Gülen İle Görüşmemden Gül'ün Haberi Vardı

 • Haber Saati : 03 Mayıs 2015, Pazar 20:36:10 - 6 Yıl önce eklendi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Newyork'ta Sayın Gül'le de beraberdik. Gülen'le görüşmeye gideceğimi kendisine söyledim.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fethullah Gülen’i 2013 yılının Eylül ayında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ile o tarihte Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde ziyaret ettiğini açıklamıştı.
   
  Fethullah Gülen-Abdullah Gül görüşmesinde yalanlamalar birbiri ardına geliyor. Önceki gün Abdullah Gül, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Gülen ziyaretinden haberi olmadığını söylemişti.
   
  Bugün Başbakan Davutoğlu bunun tam tersi bir açıklama yaparak, "Fethullah Gülen ile yaptığım görüşmeden sayın Abdullah Gül'ün haberi vardı gitmeden önce de dönüşte de kendisine bilgi verdim." dedi.
   
  Başbakan'a 2013 yılında Pensilvanya'da Fethullah Gülen'le görüşmesiyle ilgili 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "Sonradan haberim oldu" sözleri de soruldu.
   
  ''GÖRÜŞME ÖNCESİNDE VE SONRASINDA GÜL'E BİLGİ VERDİM''
   
  Davutoğlu, "Gül ile BM Genel Kurulu için New York'taydık. Ben hafta sonu ayrılarak Pensilvanya'ya geçtim. Görüşme öncesi ve sonrasında ona bilgi verdim" dedi.
   
  ABDULLAH GÜL, DAVUTOĞLUNU YALANLAMIŞTI
   
  1. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanı olduğu dönemde, 2013 yılında Fethullah Gülen Hocaefendi ile görüşmesini sonradan öğrendiğini açıkladı.
   
  Azerbaycan’da düzenlenen 3. Küresel Açık Toplumlar Forumu’na katılan Abdullah Gül, Türkiye’ye dönüşünde Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda gazetecilerin sorularını cevapladı.
   
  Gül, "Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bir açıklaması oldu. 2013 senesinde Fethullah Gülen Hocaefendi’yi ziyaret ettiğini ve bu konuda da sizin izniniz ve görüşünüzün alındığını söyledi. Buna ilişkin neler söyleyebilirsiniz?" sorusu üzerine, "Benimle ilgili kısmında bir yanlışlık var. Ben sonradan öğrenmiştim" cevabını verdi.
   
  GÜLEN'İN AVUKATLARI DA YALANLAMIŞTI
   
  Gülen'in avukatlarının yaptığı o açıklama: Başbakan Davutoğlu'nun Sayın Fethullah Gülen'i ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmadığından süreci anlatmak zorunda kalınmıştır. Üzülerek ifade edelim ki. Başbakan tarafından yapılan açıklamada ki tek doğru Sayın Gülen'i ziyaret ettiği ifadesidir.
   
  Başbakan ile Sayın Gülen arasında iç siyaset konusu hiç konuşulmadığı gibi Davutoğlu tarafından ‘dön' çağrısı yapılması ve Sayın Gülen'in bu çağrıya ‘şimdi vakti değil' cevabı vermesi gibi bir konuşma asla olmamıştır.
   
  Ziyaret kapsamında 2 saate yakın süren konuşmada sadece Başbakan Davutoğlu tarafından Suriye konusunda neler yaptıkları anlatılmıştır. Konuşma içeriğinde Sayın Gülen tarafından ‘Demokrasiye geçişte Suriye'ye yardıma olunmasının ve yanlarında olunmasının iyi olacağı' değerlendirmesinde bulunmuş. Davutoğlu tarafından bu değerlendirmeye karşı ‘50 defa Suriye'ye gittiğini her defasında aldandığı' şeklinde açıklamada bulunulmuştur.
   
  Ziyaret sonrasında da, ‘Aile büyüğümüzdür biz kendisini çok severiz. Çocuklarla ziyarete gittik' şeklinde açıklama yapmıştır.
   
  Ziyaret sürecinde yaşananlar izah edildiği şekildedir. Bunun dışındaki değerlendirme ve açıklamalar doğru değildir.
   
  Dini ve milli duyguların istismara uğrattığı bu günlerde Başbakan tarafından gerçek olmayan ifadeler söylenerek algı oluşturulmak istenmesi milletimiz adına üzüntü vericidir. Siyasi zaafiyet ve sorunların gerçek olmayan bilgi ve yalanlarla kapatılma anlayışından vazgeçilmesini temenni ediyor ve bekliyoruz. Saygılarımızla


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim