık personeli ihtiyacı ve anons sistemi gibi talepleri dinledi. Doğançay'ı Çiçekliköy veya Şirince gibi bir modelle marka yapmayı planladıklarını anlatan Sandal, mahalle meydanında pazar yeri, yeni düğün salonu, kreş ve yeni imar düzenlemesi yapılması konularında bilgiler verdi.

  DOĞANÇAY MARKA OLACAK

  Doğançay'ı cazibe merkezi haline getirmek istediklerini belirten Sandal, "Bizden sonraki kuşağa güzel şeyler bırakmalıyız. Buranın imarını değiştirip, Şirince veya Çiçekliköy gibi yapalım istiyoruz. Evleri yenileyelim. Yeni iş yerleri, parklar, yeşil alanlar, kahvaltı salonları, sosyal alanlar olsun. Mahallenin öncelikli sorunlarından olan yağmur suyu meselesi de İZSU tarafından kısa sürede çözüme kavuşturulacak. Burada vatandaşların arsalarına ödedikleri vergilerle ilgili bir mağduriyet söz konusu. Bunu da gidereceğiz.Ayrıca ürettiğiniz bal ve zeytinyağını kadın kooperatifimiz bünyesinde satın. Belediye olarak biz de size destek olacağız. Kooperatifimizin ürettiklerinden satılmayanları belediye olarak alacağız" dedi. Atıl haldeki basketbol sahasının yerine sosyal tesis kazandıracaklarını, Yeni Doğançay Spor Kulübü'ne de soyunma odası konusunda destek olacaklarını müjdeleyen Başkan Sandal, mahalledeki kaçak ve ruhsatsız yapılara da geçit vermeyeceklerini söyledi. Sandal ayrıca hiçbir öğrenci kursunu da kapatmadıklarını vurgulayarak, tüm kursların yaş gruplarına göre belirlenecek sınıflarda devam edeceğini dile getirdi. Son 5 ayda Doğançay'a yapılan hizmetlerden memnun olduklarını belirten mahalle Muhtarı Arzu Nisan da Başkan Sandal'a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

  DÜĞÜN SALONU VE SPOR SAHASI

  Nafiz Gürman Mahallesi'nde de Muhtar Hüseyin Doğan ile sokakları gezerek, yapılması gerekenleri yerinde inceleyen Başkan Sandal, Pazar Yeri'nin altındaki alana düğün salonu yapılması, muhtarlık binasına yeni yer, kreş ve futbol sahasının yenilenmesi için söz verdi. Sandal, yeşillendirme, kaldırım düzenlemesi ve Anıt Spor Kulübü'ne de destek olunacağını belirtti. Başkan Sandal ayrıca esnaf ziyaretleri kapsamında kendisine ikram edilen mırra teklifini de geri çevirmedi.

  Yamanlar Mahallesi'nde ise Muhtar Kemal Aydın'ın yeni muhtarlık binası yeri ile kaldırım düzenlemeleri ve yeşil alan taleplerini alan Başkan Serdar Sandal, en kısa zamanda öncelikli olarak yapılabileceklerle ilgili birimlere talimat verdi. Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim