http://www.edremit.bel.tr/

Erhan Kılıç: Buca tarihinin en yüksek oyunu alacağız

 • Haber Saati : 25 Şubat 2019, Pazartesi 11:33:59 - 6 Ay önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç Merkez Seçim Ofisi’nde, CHP Meclis Üyesi Adayları ve partililerle buluştu.

  Meclis Üyesi adayları ile toplantı gerçekleştiren Kılıç, “Üye yapımız Buca’da en yüksek oyu alacak kapasiteye sahip, hep birlikte çalışıp en yüksek oyu alacağız. Buca CHP’nin kalesidir, bu kaleyi yıkılmaz hale getireceğiz.” mesajını verdi. AKP adayının cezaevinin kaldırılmasıyla ilgili yaptığı açıklamaları da eleştiren Kılıç, “15 yıldır iktidardasınız neden kaldırmadınız? Yaptığınız tek şey gökdelen, samimi değilsiniz” dedi.

  Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

  GÖREVDEN KAÇMAM SÖZ KONUSU OLAMAZ

  Kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapmak istediğini dile getiren Erhan Kılıç, “Bu zamana kadar partimde birçok farklı görevlerde bulundum. Belediye Meclisi’nde Grup Başkanvekilliği, komisyonlarda başkanlık yaptım. Şimdi de böyle bir görev tebliğ edildi, layıkıyla yerine getirmek istiyoruz. Görevden kaçmam gibi bir şey söz konusu olamazdı. Bu saatten sonra sen ben yok, partimizin çıkarları, CHP bayrağının belediyemizde dalgalanmaya devam etmesi var. Yaşanılan adaylık süreciyle ilgili polemiğe bu zamana kadar girmedim, girmem de, Suat Nezir benim çok sevdiğim değerli bir dostumdur. Bu bir parti görevidir, buna en iyi şekilde layık olmaya çalışacağız. Meclis Üyesi adaylarımızdan isteğim de budur. Buca’da farkla seçimleri kazanacağız. Buca CHP’nin kalesidir, bu kaleyi yıkılmaz hale getireceğiz. Ben katılımcı yönetim anlayışına inanırım. Bu işi akıl birliğiyle, ciddi bir sinerji yaratarak götürmek istiyorum.” açıklamasında bulundu.

  Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

  BUCA TARİHİNİN EN YÜKSEK OYUNU ALACAĞIZ

  CHP’de demokratik yarış kültürünün olduğunu söyleyen Kılıç “Bizim partimizde bir kişinin ağzından çıkan şeyler yapılmaz. Bizde demokratik yarış vardır. Parti kurullarımız göstermelik kurullar da değildir. MYK ve Parti Meclisimiz olması gerektiği gibi çalışır. Bu süreçte güzel bir yarış oldu. Resmi olarak ise benim ismim belirlendi. Elbette kişisel üzüntüler olabilir, bunlar çok doğal ama bizim partililerimiz öyle provakasyona gelecek insanlar değildir. Bizim burada tek bir amacımız var, o da parti bayrağımızı tekrar dalgalandırmak. Ciddi oy oranıyla bu yarışı kazanacağız. Çok farklı yerlerden destek mesajları da alıyoruz. Bunlar bizim için onur verici durumlar. Buca tarihindeki en yüksek oylardan birini alacağımızı düşünüyorum. Meclis tablomuz da Buca’ya hitap eden bir tablo, bunun da çok ciddi bir etkisi olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

  AKP ADAYI SAMİMİ DEĞİL!

  En kısa zamanda projelerini de açıklayacağını belirten Kılıç, “Halka dokunan, vatandaşın derdine derman olan birçok projemiz var. Mesela trafik sorununu çözebileceğimizi düşünüyorum. Bunun için de ilk yapmamız gereken şey cezaevini kaldırtmak olacak. AKP’nin adayı bu konuyla ilgili noterden imza almış. Cezaevini kaldırtamazsa istifa edeceğini söylemiş. Buna gülmekten başka yapacak bir şey yok. Sen 15 yıldır iktidardasın, neden yapmadın? Bizim başkanlarımızın ilk önceliği de hep bu oldu. Resmi ve gayriresmi birçok talepte bulunuldu. Bu mesele sadece belediyeyle çözülebilecek bir mesele değil, bakanlıkla ilgili bir şey. İlçe başkanlığı yaptın, bunu isteseydin yapamaz mıydın? 500 bin kişilik bir metropolde yaşıyoruz ve cezaevinin burada olması hiç hoş değil, tüm taleplerimizi yapacağız. Bakanlıktan gelsinler, o aday arkadaş da gelsin, elini tutayım projeyi birlikte yapalım. Ama yeter ki kaldırsınlar cezaevini, halkın yararına proje üretelim. Kendisi bir proje çizmiş ama araştırılmadan yapılmış, bu samimi olmadıklarını gösteriyor. Bunların yaptığı tek şey gökdelen, sadece ranttan besleniyorlar. 15 yıllık iktidarları boyunca göz boyamaktan başka bir şey yapmadılar” şeklinde konuştu.

  Görüntünün olası içeriği: 51 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

  MECLİS ÜYELERİNDEN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

  Meclis Üyeleri de yaptıkları konuşmalarda AKP’nin ekmeğine yağ sürülmemesi gerektiğini, birlik ve beraberlik içinde çalışmak zorunda olduklarını söyledi. Siyasetin halk için yapıldığını dile getiren üyeler, “Yeni mağduriyetler yaratılmamalı. Adayımız Erhan Kılıç’tır. Dün Suat Nezir’e destek veriyorduk, bugün Erhan Kılıç’a destek vermek zorundayız. Kimsenin amacı kişisel çıkarlar olmamalıdır, Buca’nın ve partimizin çıkarları için çalışıp, beş yıl sonra da alnımızın akıyla halkın önüne çıkabilmeliyiz. Topluma umut olacak işler yapmalıyız. Hep birlikte kazanmak için çalışacağız. Alanlarda CHP’nin gücünü gösterecek ve bayrağımızı bu dönem de dalgalandıracağız. Bizim önce Buca’ya daha sonra da İzmir ve ülkemiz adına sorumluluklarımız var. Resmi olarak adayımız Erhan Kılıç’tır. İl ve İlçe başkanları gereken açıklamalarını da yaptılar. Bu saatten sonra tartışmaların yapılacağı yerler kongrelerdir. CHP Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir. Türkiye’nin birleştirici gücüdür. Kişiler değil, CHP’nin kurumsal kimliği, partimizin başarısı önemlidir.” ifadelerine yer verdi.


Bu Haberin Manseti :

Erhan Kılıç: Buca tarihinin en yüksek oyunu alacağız
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim