Eroğlu’ndan İzmir'de 1 günde 3 ilçe

 • Haber Saati : 07 Mayıs 2015, Perşembe 23:34:00 - 4 Yıl önce eklendi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı gün içinde AK Parti Güzelbahçe, Narlıdere ve Balçova ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.

   
   
  Narlıdere ilçe teşkilatında konuşan Prof. Dr. Veysel Eroğlu beraberindeki milletvekili adayları ile İzmir’e hizmet edeceklerini ifade etti.
   
  İzmir’e hizmet yapmayı ibadet telakki ettiklerini belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Önemli olan şu baki kubbede hoş bir seda bırakmaktır” dedi.
  Birçok baraj, göl ve sulama kanalı yaptıklarını ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu bunları bilgi, tecrübe ve vatandaştan aldığımız destekle, vatandaşa hizmet olarak geri sunuyoruz. Prof. Dr. Veysel Eroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
   
  “ Bizim anlayışımızda kul hakkı var. Vatandaştan aldığını vatandaşa hizmet olarak sunacaksın. Emanet var. Emanete hıyanet etmeden emanetin hakkını yerine getireceksin. Biz ülkemizin gelişmesi, refahı, saadeti, mutluluğu; birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da pekişmesi için gayret ediyoruz.”
  “Çevrecilikte, ağaç dikmekte dünya lideriyiz” diyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, toplam 3 milyar 250 milyon fidanı toprakla buluşturduklarını belirtti. Prof. Dr. Eroğlu “Yeşile en çok önem veren, en çevreci hükümet biziz” dedi.
  Daha sonra AK Parti Balçova İlçe Teşkilatını ziyaret eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu burada teşkilat üyeleri ve bazı sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.
   
  BİZ BÜYÜK DÜŞÜNÜYORUZ
  278 tane baraj bitirdiklerini vurgulayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu bunun bir dünya rekoru olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Veysel Eroğlu “ Hidroelektrik santrallerin yaklaşık 26 milyar kW/saat olan üretimini kısa zamanda 84,5 milyar kW/saate çıkardık. 1500 dere ıslahı yaptık. 76 şehirde su problemi vardı. 81 şehrin su meselesini kökten çözmek için eylem planı hazırladık. Küçük şehirlerde 30 yıl; İstanbul, İzmir gibi büyük yerlerde ise 40 yıl sonrasının ihtiyaçlarını belirledik. Biz büyük düşünüyoruz. Sinop’ta Ermenek Barajı’nı yaptık, menba kalitesinde suyu akıttık. İzmir’de su yoktu. Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan iken dedi ki: “Veysel Hoca arsenik problemi varmış, gizliyorlarmış. Sen oranın evladısın İzmir’in su meselesini kökünden çöz” dedi. 2008’de Gördes Barajı’nı bitirdik. 106 km uzaklıktan yılda 59,5 milyon m3 suyu İzmir’e getirdik. Yarın Ergenli Barajı’nın temelini atıyoruz. Önümüzdeki hafta da Karareis Barajı’nın temelini atacağız. Böylelikle Çeşme’nin 2060 yılına kadar olan suyunu temin etmiş olacağız” diye konuştu.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim