HDP'li Buldan İzmir'den Sesledi: Kadınlar Karar Verdi Güle Güle AKP

 • Haber Saati : 08 Haziran 2018, Cuma 09:51:15 - 1 Yıl önce eklendi.
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin bir dizi etkinliğine katılmak üzere 24 Haziran seçimleri öncesinde bir kez daha İzmir'e geldi.

  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan: “ Kadınların değiştirecek sözü de gücü de var ve kadınlar AKP iktidarına güle güle deme kararı verdi”
   
  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin bir dizi etkinliğine katılmak üzere 24 Haziran seçimleri öncesinde bir kez daha İzmir'e geldi. Adnan Menderes Hava Limanı'nda HDP'nin İzmir kadın milletvekili adayları ve çok sayıda kadın tarafından karşılanan Pervin Buldan, uzun bir konvoy eşliğinde şarkılar ve türkülerle kent merkezine geldi. İlk olarak Konak İlçesi'ne bağlı Çimentepe'de HDP Kadın Seçim Bürosu açılışına katılan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, burada coşkulu partili kadın kitlesine hitap etti.
   
  HDP'nin kadın partisi olduğunun altını çizen Pervin Buldan, en çok kadın milletvekilinin, kadın belediye başkanının HDP'de olduğunu belirterek, AKP iktidarının bu yüzden HDP'de siyaset yapan kadınlardan korktuğunu söyledi ve “Bu nedenledir ki, AKP iktidarı HDP'li kadınları görevlerinden aldı ve cezaevine koydu. Ancak biz kadınlar cezaevindeki kadınlarla birlikte ayrı güçle mücadelemize devam ediyoruz. Bizim mücadelemiz özgürlük, eşitlik mücadelesi. “ dedi.
   
  Konuşması sık sık zılgıtlar ve sloganlarla kesilen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, AKP iktidarının toplumun yarısını oluşturan kadınların emeğini yok saydığına dikkat çekti ve “ Biz de bizleri yok hükmünde gören zihniyeti tanımıyoruz” dedi. 24 Haziran'da kadınların AKP iktidarına gereken cevabı vereceğine vurgu yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan “Emeği sömürülen, tarlada, okullarda, fabrikalarda çalışan ve emeğinin karşılığını alamayan kadınlar olarak bizler de bu zihniyeti tanımıyoruz” ifadesini kullandı. Kadınları yok sayan zihniyet oldukça ve kadınları görünmez kılan anlayış oldukça kadınların daha da güçlendiğinin altını çizen Pervin Buldan 24 Haziran'da sandıklardan kadınların fışkıracağını söyledi ve tüm kadınları seçim çalışmalarına katılmaya çağırdı.
   
  “Emek ve Dopa Aynı Anda Sömürülüyor"
   
  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın konuşmasından önce seçim çalışmaları için İzmir’de bulunan Yeşil Sol Parti Eş Genel Sözcüsü Eylem Tuncaelli de  Çimentepeli kadınlara seslendi. AKP iktidarının kadınları sokakta görmek istemediğine vurgu yapan Tuncaelli, “Bedenimiz, irademiz, emeğimiz üzerinde ahkam kesmeye kalkıyor, pembe otobüs gibi saçmalıklarla toplumdan izole etmeye kalkıyorlar. Kah ucuz ve güvencesiz iş gücü olarak fabrikalara, ofislere, kah sokaktan ayağımızı kesip evlere, özgürlük taleplerimiz arttıkça da cezaevlerinde bizleri dört duvar arasında hapsetmeye yelteniyorlar.Oysaki biz kadınlar, OHAL’de ve herhalde sokakları dolduranlarız. Meydanlar bizim şarkılarımız, türkülerimiz, bizim sesimizle şenleniyor. Hiçbir cezaevi yok ki bizi, düşüncelerimizi, irademizi, taleplerimizi duyulmaz kılsın.” dedi. 
   
  Sömürünün sadece emek üzerinden yapılmadığına dikkat çeken Tuncaelli doğanın da tahakküm altında olduğunu söyledi ve “Karadeniz’de sarı yazmalılar, Samistal Yaylası’nda yeşil yola, Gerze’de termik santrallere direnenler, Cerattepe’de iş makinelerine direnenler, Sur’u, Hasankeyf’i terk etmeyenler, Bergama’da, Gaziemir’de yaşam alanlarını savunanlar hep kadınlar,” dedi. 
   
  “Demirtaş'ı da Erdoğan'ı da Tanıyouz"
   
  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Çimentepe HDP Kadın Bürosu’nun açılışının ardından Tarihi Havagazı Fabrikası’nda HDP İzmir İl Örgütü tarafından düzenlenen iftara katıldı. Burada yaptığı konuşmada seçim çalışmalarında 7 Haziran öncesi coşkunun yakalandığına dikkat çeken Pervin Buldan, Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde tutuklu olmasının, diğer adaylarla eşit kampanya yürütme şansını ortadan kaldırdığına dikkat çekti ve “Bu eşitsizliğe rağmen Erdoğan her gün Demirtaş hakkında türlü yalanlar söylüyor. Ama halklarımız Selahattin Demirtaş’ı da, Tayyip Erdoğan’ı da tanıyor. Çocuklarımızın katledilmesi emrini kimin verdiğini, Roboski’nin, Sur’un Silopi’nin emrini kimin verdiğini halkımız çok iyi biliyor” dedi. 
   
   
   
   

Bu Haberin Manseti :

HDP'li Buldan İzmir'den Sesledi: Kadınlar Karar Verdi Güle Güle AKP
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim