Gümrükçü, pazar denetimine çıktı

 • Haber Saati : 22 Nisan 2020, Carşamba 11:50:44 - 12 Ay önce eklendi.
Covid-19 salgını nedeniyle Çiğli’de kurulan pazaryerlerinde en üst seviyede tedbir alınmasını sağlayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Yenimahalle pazar yerini ziyaret ederek pazarcı esnafı ve vatandaşlarla görüşürekvirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemler hakkında bilgi verdi.

  Çiğli Belediyesi tarafından koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler pazaryerlerinde sıkı şekilde uygulanırken, Başkan Gümrükçü de pazar yerlerine giderek hem pazarcı esnafı hem de vatandaşla sosyal mesafe kuralına uyarak görüşüyor, virüse karşı yapılan çalışmalar hakkında bilgi veriyor. Başkan Gümrükçü hafta içi kurulan Yenimahalle pazar yerine Muhtar Hatice Büyük, belediye bürokratları ve meclis üyeleriyle birlikte gitti. Tüm pazarcı esnafına “hayırlı işler” dileklerini ileten Başkan Gümrükçü, alınan yeni tedbirler ile ilgili bilgilendirme ve uyarılarda bulundu. 

  “Her hafta 7-8 bin maske dağıtıyoruz”

  Pazar yerlerine yönelik alınan kararları esnaf ve vatandaşlarla paylaşan Başkan Gümrükçü, “Tüm pazar yerlerimizin giriş ve çıkışlarında maske kontrolü yapıyoruz. Maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıtıyoruz. Pazar içerisinde sosyal mesafe kuralının korunması için sürekli anons yapıyoruz. Sebze ve meyvelere dokunulmadan alınması konusunda denetimlerimizi sürdürüyoruz. Gerekli hijyen kurallarının sağlanması için esnaflarımıza da maske ve eldiven dağıtıyoruz. Tezgahlarını 3 metre mesafe kuralına uyarak kurmaları noktasında uyarılarda bulunuyoruz. Pazara gelen 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızı uyarıp, evlerine dönmelerini sağlıyoruz. Yalnızca pazar yerlerinde haftada 7-8 bin civarı maske dağıtıyoruz” dedi.

  “Tüm çabamız halkımızın sağlığı için”

  Virüsle mücadelede alınan kurallara uymanın hayati öneme sahip olduğunu ifade eden Başkan Gümrükçü sözlerini şöyle sürdürdü: “Vatandaşlarımızın, ihtiyaçlarını karşılamak için gittiği pazar yerlerinde tedbirlerimizi en üst seviyeye çıkardık. Zabıta ekiplerimiz aracılığıyla, alınan önlemlerin denetimini düzenli aralıklarla sürdürüyoruz. Her yeni karar sonrası gerek pazar esnafımızı gerekse vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Halkımızdan beklentimiz, alınan tedbirlere uymalarıdır. Ancak bu şekilde, içerisinde bulunduğumuz sıkıntılı süreci atlatıp, sağlıklı yarınlara kavuşabiliriz” dedi. Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim