Efeler için vizyon projeler başlıyor

 • Haber Saati : 14 Temmuz 2019, Pazar 16:56:03 - 3 Ay önce eklendi.
Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’dan birlik mesajı...

  Yerel seçimlerin ardından yeni döneme başlayan belediyeler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Göreve geldiği günden bu yana ortaya koyduğu yatırım ve hizmet seferberliği ile öne çıkan yerel yönetimlerden biri de Aydın’ın Efeler Belediyesi. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği ilk günden itibaren adeta arı gibi çalışarak, hemşerileri ile 7 gün 24 saat temas halinde oluyor.

  Belediye çalışmalarını sahada etin olarak takip eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kentlerin gelişerek, değişiminin halkın huzur ve refahını öne çıkaran projelerle daha etkin ve başarılı olacağını belirtip, “Bizim olmazsa olmazımız kentin her noktasına eşit ve kaliteli hizmeti götürmek. Biz göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu anlayışımızın ışığında proje ve yatırımlarımızı hayata geçirerek hemşerilerimizin huzur ve refahına katkı sunmayı hedefliyoruz” diyor.

   “Halkla Beraber Halk İçin Yönetim”

  “Ayrımız gayrımız olmadan her yere, herkese eşit hizmet” sloganıyla çalışmalarını yürüten Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay, ilk yılında vizyon projelere imza atmaya hazırlanıyor. Başkan Atay, ilk döneminde kentin tamamında daha iyi bir alt ve üst yapı ile yeni eğitim, kültür, sanat, spor tesisleri, üretim yolları, pazaryerleri, otoparkları, oyun parkları, yeşil alanları, kültürel, sanatsal etkinlikleriyle 24 saat yaşayan ve yaşanacak yemyeşil bir Efeler yaratma sözü de veriyor. Başkan Atay, tüm bu hizmet ve yatırımları, halkıyla yakın temas halinde olarak, katılımcı demokrasi anlayışıyla yapacağına dikkat çekiyor.  

  Sorunlara Neşter Vurduk

   “Belediyeleri başarıya götüren en büyük etkenin halkın, muhtarların ve sivil toplum kuruluşlarının yönetime katılmasını sağlamak olduğunu belirten Başkan Atay, Efeler’in sorun ve ihtiyaçlarını biliyoruz. İyi bir ekibimiz var, saha çalışmalarımızı ve araştırmalarımızı çok iyi yaptık. Şimdi de bu çalışmalarımıza katılımcı demokrasi anlayışımızı yani halkımızın, muhtarlarımızın, sivil toplum örgütlerinin yönetime katılımını ekleyip, çözüm reçetesini hep birlikte yazıyoruz. 3 aydır görevde olmamıza ve yeni bir yönetim olmamıza rağmen kısa zamanda sorunları çözmek adına önemli yol aldık ve acil çözüm bekleyen çok sayıda soruna neşter vurduk. Ekiplerimizin çalışmalarını tamamlamasıyla bu sorunlara kalıcı çözüm getireceğiz” dedi.

  Vizyon Projeler Başlıyor

  Başkan Atay, “Efeler’in bütününde daha iyi bir alt ve üst yapı oluşturmak, trafik, ulaşım sorunlarına çözüm bulup çevreci, çağdaş, daha yaşanabilir kentsel değişimi yaratmak öncelikli hedefimiz. Buna mahallelerde gerçekleştirdiğimiz dönüşüm çalışmalarıyla başladık. Kısa zaman içerisinde kentimize yeni eğitim, kültür, sanat, spor tesisleri, üretim yolları, pazaryerleri, otoparklar, oyun parkları, yeşil alanları da kazandıracağız. Yapım çalışmalarına kısa zamanda başlayacağımız Matematik Parkı Projesi, Güneş Enerjisi Projesi ve diğer çevreci bilimsel projelerde uluslararası alanda büyük ses getirecek yatırımlar olacak. Ekim ayında toplumda doğa ve çevre bilincini arttırmaya yönelik kentte gerçekleştireceğimiz ‘Çevre Film Günleri Projesi’ de çok önemsediğimiz bir çalışma. Kısacası kentin tüm sorunlarına çözüm getiren yatırımlarımız, kente yeni bir vizyon katacak projelerimiz ve dolu dolu spor, eğitim, kültürel, sanatsal etkinliklerimizle Efelerimiz, 24 saat yaşayan ve yaşanacak yemyeşil, doğasını koruyan, gencinin, yaşlısının, çocuklarının, işçisinin, emeklisinin, köylüsünün, esnafının, sanayicisin bütün ihtiyaçlarını karşılayan bir kent olacak” görüşlerini dile getirdi.  Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim