İduğ'dan stat müjdesi

 • Haber Saati : 12 Temmuz 2019, Cuma 12:35:23 - 3 Ay önce eklendi.
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova Kulüpler Birliği'nin düzenlediği toplantıda, ilçedeki amatör kulüplerin temsilcileri ile bir araya geldi, projelerini anlattı.

  Kulüp temsilerinin sorularını tek tek yanıtlayan Dr. Mustafa İduğ, Kazım Dirik Mahallesi'nde Mustafa Kemal Caddesi ile Gediz Caddesi'nin kesiştiği alanda yer alan Bornova Şehir Stadı'nın yerinde kalacağı müjdesini verdi.

  Önceki yıllarda stadın olduğu alanda Bornova Belediyesi Yeni Hizmet Binası'nın projelendirildiğini hatırlatan Başkan İduğ, yıllarca futbol oynadığı Bornova Stadı'nın kendisi için de çok özel bir yer olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik tablo ortada. Ekonomi dip yapmış durumda. Böyle bir ortamda 200 milyon gibi rakamları belediye hizmet binası için harcayamayız. Biz fiziki şartlarımızı bulunduğumuz yerde ve yakın alanlardaki binalarımızda daha uygun hale getirmeye çalışacağız. Yani yeni hizmet binasının aciliyeti yok. Biz bütçemizi yeni spor tesislerine, taziye evlerine, düğün salonlarına yani Bornovalıların gerçek ihtiyaçları için kullanacağız. Bornova Şehir Stadı'nı altına otopark yaparak ve iyileştirerek Bornova futbolunun hizmetine sunmak istiyoruz. Birçok kulübün ihtiyacını karşılayan stadın yerinde kalmasını uygun gördük."

  Resmi maç oynanacak sahalar artıyor
  Bornova Belediyesi olarak tesisleşme ve alt yapıya öncelik verdiklerini, ilçenin her noktasında spor yapılabilecek alanlar oluşturmak istediklerini vurgulayan Başkan Mustafa İduğ, öncelikle Naldöken, Pınarbaşı ve Çamkule sahalarının resmi maç oynanabilecek hale getirileceğini, Yusuf Tırpancı Sahası'nın olduğu alanda ise bir Amatör Evi yapacaklarını söyledi. Dr. Mustafa İduğ, kulüp binası olmayan amatör kulüplerin taleplerine karşılık verecek çalışmalar  yaptıklarını da anlattı.

  Belediyeler olmasa işimiz çok zor
  Kulüpler Birliği Başkanı Murat Keser, Bornova Şehir Stadı'nın yerinde kalmasıyla ile ilgili kararı nedeniyle Başkan İduğ'a bir teşekkür plaketi takdim etti. Bornova ve İzmir'deki amatörlerin çok şanslı olduğunu söyleyen Keser, "Bu güzel fotoğraf, bu birlik bereberlik Bornova'ya yakışandır. İzmir'in Bornova'nın farkı da budur zaten. Belediyemizin kulüplere yaptığı yardımları asla inkar edemeyiz. İzmir'de belediyelerin desteği olmasa amatör kulüpler çok kötü durumlara düşer. Bu yüzden maddi-manevi her anlamda yanımızda olan belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

  Amatörlerin yükünü Bornova çekiyor
  İzmir ASKF Başkanı Kadri Yatkın ile TFF İzmir İl temsilcisi Mehmet İncu ise Başkan Mustafa İduğ'un ortaya koyduğu vizyon ve projelerin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. İzmir'deki 246 amatör külübün 48'inin Bornova'da faaliyet gösterdiğini, bu anlamda da amötörlerin yükünün büyük bir kısmını Bornova'nın çektiğini ifade eden Yatkın ve İnce, Bornova Belediyesi'nin verdiği desteğin çok önemli olduğunu vurguladı.

  Aynı zamanda Bornova Kulüpler Birliği Genel Koordinatörü ve TFF İzmir İl Temsilcisi Yardımcılığı görevlerini yürüten Bornova Belediye Meclis Üyesi Mehmet Turu da, amatörlere verilecek her türlü katkı da Başkan İduğ'un yanında olduklarını söyledi.


Bu Haberin Manseti :

İduğ'dan stat müjdesi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim