Gazi Akıncı; Dikili Tarımıyla, Termaliyle Kalkınacak

 • Haber Saati : 31 Aralık 2018, Pazartesi 13:15:49 - 6 Ay önce eklendi.
Dikili’den bu dönem meclis üyeliği görevini yapan ve aynı zamanda ticaretle uğraşan Gazi Akıncı, ”Kentlinin huzur bulması için yola çıktık. Çocuklarımıza daha yaşanılabilir bir ilçe bırakmak için yola çıktık. Güzel şehrimize hizmet etmek için yola çıktım” diye konuştu.

  İnsan odaklı, çevreye ve doğaya daha duyarlı, eşitlikçi, özgürlükçü ve modern bir kent anlayışı için bu yola çıktığını vurgulayarak sözlerine başlayan Gazi Akıncı, ”Kentlinin huzur bulması için yola çıktık. Çocuklarımıza daha  yaşanılabilir bir ilçe bırakmak için yola çıktık. Güzel şehrimize hizmet etmek için yola çıktım” diye konuştu.
   
  ‘İNSANLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ’
   
  Dikili’yi 3T (Tarım, Turizm ve Termal) olarak ileriye taşımak için mücadele edeceğini belirten Akıncı, “Tarımı, turizmi desteklemezsen ilçemiz nasıl kalkınacak? Biz de üniversite, askeriye gibi kurumlar yok. Termal turizmini kullanmamız gerekiyor. 45 günlük değil yılın 12 ayını turizmle geçirmemiz gerekiyor. Alt yapı ile ilgili Büyükşehir Belediyesi zaten gereken projeleri yaptı, yapıyor. Kendi belediyemizin yapması gereken park ve bahçeler var. Onlarında bir çoğu Büyükşehir Belediyesi’ne gitmiş. Mezarlıklar, alt yapı, itfaiye gibi hizmetler de yine Büyükşehir Belediyesi’ne gitmiş. Yapılacak işleri de koordineli yürütülerek Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yaparak projeler üreteceğiz. Kendi öz imkanlarımızla yapmamız gerekenler kolektif bir yönetimle insanların yüzünü güldürmek olacaktır. Biz Dikilili tüm vatandaşlarımızın yüzünü güldüreceğiz” dedi.

  ÜRETEN DE TÜKETEN DE MUTLU OLACAK
   
  Akıncı, “Önceden tütün, pamuk vardı şimdi yok. Zeytin bir sene veriyor diğer sene yok. Şeker pancarı da yok. Ne yapmamız gerekiyor?. Termal enerjiyle tarımı geliştirebilirsin. Neden Bademler Köyü’ndeki fidancılık biz de olmasın? Neden Bayındır Çiçek Kooperatifi biz de olmasın? Açık  söylüyorum, şu güne kadar bizim belediyemizde ziraat mühendisi yok. Göreve geldiğimde mutlaka 4 adet ziraat mühendisi alacağım. Kanun o hakkı vermiyorsa da hizmet satın alacağım. Mühendislerimiz sulamasından gübrelemesine kadar her aşamada çiftçinin yanında olacaklar.  Ondan sonra da sosyal marketi oluşturacağız. Çiftçiyi tüccarın eline düşmeden elindekileri biz alacağız. Bire satıyorsa ikiye alacağız o fiyatla da tüketiciyle buluşturacağız. Bu döngü de üretici de tüketici de mutlu olacaktır” diye konuştu.
   
  KATILIMCI BELEDİYE VURGUSU
   
  Katılımcı bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini vurgulayan Akıncı, “İzmir’in yaş ortalaması 36, Dikili’nin ise 46 yaş ortalaması var. 10 yaş daha yaşlıyız. Huzurevimiz mutlaka olması gerekiyor. Gelir dağılımımız çok düşük. Giderimiz fazla.  İş yeri sayımız 4 bin küsurlarda var. Kış nüfusunu düşündüğümüzde ilçenin yüzde 10’u esnaf oluyor. Esnafın da katılımıyla bir belediyecilik yapmak gerekiyor” dedi.

  TARIMIYLA, TERMALİYLE KALKINACAK
   
  Akıncı, “Trafik sorunumuz var. Jandarma, polis ve kaymakamlıkla bu koordineyi sağlarsan, Dikili’nin trafik sorunu ortadan kalkar.  Dikili’nin kalkınması turizmle olacaktır. Tamam ama tek başına değil. Tarımıyla, termaliyle bir bütün olarak Dikili’nin kalkınmasını sağlamak gerekiyor. Kür merkezini Büyükşehir Belediyesi büyük ihtimal kuracak. Böylelikle termalle ilgili ciddi bir adım atılmış olacak” diye konuştu.
   
  ‘YERELDE SİYASET DEĞİL HİZMET YAPILIR’
   
  Kalıcı çözümler üreteceklerinin altını çizen Akıncı, “Merkezi hükümetten ben eğer hizmet alacaksam, o kapıyı da aşındırmaktan da geri kalmam. Biz yerelde hizmet ediyoruz. Yerelde siyaset yapılmaz. Hizmet yapılır. Ben siyaset için değil hizmet için geliyorum. 15 yıldır Dikili’de esnaflık yapıyorum. Esnaflık yaparak da halka hizmet ediyorum. Yaşadığım kentin sorunlarını biliyor, çözümlerini de biliyoruz. Bu sorunların da neler olduğunu tek başına tespit etmek doğru değil. Katılımcı bir  anlayışla herkesin sorunlarını paylaştığı bir belediyecilik anlayışıyla ancak kalıcı çözümler üretebiliriz” dedi.

  ‘VATANDAŞLARIMIZI AŞI, İŞİ OLACAK’
   
  Ekonomik sorunlara çözümler üreteceklerini belirten Akıncı, “Bizim en büyük sorunumuz ne alt yapı ne üst yapı aslında en büyük sorun ekonomi, yani işsizlik. Ben meclis üyeliği yaptım. Bu zamana kadar yanıma gelen  kimse kanalizasyondan, otopark sıkıntısından bahsetmedi. Her gelen çocuğuma, kızıma, oğluma belediye de iş bul diye geldi. İşsizliği gidermek gerekiyor.  Bir kilometre  uzakta oturan gencimiz evlenecek,  kız Dikili’den ev almazsan gelmem diyor. Dikili’de iş yok ki gelsen ne olacak? Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu tarım modelini Dikili’de uygulayabilirsek, kesinlikle işsizlik sorununu çözeceğimize inanıyorum. Ekonomik sorunu çözmeden hiçbir şeyi çözemeyiz. Önce insanın aşı, işi olacak” diye konuştu.
   
  GAZİ AKINCI KİMDİR?
   
  1970 Turhal doğumluyum. 1992 yılından itibaren Dikili’de yaşamaktayım. İlçemizde 14 yıldır aktif olarak esnaflık yapmaktayım. Evli ve dört çocuk babasıyım. 1992 yılından itibaren CHP üyesiyim. 2014 yılından bu yana Dikili ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapıyorum. Dikili’yi temsilen Ege Marmara Belediyeler Birliği’nde meclis üyeliği görevini yapıyorum. Dikili Hacı Bektaş Alevi Kültür Derneği Kurucusu ve 9 yıldır yöneticiliğini yaptım. Aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği Dikili Şubesi’nin üyesiyim


Bu Haberin Manseti :

Gazi Akıncı; Dikili Tarımıyla, Termaliyle Kalkınacak
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim