Gümrükçü'den Ankara'da foto-mesaj

 • Haber Saati : 29 Kasım 2019, Cuma 18:32:41 - 1 Yıl önce eklendi.
Çiğli tramvayı için sıcak gelişmeler yaşanıyor. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Ankara’da Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’nda Çiğli tramvay projesi için bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ancak 2 yıldır onay bekleyen Çiğli tramvayı için sıcak gelişmeler yaşanıyor.

  Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Ankara’da Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’nda Çiğli tramvay projesi için bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

  Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı Kent İçi Raylı Sistemler Daire Başkanı ile görüşen Gümrükçü, görüşme sonrası sosyal medya hesabından bakanlık önünde çekilen fotoğrafını “O Tramvay Çiğli’ye gelecek” notuyla paylaştı. Gümrükçü, bakanlığın Büyükşehir'e gönderdiği evrakı elinde tuttu. 

  Bakanlığın gün içinde  Büyükşehir’e yazı gönderdiği, kalan bir takım eksikleri bildirdiği öğrenildi. Eksikler giderildikten sonra bakanlık onayıyla birlikte proje Cumhurbaşkanlığı Strateji Dairesi'ne  gidecek. Yatırım programına alınması adına Cumhurbaşkanı’nın onayı beklenecek.

  ULAŞIMI RAHATLATACAK

  Çiğli’de oturan vatandaşların ulaşımını büyük ölçüde rahatlatacak olan tramvay hattı, 14 istasyon olacak. İki etap halinde yapılacak olan hattın ilk etabının 2019, ikinci etabının ise 2021 yılında tamamlanması bekleniyor.

  250 milyon TL’ye mal olması beklenen 11 kilometrelik hatta 14 istasyon olacak. Mavişehir İZBAN Deposu bitimindeki Ataşehir İstasyonu’ndan başlayacak olan tramvay, Atatürk Organize Sanayisi’ne uzayacak.

  Tramvayın ilk etabı Ataşehir-Çiğli İZBAN-Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi arası olacak. İkinci etap ise Ata Sanayi Sitesi, Katip Çelebi Üniversitesi üzerine Atatürk Organize Sanayi Sitesi’nden geçerek İstasyonaltı Mahallesi kavşağındaki hat ile birleşerek Ataşehir İstasyonu’nda son bulacak.

  YAYA VE BİSİKLET ERİŞİMİ İÇİN ÜST GEÇİT

  Proje kapsamında Mavişehir ile Ataşehir arasındaki yaya ve bisiklet erişimi ile ilgili talepler üzerine, bu bölgede bir de üst geçit yapılacak. İzmir Çevreyolu üzerinden ve Atakent Kavşağı’nın batısından geçmesi planlanan hat ile birlikte bisiklet ve yaya yolunun da yer aldığı bir üst geçit yapılacak.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim