HDP'li Bilgen: MHP'nin 'seçim sonucunu tanımıyorum' demesi yanlış

 • Haber Saati : 06 Mayıs 2019, Pazartesi 11:49:32 - 1 Yıl önce eklendi.
Kars Belediye Başkanı HDP’li Ayhan Bilgen, MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel’in "Kendisini belediye başkanı olarak tanımıyorum" sözlerinin ardından açıklamalarda bulundu.

  MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel belediye şirket çalışanlarının son günlerde haklarından feragat ederek istifalarının istenmesi iddiaları hakkında açıklama yapmıştı.

  MHP’li Adıgüzel, açıklamasında belediye çalışanlarının işten çıkarılmak istendiğini öne sürerek “Burada dağ kanunları geçmez Ayhan Bilgen! Senin belediye başkanlığın bizim için yok hükmündedir. Siyasi görüşü ne olursa olsun belediyede hakkıyla, alnının teriyle çalışanın her zaman yanında olacağız ve hiçbirini sizin o eli kanlı siyasetinize yedirtmeyeceğiz. Senin dağ kadrona belediye de yer açtırmak için bunları yaptığını biliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

  'KONUNUN BEKA SORUNU OLARAK GÖRÜLMEDİĞİ ORTADA'

  MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel'in kendisi hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili konuşan Bilgen, "Öncelikle bir siyasi partinin 'seçim sonucunu tanımıyorum' yanıtı demokrasiye uygun değildir. Geçen seçim MHP seçilmişti. Bu dönem halk bize teveccüh gösterdi ve bizi seçti. Durumu bu şekilde görmek lazım. Ancak MHP'nin bu tutumu olayın sadece beka sorunu olmadığını gösteriyor. Demokrasiye ve seçime olan bu tahammülsüzlüğün altında başka siyasi ve rant çıkarlarının olduğu çok açık. HDP'nin kazanmasının sanki bir güvenlik zafiyeti gibi göstermek de demokrasiye tahammülsüzlüğün bir göstergesidir.

  Bu açıklamayı yapan il başkanının, geçen dönem belediye başkanının danışmanı olduğu görülüyor. Karbiotek Şirketi üzerinden işe alınmış ve 2 yıl boyunca maaşlı elaman olarak görev yapmış. Oradan da belediye başkanının siyasi danışmanı olmuş. Ancak bu firmanın bir kişiyi siyasi danışman olarak ataması söz konusu değil" dedi.

  'BANKAMATİKLER HARİÇ KİMSE MAĞDUR EDİLMEYECEK'

  Öte yandan Kars Belediyesi bünyesinde olan Karbiotek Şirketi'nin Meclis kararıyla kapatılmasını da değerlendiren Bilgen, "Karbiotek şirketinin belediyeye herhangi bir katkısı yok. Bununla ilgili ortada Sayıştay raporları da var. Daha önce uyarılar da yapılmış. Yüzde yüz belediyenin finanse ettiği bir şirket olan Karbiotek'in 23 milyon TL sermayesi var ancak şu an 50 milyon TL borcu bulunmakta. Bu durumu kamuoyuna da duyurduk ve zarar ettiği gerekçesiyle belediye meclis toplantısı gündemine getirdik. Yapılan oylamada 24 kabul ve 1 çekimser ile neredeyse oy birliğiyle şirketin kapatılması kabul edildi.

  Altını çizmek isterim ki 'bankamatik' olarak adlandırılan işe gelmeden maaş alan personeller hariç hiçbir çalışan mağdur edilmeyecektir. Emeğiyle çalışmak isteyen herkes yeni kurulacak şirket veya Beltaş şirketinde istihdam edilecek. Ayrıca Karbiotek Şirketi'nin yerine yeni bir şirket kurulması da meclis toplantısı gündemine alınarak oylamaya sunulacak" diye konuştu.


Bu Haberin Manseti :

HDP'li Bilgen: MHP'nin 'seçim sonucunu tanımıyorum' demesi yanlış
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim