http://www.edremit.bel.tr/

Erhan Kılıç: En az 40-50 bin oy farkı atacağız

 • Haber Saati : 27 Şubat 2019, Carşamba 21:27:54 - 6 Ay önce eklendi.
Erhan Kılıç'tan Buca İlçe Başkanlığı'na ziyaret

  CHP'nin Buca Belediye Başkan adayı Erhan Kılıç, Buca İlçe Örgütü'nü ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kılıç, "En az 40-50 bin oy farkı atacağız. Girmediğimiz ev, çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmayacak" dedi.

  CHP'nin Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, CHP Buca İlçe Örgütü ile bir araya geldi. Seçim ofisi önünden ilçe başkanlığına kadar yürüyen Kılıç, basın açıklamasında bulundu. Toplantıya  CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Çiğli İlçe Başkanı Mert Özkan katılan isimler arasında yer aldı.

  ADAYIMIZ ERHAN KILIÇ
  İlk olarak açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Akdağ, “Buca CHP aday belirleme döneminde iki sefer kriz yaşadı. Hepdemirili, daha sonra Nezir adaylıktan son gün çekildi. Parti takdiri Erhan Kılıç yönünde olması tartışmalar yaratıldı. Biz bir aileyiz. Varsa bu işte hata, yetkili kurullarda hesabı sorulur. Aksi halde herkes kendini taraf olma peşinde CHP’ye zarar veririz. Bireysel ikbal istifa tehditleri günü kurtarabilir ama CHP’ye karşı sorumluluğumuzu değiştirmez. 5 sokak arkadaki mahalledekilerin bizim içerisinde olduğumuz durumla ilgili sorunu yok. Ülkenin ekonomik sorunlarıyla ile ilgilendiriyor. Biz kendi iç çekişmeler içerisinde bir takım nemalansın diye uğraşamayız. Bu süreci Erhan Kılıç arkadaşımızla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

  BU BİR PARTİ GOREVİDİR
  Buca’da yaşanan aday değişiminde hiçbir hukuksuzluk ve haksızlık olmadığını ve süreçte olumlu veya olumsuz bir müdahalesi olmadığını altını çizen Kılıç, “ Geçtiğimiz hafta ağır bir görev tebliğ edildi. Böyle bir görev talebinde bulunmamıştım. Bu bir parti görevidir. Bu görevi ret etmemiz mümkün değildir. Buca’da CHP’nin bayrağını dalgalandırmak için elimizden geleni yapacağız. Bu süreçte hiçbir olumlu ya da olumsuz bir müdahilim olmadı. Aday belirleme yöntemleri açıkça bellidir. Burada bir ön seçim değil atama oldu. Daha sonrasında da Parti Meclisimiz tüm Türkiye’deki belediye başkanlarının değiştirilmesi yönünde yetki verdi. Daha sonra hukuka uygun bir şekilde ismim verildi. Zaman süreci ilgili ile bir takım sorunlar ama burada kimsenin hakkını yendiğini düşünmüyorum. Burada bir haksızlık olduğunu düşünmüyorum. Biz aynısını belediyecilik anlayışıyla devam edeceğimize söz veriyorum. Beni örgüt az çok tanır, tanımayanlar da vardır. Ben örgütten geliyorum, örgütü biliyorum, Buca’yı mahalle mahalle sokak sokak biliyorum” ifadelerine yer verdi.

  BİZ CHP'LİYİZ
  Kılıç “Buca’da CHP’nin bayrağını dalgalandırmak için elimizden geleni yapacağız. Bu süreçte hiçbir olumlu ya da olumsuz bir müdahilim olmadı. Aday belirleme yöntemleri açıkça bellidir. Burada bir ön seçim değil atama oldu. En az 40-50 bin oy farkı atacağız. Girmediğimiz ev çalmadığımız kapı sıkmadığımız el kalmayacak. Buca’nın yaşanabilir marka bir kent olmasını istiyoruz. Öğrencilerin burada kalıp zamanını burada geçirmesini istiyoruz. Buca’nın ekonomik kültürel sorunları var ama bunlara da el atacağız. Bunları önümüzdeki süreçte açıklayacağız.  Bu saatten sonra önümüze bakmamız gerekiyor. Girmediğimiz ev çalmadığımız kapı sıkmadığımız el kalmayacak. Biz CHP’liyiz, Genel Başkanımız 60 kilometre yol yürüdü, hak hukuk için. Biz kimsenin hakkını yemeyeceğiz, yetirmeyeceğiz. Bunu bilmenizi istiyoruz.”Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim