Gümrükçü Çiğli’deki STK’lara Geleceğin Kenti Çiğli’yi anlattı

 • Haber Saati : 26 Eylül 2019, Perşembe 11:32:09 - 8 Ay önce eklendi.
Çiğli’deki bütün sivil toplum örgütlerini bir araya getiren Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Çiğli’de yapılması planlanan projeleri açıklayarak “Geleceğin Kenti Çiğli”yi anlattı.

  Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü Çiğli’deki bütün sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileriyle belediye meclis salonunda bir araya geldi. Toplantıya şubesi İzmir’de bulunan STK’ların temsilcileri de davet edildi. Başkan Utku Gümrükçü Çiğli Belediyesi tarafından yapılacak projeler ile İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle yürütülecek projeleri açıkladı.  

  Çiğli’ye Önemli Projeler 

  Yaklaşık üç saat süren toplantıda Başkan Gümrükçü, Çiğli kıyı kesimi, imar planı ve uygulamaları, sürdürülebilir kent için ulaşım projeleri, peyzaj ve ekolojik restorasyon, barınma ve sosyal tesisler, spor salonu, açık hava tiyatrosu, engelsiz yüzme havuzları, kültür merkezi, eğitim merkezleri, masal evleri, açık ve kapalı pazaryerleri, sosyal tesisler, çevre ve doğa projeleri, çocuk dostu park, heykel atölyesi gibi projeleri detaylandırarak anlattı. 

  1-790.jpg

  Geniş Katılım Sağlandı 

  Çiğli’deki kadın ve çocuk, eğitim, spor, sağlık, hemşehri, inanç, engelli dernekleri ile kooperatiflerin katılım gösterdiği toplantıda ayrıca muhtarlar, meclis üyeleri ve belediye başkan yardımcıları da hazır bulundu. Görseller eşliğinde projeleri açıklayan Başkan Gümrükçü sunumun ardından STK temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

  4-331.jpg

  “Geleceğin kenti Çiğli”

  Geleceğin kenti Çiğli’yi birlikte inşa etmek istediklerini belirten Başkan Utku Gümrükçü, Çiğli’deki hızlı nüfus artışına dikkat çekerek, “Çiğli hızlı gelişimi ve nüfus artışıyla İzmir içinde önemli bir yer tutacak. Geleceği düşünerek planlarımızı hazırladık. Bu sunumumuzu daha önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e sunmuştuk. Hazırladığımız projeler Çiğli’nin gelişimini sağlayacak, imar problemlerini çözecek, Çiğli’yi denize buluşturacak önemli hizmetleri içeriyor. Ayrıca pazaryerleri, ulaşım, eğitim ve sosyal tesis anlamında da çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Kurum ve kuruluşlarla çalışmalarımızı yürüteceğiz. Devam eden projelerin de hızlanmasını istiyoruz. Örneğin önümüzdeki yıl Eylül ayında tramvay Çiğli’ye gelmiş olur diye düşünüyoruz. Çiğli kıyı kesimi konusunda da Başkan Tunç Soyer bizim yanımızda ve birlikte çalışacağız. Tüm bu süreçte sivil toplum kuruluşlarının görüş ve düşünceleri bizim için çok önemli” diye konuştu.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim