İduğ'dan doğalgaz müjdesi

 • Haber Saati : 04 Temmuz 2019, Perşembe 15:22:11 - 4 Ay önce eklendi.
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Temmuz ayı olağan meclis toplantısında Bornova'da 2020 yılına kadar doğalgazı olmayan mahalle kalmayacağı müjdesini verdi.

  İzmirgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik ile biraraya gelen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, doğalgazın yurttaşların konforu için çok gerekli olduğunu vurgulayarak iki aşamalı bir çalışma modeli önerdi. İki kurumun aynı dili kullanması, daha hızlı çalışılması ve engellerin ortadan kaldırılmasını hedeflediklerini belirten Başkan İduğ, şöyle konuştu: "Projemiz iki aşamalı olacak. 2019 yılı sonuna kadar 5 ya da 6 mahallemizin doğal gaz bağlantısı yapılacak. 2020 yılında buna daha hız kazandıracağız. Bornova'da doğalgazı olmayan mahalle kalmayacak. Doğalgaz aboneliği alan fakat bağlatmayanlar için de katkıda bulunacağız. Dikkat çekmek istiyorum; İzmir'de 350 bin abone gazını bağlatmamış. Bu çalışmalar yapıldıktan sonra yolların hızlı bir şekilde tamir edilmesi lazım ki halk memnun olsun. Bu konuda da İzmirgaz ile bir protokol imzalayacağız. Biz yolları yapacağız. İzmirgaz da bunun maliyetini karşılayacak. Bu çalışmanın diğer kurumlara yansımasını da çok arzu ediyorum. Çünkü TEDAŞ, Gediz Elektrik, Telekom, İZSU gibi kurumların yaptığı çalışmalar sonrasında da benzeri sıkıntılar yaşanabiliyor. Bir koordinasyon kurulu oluşturarak Bornova Belediyesi ile bu kurumlar arasındaki iletişimi güçlendiren ve sorunları hızlı çözen bir yapı oluşturuyoruz. Bu modelin İzmir'in tamamına yayılması gerekiyor."

  Temmuz ayı meclis toplantısında İzmirgaz ile yaptıkları görüşmeyle ilgili olarak meclis üyelerini de bilgilendiren İduğ, Ümit Mahallesi'deki doğalgaz çalışmalarının başladığını anlattı.

  Sadece Bornova için değil İzmir için güzel bir model

  İzmirgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik ise Başkan Mustafa İduğ' sadece Bornova için değil, İzmir için çok güzel bir model olduğunu ortaya koydu. Bir belediye başkanının böylesi bir çalışma önermesinin kendilerini çok memnun ettiğini söyleyen Yetik, "Biz isteriz ki girdiğimiz yerde doğalgaz çalışmamızı yapıp çıkalım. Parça parça dönmek istemiyoruz. Bu nedenle bu çalışma şeklini gönülden destekliyoruz. Bornova Belediyesi bu işi başarırsa diğer ilçelere de yansıyacaktır" dedi.

  Başkan İduğ'un doğalgazını bağlatmayan 350 bin abone ile ilgili konuya hakim  olmasının da kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden İzmigaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, ortak çalışma teklifi için çok teşekkür etti. Hazırlanan protokole memnuniyetle imza atacaklarını söyledi.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim