Gümrükçü: Sasalı turizmin merkezi olacak

 • Haber Saati : 14 Mart 2019, Perşembe 15:13:53 - 1 Yıl önce eklendi.
Millet İttifakının Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü, Sasalı’da vatandaşlarla bir araya geldi.

  Sasalı’yı bir turizm merkezi haline getireceklerini söyleyen Gümrükçü: “Bir makam odam da burada olacak. Gelen misafirlerimizi Sasalı’da ağırlayacağız ve Sasalı’yı bir dünya markası haline getireceğiz” dedi.

  4 dönem Çiğli’yi temsilen İl Başkan Yardımcılığı 2 dönem de CHP Çiğli İlçe Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirten Gümrükçü “Bugüne kadar parti içi görevler dışında hiçbir yere aday olmamıştım. Üyeliğimin 20.yılında ilk kez Belediye Başkanlığına aday adayı oldum, Genel Merkezimiz de takdir etti ve ‘Çiğli’ye genç bir başkan yakışır’ dediler ve Türkiye geneli yapılan bir ittifak ile Millet İttifakının Çiğli Belediye Başkan adayı olarak karşınızdayım” diye konuştu.

  SASALI TURİZMİN MERKEZİ OLACAK

  Sasalı’nın sorunlarının çok çeşitli olduğunu söyleyen Gümrükçü: “Otobüs güzergâhlarından turizme tam açılamaması, turizmden yeteri kadar pay alamaması, yazın sinekler… Var da var. Bu sorunların çözümü için öncelikle bir ‘Çiğli’de yaşıyorum, ben Çiğli’liyim’ kimliği oluşturmamız lazım. Çiğli İzmir’in en merkezinde ama sanki en dışındaymış gibi. Biliyorsunuz burada bir kuş cennetimiz var. Ama yeteri kadar turizme açılmamış. Çiğli’de yaşayıp bu kuş cennetini gezmemiş olanlar bile var. Dışarıdan bizim hiç haberimiz olmadan birileri geliyor buralar geziyor gidiyor ama Çiğli’ye bir katma değer sağlamıyor. Toplam 13-14 km sahil şeridimiz var ama kullanamıyoruz. Buranın ciddi bir turizm potansiyeli var. Burayı daha işleyen bir sistem haline getirmemiz lazım. Bisiklet yolumuz var değil mi? Oraları daha etkin daha verimli bir hale getirmemiz lazım. Üretici pazarımız var; İzmir’de bilmeyen binlerce insan var. Bu meydanı bir elden geçirmemiz lazım. Sasalı’yı öyle bir hale getirmemiz lazım ki; vatandaş gelecek kuş cennetini gezecek, sonra burada gelip üretici pazarından alışveriş yapacak, buraya katacağımız başka değerlerden faydalanacak ve Sasalı’ya bir gelir kazandıracak. Tarım arazilerimiz var, ekilen yerler var ama ekilmeyen yerler de var. Üretici kooperatifleri kurup var olanları da destekleyeceğiz. Burada üretilen ürünleri belediyenin tesisleri için biz satın alırız hem bizim üreticimiz kazanır hem de sağlıklı ürün yediğimizi biliriz.”

  İMAR SORUNLARI ÇÖZÜLECEK, KREŞLER AÇILACAK

  İmar sorunlarının Çiğli’nin en önemli sorunlarından biri olduğunu söyleyen Utku Gümrükçü: “Sasalı ile ilgili bir hayal kurmamız lazım. Hep birlikte yapacağız bunu. Bir Kent Konseyi kuracağız, mahalle meclisleri kuracağız. Ayda bir toplanıp burada karşılıklı konuşacağız. Neleri yaptık, neleri neden yapamadık bunları anlatacağız.  Örneğin: biz burayı bir turizm merkezi olarak düşünüyoruz ama biliyoruz ki buranın imar sorunları da var. İmar demek illa çok katlı bina demek değil. Hastane için, yol için, yeşil alan için planlama yapmak demek. Biz her mahalleye bir kreş açmak hedefindeyiz. Öncelikli yerlerden biri Sasalı. Hedeflere, hayallere hep birlikte ulaşacağız” dedi.

  SASALI’DA BİR ODAM OLACAK

  Sasalı’yı dünyaya açmak için hedefleri olduğunu anlatan Gümrükçü: “Bir makam odam da burada olacak. Sizler merkeze kadar gelmek zorunda olmayacaksınız. Bu odayı bir sergi gibi de düzenleyeceğiz. Örneğin: bir milletvekili, bir belediye başkanı bizi ziyarete geldi. Onu Sasalı’da ağırlayacağız. Buradaki Kuş cennetini gezdireceğiz. Üretici pazarını görecek, buradaki yetişen ürünlerden yapılmış yemekleri yiyecek. O bizim için bir turizm elçisi olacak. Bir Kuşcenneti Festivali yapmayı düşünüyoruz. Ressamlar, fotoğraf sanatçıları, bilim insanlarının katılacağı etkinlikler, konserlerin olacağı uluslar arası bir festival… Sasalı’nın çehresi nasıl değişecek göreceksiniz” dedi.


Bu Haberin Manseti :

Gümrükçü: Sasalı turizmin merkezi olacak
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim