Hasan Arslan: CHP'nin yanar döner isimlere ihtiyacı yok

 • Haber Saati : 13 Kasım 2018, Salı 09:14:23 - 8 Ay önce eklendi.
İzmir'de Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, “Bu partinin yanar döner isimlere ihtiyacı yok” dedi.Kaynak: Arslan, "CHP'nin yanar döner isimlere ihtiyacı yok"

  Gazeteci Müslüm Karaaslan'ın Egetürk Televizyonu'nda yayınlanan “KAMUOYU Seçim Özel”programına konuk olan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, daha önce farklı partilerden aday olarak CHP'ye seçim kaybettirenlerin yeniden CHP'den aday olma çabası içerisinde olduklarına dikkat çekerek çok sert açıklamalarda bulundu.

  “Bu Partinin Yanar Döner İsimlere İhtiyacı Yok” 

  Gazeteci Müslüm Karaaslan'ın hazırlayıp sunduğu “KAMUOYU Seçim Özel” programına katılan Başkan Hasan Arslan, yeniden aday olmasından önümüzdeki döneme ilişkin projelere kadar pek çok konuda kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

  Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde yeniden Çiğli'de Belediye Başkanı olmak istediğini belirten Arslan, “ Kenti yöneten belediye başkanı, kentli tarafından beğeniliyorsa, halkla bir sorunu yoksa bunu Genel Merkez'in yeniden değerlendirmesi gerektiğine inanıyorum. Belediye başkanlığı deneme tahtası değildir. 5 yılda birini aday gösterdik, ikinci 5 yılda başka birini aday gösterelim mantığı her zaman doğru değildir. Çünkü süreklilik isteyen projeler var. İlk 5 yılın 3-4 yılında belediye başkanı halkla tanışıyor, bölgedeki sorunları tespit edip projeler üretiyor. Son yılında da bunları hayata geçirmeye başlıyor, projelerin bir çoğu yarım kalıyor.” dedi.

  Onlarla Yürümemek Lazım

  Başkan Arslan, daha önce farklı partilerden aday olarak CHP'ye seçim kaybettirenlerin yeniden CHP'den aday olma çabası içerisinde olduklarına da dikkat çekerek bu anlayışta olanlara sert tepki gösterdi. Arslan, partiye gerçekten emek verenlerin tercih edilmesinin daha doğru olacağını belirterek şunları söyledi:

  “Daha önce en az 6 ilçede aday adaylarının son anda çark ederek başka partilerden aday olması sonucunda seçim kaybettik. Geçmişte de bunun örnekleri var. Bu arkadaşların yeniden partiye gelmelerine dikkat etmek lazım. Tekrar aday adayı olmak istediklerini duyuyorum. İşine geldiği zaman geleceksin, işine gelmediği zaman gideceksin; partiye zarar vereceksin. Partinin yanar döner insanlara ihtiyacı yok. Onlarla yürümemek lazım. Bu benim görüşüm; ama takdir yine üst yöneticilerimizindir. Partiye gerçekten emek veren, partisine küsmeyen, atanmadığı zaman da partisine ihanet etmeyen isimlerle yoluna devam edilmesi lazım. Bunu yapmadıkları zaman bu tür olaylarla karşılaşırız. Geçmişte 4 dönem aday adayı oldum, beni tercih etmediler. Başka arkadaşlarım göreve atandılar. Her şeye rağmen biz elimizden geldiğince partimize yine destek olduk. Hiçbir zaman belediye başkan adaylarımızı eleştirmedik, onları zora sokacak açıklamalar yapmadık.” dedi.

  Çiğli'den Yanlış Aday Çıkmaz

  Çiğli'den belediye başkan aday adayı olan diğer isimlere de başarılar dileyen Başkan Hasan Arslan, yeniden aday gösterilip başkan seçilmesi halinde diğer aday adaylarının gündeme getirdiği, halkın yararına olacak projeleri de değerlendirmek istediğini söyledi. Demokratik bir yarışın içerisinde olduklarını belirten Arslan, aday gösterilmeyenlerin aday gösterene yardımcı olması gerektiğinin altını çizdi ve “Yanlış yapan aday çıkacağına inanmıyorum. Böyle olursa partiye ihanet eder, partililer de kendisini af etmez. Bu demokratik bir yarıştır.” diye konuştu.

  Halkın Gönlünde Yer Etmesi Çok Doğal

  Genel Merkez'in yaptırdığı anketlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun hala 1.sırada yer aldığı iddialarına da yanıt veren Hasan Arslan, “15 yıl boyunca İzmir halkına birbirinden değerli hizmetleri sunmuş olan Sayın Kocaoğlu'nun halkın gönlünde, yüreğinde, beyninde yer etmesi oldukça doğaldır” dedi.

  YURT GAZETESİ


Bu Haberin Manseti :

Hasan Arslan: CHP'nin yanar döner isimlere ihtiyacı yok
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim