Egeliler İftarda Buluştu

 • Haber Saati : 07 Haziran 2018, Perşembe 10:15:50 - 11 Ay önce eklendi.
Ankara’da yaşayan Egelilerin kurduğu EGEM Platformu geleneksel iftar buluşması Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonunda gerçekleştirdi.

  2005 yılında Ankara’da bulunan Ege illerine ait vakıf ve derneklerin (Afyon, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak) bir araya gelerek oluşturduğu EGEM Platformu Ankara’daki Egelilerle geleneksel iftar buluşmasını gerçekleştirdi.
  Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar’ın destekleriyle Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonunda gerçekleşen iftara Egeli eski bakan ve milletvekilleri ile bürokratlar da katıldı.

  Başkan Yaşar’a Desteklerinden Ötürü Teşekkür

  İftar sonrası bir konuşma yapan EGEM Platformu Dönem Başkanı ve İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Aksu, öncelikle iftarı düzenlemeleri konusunda her etkinliklerinde olduğu gibi destek olup yanlarında olan aynı zamanda hemşerileri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür ederek konuşmasına başladı. Platform olarak Cumhuriyetin başkentinde hem Egeli hemşerilerine memleket hasreti çektirmemek hem de Ankara’da Ege kültürünü doğru bir şekilde yansıtabilmek için yaptıkları çalışmalar ve düzenledikleri etkinliklerle daha fazla insana ulaşmayı amaçladıklarını da belirten Başkan Aksu, birlik ve dayanışma vurgusu yaptı.

  Aksu’dan Cumhuriyet Vurgusu: “Ege Cumhuriyetin Kazanıldığı Topraklardır”

  Birlik ve dayanışma içerisinde olunduktan sonra başarılamayacak hiçbir amaç ve hedef olmadığını belirten Platform Dönem Başkanı ve İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Aksu, “Çünkü bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm yokluklara ve imkansızlıklara rağmen inatla, ölümü göze alarak kurduğu bu Cumhuriyet’te O’nun ve mücadele arkadaşlarının azmini, kararlılığını ve inancını dinleyerek ve benimseyerek yetişmiş nesilleriz. Bu anlayışla EGEM Platformu her zaman Ulu
  Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği aydınlık hedefler ve gelecek için elini taşın altına koymaktan da hiçbir zaman çekinmemiş, bundan sonra da hiçbir zaman çekinmeyecektir. Bizler inanıyoruz ki, memleketimize, ilimize, bölgemize Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti Ankara’da sahip çıkmak, Cumhuriyete sahip çıkmaktır. Çünkü hep dediğimiz gibi Ege Bölgesi Cumhuriyetin kazanıldığı topraklardır. Çünkü Ege Bölgesi Aydınlıktır. Çağdaşlıktır. Özgürlüktür. Ege Bölgesi kardeşliktir” diyerek Cumhuriyet ve kardeşlik vurgusu yaptığı konuşmasını herkesin Ramazan ayını ve Ramazan Bayramını kutlayarak sonlandırdı.

  Başkan Yaşar da Cumhuriyet Vurgusu Yaptı

  Başkan Aksu’nun ardından söz alan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise, Ege Bölgesinin ve Ege illerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü ve demokrasisinin tutkalı olduğunu vurguladığı konuşmasında hemşerileri ile bir arada olmaktan her zaman büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim