Erdoğan yine çok 'tarafsız'!

 • Haber Saati : 29 Nisan 2015, Carşamba 14:13:34 - 6 Yıl önce eklendi.
Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da Türkiye Tarım ve Kırsal Kalkınma Hamlesi Proje Uygulamaları Tanıtım Programı'na katıldı.

   
  CHP'nin seçim vaadinde yer alan mazot desteğine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "12 yılda üreticilerimize, 70 milyar lira nakit hibe desteği sağladık. Yani 70 katrilyon. Hayali bir rakamdan bahsetmiyorum. Bir kişiye değil bu sektörde olan kuruluşlara verdik. Mazot desteğini hep konuşuyorlar değil mi? Şimdi ben de konuşuyorum. 2003 yılında ilk defa biz başlattık. Bizden önce mazot desteği diye bir şey söz konusu değildi. Bugün bazıları çıkmış mazot üzerinden çiftçimize selam vermeye, mesaj göndermeye çalışıyor. Bu hak gaspıdır böyle bir şeye müsaade edemeyiz. İlk defa bunu başlatan biziz" dedi.
   
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye kritik bir dönenimin eşiğinde bölücü terörden, paralel ihanet çetesine kadar pek çok tehdit ile karşı karşıyayız. Bütün hesapların üzerinde bir hesap vardır onu da ancak Allah bilir Allah'tan başka galip yok. Türkiye'yi Avrupa Birliği'nin meclislerinde arkasından vurma gayreti içinde olanlara göz yummayacağız. Yurt dışındaki sırça köşklerinde ihanet çeteleri kurup Türkiye'yi sırtından hançerlemesine asla göz yummayacağız. Bu topraklar, kendisini satanın cezasını da mutlaka verir" dedi.
   
  "3 MİLYAR 700 MİLYON TL KIRSAL KALKINMA DESTEĞİ"
   
  3 milyar 700 milyon TL kırsal kalkınma desteği yapıldığına dikkat çeken Erdoğan, "Kırsal kalkınma ve desteği kapsamında bugüne kadar üreticilerimize aktarılan kaynak bugünkü rakam ile söylüyorum. 3 milyar 700 milyon lirayı buluyor. Bu kaynak ile tam 13 bin 308 projeye destek sağlandı. Bu destek ile hayata geçirilen yatırım tutarı ise 7 buçuk milyar lira. Bunlar hayali değil uygulanan rakamlar" diye konuştu.
   
  "CEK, CAK İLE DEĞİL YAPTIKLARIMIZLA KONUŞMAYI SEVERİM"
   
  Erdoğan, "Ben pek cek, cak ile konuşmayı sevmem. Yaptıklarımızla konuşmayı severim. Hiç bir zaman temel atma törenlerine fevkalade projeler dışında gitmemişimdir. Sadece açılışlara giderim. İş bitecek buyurun diyeceğiz orada olacağız" dedi.
   
  "MAZOT ÜZERİNDEN ÇİFTÇİMİZE MESAJ GÖNDERMEYE ÇALIŞIYOR"
   
  CHP'nin seçim vaadinde yer alan mazot desteğine ilişkin Erdoğan, "12 yılda üreticilerimize, 70 milyar lira nakit hibe desteği sağladık. Yani 70 katrilyon. Hayali bir rakamdan bahsetmiyorum. Bir kişiye değil bu sektörde olan kuruluşlara verdik. Mazot desteğini hep konuşuyorlar değil mi? şimdi ben de konuşuyorum. 2003 yılında ilk defa biz başlattık. Bizden önce mazot desteği diye bir şey söz konusu değildi. Bugün bazıları çıkmış mazot üzerinden çiftçimize selam vermeye, mesaj göndermeye çalışıyor. Bu hak gaspıdır böyle bir şeye müsaade edemeyiz. İlk defa bunu başlatan biziz. Bunu sözünü yapmadık, istismarını yapmadık. Biz uyguladık. Yine gübre desteğini 2005 yılında ilk defa biz hayata geçirdik. Soruyorum Allah aşkına şu başımızı iki elimizin arasına alalım. Çiftçimize Ziraat Bankası'nın verdiği kredilerin faizi neydi. 2002 yılını konuşuyorum yüzde 59 faiz. Çiftçimiz bunu nasıl ödeyecekti? Bugün çiftçimiz, yüzde 0 ile yüzde 8,25 arasında bir faiz ile kredi kullanabiliyor" diye konuştu.
   
  "TRAKTÖRÜ, BİÇERDÖVERİ OLMAYAN ÇİFTÇİ KALMADI"
   
  Erdoğan, "Traktörü, biçerdöveri olmayan çiftçi kalmadı. Artık neredeyse traktörü, biçerdöveri olmayan çiftçi kalmadı. Öyle bir noktaya geldik. Arazi toplulaştırılması çalışması ile 12 yılda 4 buçuk milyon hektar arazi tarımın hizmetine sunuldu. Bir taraftan da toprak kazanıyoruz. Hedefimiz 2023 yılına kadar 14 milyon hektar araziyi de toplulaştırma işlemini tamamlamaktır. Verim ekonomisine ihtiyacımız var" dedi.
   
  "İSRAİL'DEN TOHUM GELSİN İŞ GÖRELİM"
   
  Erdoğan, "Sadece tohumculuk alanında Türkiye'nin burası var ya burası çok çok önemli. İsrail'den tohum gelsin iş görelim. Sadece tohumculuk alanında 12 yılda geldiğimiz yer dahi başlı başına bir başarı hikayesidir. Bu alanda yürütülen çalışmalar satyesinde ülkemizin yıllık tohum üretimi 145 bin tondan 776 bin tona çıkarıldı. Bu önemli bir olay. Artık Türkiye tohum ithal eden Türkiye bugün artık önemli tohum ihracatçılarından biri haline geldi. Kuruduğumuz tohum gen bankası ile bu konudaki varlığımızı koruma altına aldık. Daha yapacak çok şey var. Küçükbaş, büyükbaş hayvan ithal ediyorduk. Destekleme kapsamı içine aldık. Böylece süt, kırmızı, tavuk eti ve yumurta üretiminde çok büyük artışlar sağlandı" açıklamasında bulundu.
   
  "TÜRKİYE TARIMSAL ÜRETİMDE AVRUPA'DA 1. DÜNYADA DA 7. SIRADA"
   
  Türkiye'nin tarımsal üretimde Avrupa'da ilk sırada dünyada ise 7. sırada olduğunu söyleyen Erdoğan, "Bugün Türkiye tarımsal üretimde Avrupa'da ilk sırada, dünyada da 7. sırada yer alıyor. Buraya geldik. Ben rakam veriyorum. Rakamlar da cek, cak geleceğe ait değil şu anda geldiğimiz yeri konuşuyorum. 2002 yılında 23, 7 milyar dolar olan tarımsal milli gelirimiz, 2014 yılı itibariyle 61 milyar dolara ulaştı. Nereden nereye. Bu bir aşk, sevda, dert meselesidir. Sizler gibi toprağa sevdası dertleri olan kardeşlerimizle buralara geldik yetmez. Daha çok yapacağız. 2023 yılında tarımsal milli gelirimizi, 150 milyar dolara, ihracatımızı da 40 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.
   
  "AŞIK VEYSEL'İ ANMADAN OLMAZ"
   
  Erdoğan, "Konu toprak olunca rahmetli Aşık Veysel'i anmadan olmaz. Ne diyor Aşık Veysel" diyerek,
  "Dost dost diye nice nicesine sarıldım
  Benim sadık yârim kara topraktır
  Beyhude dolandım boşa yoruldum
  Benim sadık yârim kara topraktır
  Nice güzellere bağlandım kaldım
  Ne bir vefa gördüm ne faydalandım
  Her türlü isteğim topraktan aldım
  Benim sadık yârim kara topraktır" dizelerini dile getirdi.
   
  "BU TOPRAKLARIN HİÇBİR ÖRGÜT, HAİN TARAFINDAN KİRLETİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"
   
  Erdoğan, "Gerçekten sadık yârimize toprağa iyi sahip çıkmalıyız. Topraktan geldik toprağa döneceğiz. Bu toprak aynı zamanda bize yurt oluyor. Vatansız insan köksüz insandır. Köksüz insan da rüzgarın önünde sallanan yaprak misali nereye gideceği, çürüyeceği belli olamayan bir varlığa dönüşür. Türkiye bizim vatanımız. Taşı ile toprağı ile kurdu ile kuşuyla, kışı ile baharı ile ebedi toprağımız. Vatanımıza sahip çıkacağız. Bu toprakların hiçbir örgüt tarafından, hiçbir hain tarafından kirletilmesine izin vermeyeceğiz. Bu topraklar üzerinde bin yıldır kardeşçe yaşayan vatandaşlarımızı bölmek isteyenlere asla izin vermeyeceğiz" açıklamasında bulundu.
   
  "YURT DIŞINDAKİ SIRÇA KÖŞKLERİNDE İHANET ÇETELERİ KURUP TÜRKİYE'Yİ SIRTINDAN HANÇERLEMESİNE ASLA GÖZ YUMMAYACAĞIZ"
   
  Erdoğan, "Bu vatanın ekmeğini yiyip, suyunu içip, bu ülkenin imkânları ile okuyup bir yere gelenlerin milletten topladıkları ile semirenlerin yurt dışındaki sırça köşklerinde ihanet çeteleri kurup Türkiye'yi sırtından hançerlemesine asla göz yummayacağız" dedi.
   
  "TÜRKİYE'Yİ AVRUPA BİRLİĞİ'NİN MECLİSLERİNDE ARKASINDAN VURMA GAYRETİ İÇİNDE OLANLARA GÖZ YUMMAYACAĞIZ"
   
  Erdoğan, "Türkiye'yi Avrupa Birliği'nin meclislerinde Amerika'da , şuradaki buradaki senatoda, parlamentolarda arkasından vurma gayreti içinde olanlara göz yummayacağız. Bu millet kendi kadrini kendi parlamentosunda milli iradesi ile belirleyen bir millettir. Bizim kaderimize farklı parlamentolardan hükmetmek isteyenlere Evvel Allah bu parlamento bugüne kadar cevap vermediği gibi bundan sonra da onların beklediği istikamette hiçbir zaman beklentilerine aynı şekilde cevap vermeyecek tam aksi cevabı verecektir" diye konuştu.
   
  "DÜMEN SUYUNA GİRMİŞ OLANLARI BU TOPRAKLAR KABUL ETMEZ
   
  Erdoğan, "Bin yıldır bu coğrafyayı bize vatan yapmamak için başvurmadıkları yol bırakmayanların dümen suyuna girmiş olanları bu topraklar kabul etmez. Yaşarken de öldükten sonra da kabul etmez" dedi.
   
  "BU TOPRAKLAR KENDİSİNİ SATANIN CEZASINI DA MUTLAKA VERİR SİZLERLE DERTLEŞTİM, DERTLEŞİYORUM"
   
  Erdoğan, "Toprağın hafızası insanınkinden daha güçlüdür. Kendisini seveni, hizmet edeni ödüllendiren bu topraklar, kendisini satanın cezasını da mutlaka verir. Siz dere yatağına ev yaparsanız, tabiat gelir sizden hakkını alır. Çünkü siz oraya ev yapmak ile tabiatın hakkını gasp ediyorsunuz. Bu ülkenin geleceğinin önüne set çekmek isteyenden, bu millete tuzak kurandan da bu coğrafya hakkını söke alır. Dert insanı söyletir. Sizlerle dertleştim, dertleşiyorum" diye konuştu.
   
  "TÜRKİYE KRİTİK BİR DÖNENİMİN EŞİĞİNDE BÖLÜCÜ TERÖRDEN, PARALEL İHANET ÇETESİNE KADAR PEK ÇOK TEHDİT İLE KARŞI KARŞIYAYIZ"
   
  Erdoğan, "Bugün Türkiye kritik bir dönenimin eşiğinde bulunuyor. Bölücü terörden, paralel ihanet çetesine kadar pek çok tehdit ile karşı karşıyayız. Türkiye'nin bölgesindeki kardeşleri ile kucaklaşmasından rahatsız olanlar çevremizi adete bir ateş çemberi ile kuşattı. Neyi ne için olduğunu gayet iyi biliyoruz. Arkasında kimlerin olduğunu hangi hesaplarını güttüğünü de iyi biliyoruz" ifadelerini kullandı.
   
  "DOĞRU HAK BİLDİĞİMİZ YOLDA İLERLEYECEĞİZ"
   
  Erdoğan, "Ama şunu da biliyoruz. La Galibe İllallah (Yusuf Suresi: Allah'tan başka galip yok) Bütün hesapların üzerinde bir hesap vardır onu da ancak Allah bilir. Biz çalışıp, mücadele edeceğiz. Doğru hak bildiğimiz yolda ilerleyeceğiz" dedi.

Bu Haberin Manseti :

Erdoğan yine çok 'tarafsız'!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim