'Halk Ege Et' İzmir'le buluştu

 • Haber Saati : 27 Aralık 2019, Cuma 16:25:24 - 10 Ay önce eklendi.
Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Halk Ege Et’in İzmir Şubesi Buca’da açıldı.

  Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin halka kaliteli ve ekonomik hizmet sunma amacıyla başlattığı Halk Ege Et Projesi’nin İzmir Şubesi Buca’da açıldı.  ‘Aydın’ın doğasından İzmir’in sofralarına’ sloganıyla hayata geçirilen projenin açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Aydın ve İzmir; milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, il yöneticileri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılı programında konuşan Soyer ve Çerçioğlu önemli mesajlar verdi.

  “TOPUKLU EFE LAFI BİR KADINA BU KADAR MI YAKIŞIR?”
  ‘Topuklu Efe diye bir laf var ya bir kadına bu kadar mı yakışır’ diyerek konuşmasına başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Türkiye’nin Topuklu Efesi Özlem Başkanımızla çok anlamlı bir iş yapıyoruz. Küçücük bir dükkan ama bütün Türkiye’ye muazzam bir mesaj. O mesaj; siz üretin kardeşim biz bunu pazarlayacağız, her yere taşıyacağız, sizin ürününüz elde kalmayacak, benim vatandaşım da ucuz ve sağlıklı ürünle buluşacak. Bu projenin özü budur. Biz CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı olarak aylardır düzenli toplantılar yapıyoruz. En çok kafa yorduğumuz işlerimizden biri bu. Çünkü bu ülkede tarımı mahvettiler, dışarıya gübreye samana muhtaç ettiler. Dedik ki biz bu bereketli topraklarda tekrar üretimi başlatacağız. Üreticinin ürettiğini satın alacağız ve vatandaşlarla buluşturacağız. Bugün o büyük projenin ilk adımını atıyoruz. Konuştuklarımızı ilk defa hayata geçiriyoruz. Öncü adım Özlem Başkanın oldu, bu yolu beraber açacağız ve bütün Türkiye’ye örnek olacağız. İzmir’den, Aydın’dan yayılan bu ışık bütün Türkiye’yi saracak ve başka bir Türkiye mümkün, bunu bütün Türkiye görecek” diye konuştu.

  “81 VİLAYETTEN KOOPERATİFLERİN ÜRÜNLERİ İZMİR’DE SATIŞ SUNULACAK”
  Yeni bir projenin müjdesini de veren Soyer, “Bugünden sonra İzmir’de öncelikle Kemeraltı’ndan başlayarak Köy-Koop iş birliği içinde yedi bölgeden 81 vilayetten kooperatiflerin ürettiklerini İzmir’de, Aydın’da, Muğla’da satmaya başlayacağız. Bunun için üretici dükkanları açmaya başlayacağız. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

  “DOĞAL ÜRÜNLERİ SİZLERLE BULUŞTURMANIN GURURUNU YAŞIYORUM”
  Başkan Soyer’e teşekkür eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da“Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü Aydın’dan selam getirdim. Bizler kırsal kalkınmaya çok önem veriyoruz. Türkiye’nin birçok belediyesinden burada Halk Ege Et şubesinde doğal ürünleri sizlerle buluşturmanın gururunu yaşıyorum. En büyük teşekkürüm İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e...Bu organizasyonda çok yardımcı oldular. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

  KILIÇ’TAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR!
  Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ise “Sosyal demokrat ve halkçı belediyecilik anlayışının ete kimliğe büründüğü en önemli uygulamalardan bir tanesi Halk Ege Et… Halk Ege Eti Buca’mıza kazandıran, özellikle İzmir’de Buca’yı seçen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve proje sahibi Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkürler” dedi.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim