Gürsel Tekin; Mutlu şehrin, mutsuz çocukları

 • Haber Saati : 24 Ekim 2020, Cumartesi 22:34:45 - 4 Ay önce eklendi.
CHP Kocaeli İl Örgütü ile Çayırova’da esnaf ve KOBİ ziyaretleri gerçekleştiren Gürsel Tekin’in yaptığı görüşmeler sonrasında Kocaeli için yorumu “Mutlu şehrin, mutsuz çocukları” oldu

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun esnafların sorunlarına ilişkin açıkladığı 17 maddelik çözüm reçetesini hayata geçirmek için tüm ilçelerde çalışma başlatan CHP Kocaeli İl Örgütü bu kez Çayırova’da sokak sokak esnaf ve KOBİ’ler ile buluştu. CHP Genel Merkezi tarafından çalışma kapsamında görevlendirilen CHP Parti Meclisi üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in katılımlarıyla CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, CHP İl Yönetim Kurulu üyeleri, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, CHP Çayırova yönetimi ve belediye meclis üyeleri ilçede tüm gün boyunda esnaf ve KOBİ’lerin taleplerini dinledi.

   

  ESNAF SİFTAH YAPAMIYOR

   

  Ülkemizde yaşanan ekonomik krizin pandemi döneminde buhrana dönüşmesi sebebi ile oldukça zor günler geçirdiklerini ifade eden Çayırova esnafı, ayakta kalabilmeleri için gereken desteği alamadıklarını ifade etti. Kendilerine gelen ürünlerin fiyatlarının da artmasıyla zorunlu zam uyguladıklarını ancak halkın alım gücünün azaldığını ifade eden esnaflar bazı günler siftah dahi yapamadıklarını söyledi. CHP’li heyet, Özgürlük Mahallesi’nde Çayırova ilçe örgütünün ziyaretinin ardından çalışma ruhsatları olmadığı gerekçesi ile zabıta ekiplerince tahliye kararı verilerek tutunak tutulan işletmeleri ziyaret etti.

   

  TAHLİYE KARARINA CHP’DEN MÜDAHALE

   

  Uzun yıllardır kendilerine iş yeri ruhsatı verilmediğini anlatan esnaf, dükkanlarını taşımak için belediyeden sanayi yeri göstermelerini istediklerini ancak sürekli olarak reddedildiklerini dile getirdi. Konuyu yetkililere taşıdıklarını aktaran CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, işletmelere sanayi içerisinde bir yer gösterilerek taşınma süreci gerçekleşene kadar tahliye edilmeyeceklerinin sözünü aldıklarını ve konunun takipçisi olacaklarını ifade etti. CHP’liler, Özgürlük Mahallesi’nin ardından sosyal yaşam alanı olarak kullanılacağı duyurulan ancak atıl bir halde bırakılan ve kamu zararının gözler önüne serildiği Kent Park ve Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

   

  İŞLEM YAPILMADI

   

  Konuyla ilgili olarak Gürsel Tekin ve Tahsin Tarhan’a bilgi aktaran Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek “Kamuyu nasıl zarara uğrattıklarını sürekli olarak Çayırova ve Büyükşehir Belediye meclislerinde gündeme getirmemize, halktan gelen şikayetler üzerine bu açıklamaları yapmış olmamıza rağmen hala tek bir işlem dahi yapılmadı” ifadelerini kullandı. CHP’lilerin bir sonraki ziyaret yeri 2018 yılında restoran yapılma amacıyla 1.5 milyon liraya satın alınarak kaderine terk edilen Airbus A340 tipi uçağın bulunduğu ve atıl halde bırakılan uçak park alanı oldu. Geçtiğimiz Ağustos ayında konuyu gündeme taşıdıklarını belirten CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, söz konusu alanda hala bir çalışma yapılmadığını ifade etti.

   

  UÇAK VE TABELALAR HALA YERİNDE

   

  Başkan Yıldızlı, “Halkımızın parasını bu şekilde çöpe atıyorlar. İnterneti olmayan, ulaşım sorunu çözülmeyen, esnafı siftah yapamayan, imar sorunlarıyla boğuşan Çayırova’ya, Cengiz Topel’e inmek bilmeyen uçağı indirmişler. Biz Ağustos ayında burayı ziyaret ettik. Burada hala geçmiş dönem belediye başkanının reklam panoları duruyor. O günden bugüne hala en ufak bir çalışma yapmamışlar. Mutlu Şehir Kocaeli diyenler hala bu kamu zararına gözlerini kapatıyor” ifadelerini kullandı. CHP’lilerin bir sonraki ziyaret yeri 2017 yılında devlet hastanesi yapımı için sözü verilen ancak boş arazide reklam tabelasından başka bir şeyin yer almadığı arazi oldu.

   

  ARAZİ BAŞKA YERDE TABELA BAŞKA YERDE

   

  Konuyla ilgili bilgi aktaran PM üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “2017 yılında dönemin bakanı ve Kocaeli Milletvekili Sayın Fikri Işık’a meclisteki bütçe görüşmeleri sırasında kürsüden, Çayırova’ya ne zaman hastane yapılacağını sorduk. Kendisi meclis kürsüsünden devlet hastane için yeri aldıklarını, 2018 bütçesine Çayırova Devlet Hastanesi’ni koyduklarını söyledi. Hatta bende kendisini alkışladım. Ancak 2018 yılından sonra araştırdık ki bize gösterdikleri arazi devlete alınmamış. Aylarca, yıllarca süren oyalamadan sonra ise hastane tabelası bambaşka bir yerden çıktı. İşin ilginç yanı hastane yapılacağına dair tabelayı koyan kurum ilçe belediyesi oldu” açıklamasında bulundu.

   

  MUTLU ŞEHRİN MUTSUZ ÇOCUKLARI

   

  Yaptığı incelemelerden sonra İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Mutlu şehrin mutsuz çocukları. Takdir edersiniz ki, kentleri yönetenlerin hepsi çok mutludur. Çünkü 20 yıldır siyaset zenginleşme aracına dönünce, her zengin, kamu da zengin oldu. Biz zenginliğe karşı değiliz. Ancak kamuda zenginleşenlerin dönemine girdik. Kamuda zenginleşenlerin, evinde internet derdi yok, çocuğunun eğitim derdi yok, ödenecek fatura derdi yok, dertsiz bir dönem içerisinde olduğu için zannediyorlar ki herkes mutlu. Sokakta mutlu olabilecek özellikle AK Parti’ye oy vermiş vatandaşlarımıza sorduk. Mutluyum diyen bir kişi ile karşılaşmadık. Oy verdiği partisini savunamayacak duruma geldiyse durum, gün Cumhuriyet Halk Partisi’nin günüdür. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara yürüdüğü dönemdir.” açıklamasında bulundu. Çünkü zor ve sıkıntılı dönemleri ancak Cumhuriyet Halk Partisi ile aşabiliriz” açıklamasında bulundu.

   


Bu Haberin Manseti :

Gürsel Tekin; Mutlu şehrin, mutsuz çocukları
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim