http://www.edremit.bel.tr/

İnce İzmir'den 'yüzde 85' istedi

 • Haber Saati : 21 Haziran 2018, Perşembe 18:17:46 - 10 Ay önce eklendi.
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir Gündoğdu Meydanı'nda 2 milyon 500 bin yurttaşa seslendi...

  Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce  İzmir Gündoğdu Meydanı'nda yüz binlerce yurttaşa hitap ediyor. 

  İşte İnce'nin açıklamalarından satırbaşları:

  Denizle uyanan denizle uyuyan İzmir bağımsızlığın kenti İzmir, dün İzmirli bir şehidimiz vardı başta dünkü şehidimiz ve bütün şehitlerimiz için hepimizi saygı duruşuna davet ediyorum. Ruhları şad olsun vatanımız onlara minnettar.

  Bu 49. günüm 49 günde 105. mitingimiz. Günlerdir konuşuyorum ama nedya vermemekte ısrarcı hele hele bir TRT var TRT parayı bizden alıyor Erdoğan'ın borazanlığını yapıyor. Hepinizi canlı yayın yapmaya davet ediyorum bir yanda Erdoğan'ın medyası bir yanda milletin medyası.  

  Türkiye Cumhuriyeti'nde ilk kez bir seçimin kaybedeni olmayacak. Benim cumhurbaşkanlığımda 81 milyon kazanacak. Kaybeden anket şirketleri olacak. Erdoğan bile kaybetmeyecek çünkü benim cumhurbaşkanlığımda dolar düşecek faiz düşecek, emekli cumhurbaşkanının maaşı bile yükselecek o da rahat edecek.  

  AKP'li CHP'li İYİ Partili Saadet Partili  MHP'li annelere söz veriyorum evlatlarınızı iyi yetiştireceğiz.  Onları FETÖve benzeri tarikatlara maruz burakmayacağız. Bütün okullar nitelikli olacak, tarımda dışa bağımlı olmaktan kurtulacağız. Gelir dağılımındaki eşitsizliğe son vereceğiz. İşe alımda liyakat esas olacak. Kimsenin başörtüsüne bakmayacağız. Kimsenin sağcı mı solcu mu olduğuna bakmayacağız. Şuanda kamuda görevli yurttaşlara sesleniyorum, eğer işinizin ehliyseniz işinize devam edeceksiniz. Ama kaymakamsanız valiyseniz AKP il başkanı olarak çalışıyorsanız sizin hiç şansınız yok. 

  Erdoğan 2002'de gösteriş yaparak milletvekilleri lojmanlarını satıyorum halkın içinde oturucak dedi. Kendisi de Keçiören'de bir apartmanda yaşayacağım dedi. Millette helal olsun dedi. Ama daha sonra bırakın o apartmanı Çankaya köşkü'nü bile beğenmedi, gitti saray yaptırdı kendine bin 150 odalı. Erdoğan Rizeli olmaktan bile utandı, 4 bin 500 liraya beyaz çay içiyor. Kardeşim dediği herkesi yarı yolda bıraktı Erdoğan.

  Erdoğan insanlara tepeden bakan kibirli yorgun bir adam. Değerli yurttaşlar bir yanda yorgun adam diğer yanda taze kan var. Bir adam kendisine usta derde nasıl çırağın karşısına çıkamaz? O zaman bu çakma usta! Cesaretin mi yok bilgin mi yok gel karşıma Erdoğan. 

  Son günlerde Tarzan da orada olunca bir baktım oo neler neler. Hani doktorlar arasında bir laf var ya çocuklarına inmek diye, benim çocukluğuma kadar indiler yakında ikinci dünya savaşını da İnce çıkardı derler. 

  Ey Muharrem diyor Erdoğan Menderes asılırken neredeydin diyor? Ben o zaman dünyada yoktum. Üniversite diploması yok diyorlarda acaba ilk okul diploması var mı?

  İnce cumhurbaşkanı seçilirse yardımları kesecek diyorlar. Yardımları neden keseyim? Söz veriyorum o yardımlara 100 lira zam yapacağım. Kadro hazır ekonomiyle kim ilgilenecek hazır. Zımba gibi bir ekip var, yakında açıklayacağım. 

  Cumhurbaşkanı seçildiğimde diğer cumhurbaşkanları adaylarına cumhurbaşkanlığı yardımcılığını teklif edeceğim. Bakanlar Kurulu'nda her partiden insanlar olacak. Herkesle barışacağız.

  Cumhurbaşkanı seçildiğimde 48 saat içerisinde OHAL'i kaldıracağız. Merkez Bankası Bağımsız bir para politikası izleyecek. Siyasetten arındırılmış bir ekonomi politikası yürüteceğiz. PKK IŞİD ve FETÖ gibi terör örgütleriyle amansız bir mücadele edeceğiz.  4 milyon Suriyeli'yi ülkelerine göndereceğiz. Yargıdaki düzenlemelere hemen başlayacağız. Size söz veriyorum özel hayatın gizliliği esas olacak, yüz gün içerisinde hiç kimsenin telefonu dinlenmeyecek.   KHK ile işten atılıp hakkında dava açılmayanları hemen görevine iade edeceğiz. Dava açılanların davalarının sonuçlanmasını bekleyeceğiz. Askeri liseleri FETÖ'cüler var diye kapatıyor, e hukuk fakültelerini de kapat o zaman. Böyle bir şey olabilir mi? Askeri liseleri geri açacağız. TRT Tayyip'in borozanı şuan ama ben seçildiğimde benim borazanım olmayacak. Beni eleştiren bir medya arıyorum. Adam gibi bir medya arıyorum. Erdoğan manşetleri atan adam ben manşetlere direne direne gelen adam. Cemevlerinin statüsünü ibadethane olarak tanıyacağız. Kimseden korkmadan emin adımlar atacağız.  Öğretmenlere polislere din görevlilerine hemşirelere 3 bin 600 ek göstergeyi vereceğiz.  Üniversiteleri böldü böldüğü üniversiteleri tekrar birleştireceğim. Hiçbir sınavdan ücret almayacağım. Mülakatları kaldıracağız, fındık 15 lira olacak asgari ücret 2 bin 200 lira olacak. En düşük emekli maaşı bin 500 lira olacak.  Emeklilikte yaşa takılanlar sizin sorununuzu yüz gün içerisinde çözeceğim. Çocuk bezindeki KDV yüz gün içerisinde mutlaka inecek. Yüz gün içerisinde girişimcilik merkezleri kuracağız. Tekstil moda akademileri açacağız marka için. Gençler evlatlarım öğrencilerim sizinle birlikte yapacağız bunları. Eğitim siyasetin toplum mühendisliği olmaktan çıkarılacak. Yeni bir eğitim sistemi yapacağız herkesle uzlaşarak yapacağız. Yurt sorununu kökünden çözeceğiz. Otistik çocuklar başta olmak üzere engelli çocuklar için yaşam merkezleri açacağız. Engelli kardeşlerimize buradan söz veriyorumMarmaris'teki 300 odalı yazlık sarayı sizlere tahsis edeceğim. Aile sigortasını hayata geçireceğiz. Kültür yatırımlarına daha fazla kaynak yatıracağız. Sporda bir üniversite ligi kuracağız. 

  Erdoğan meydanlarda benim 30 sene önce yazdığım kitabı konuşuyor, montajı konuşuyor ekonomiyi konuşamıyor. Erdoğan çık meydana çoban salatayı konuşsana. Soğan kuru dolar kurunu geçmişse yangın var demektir. Hani dolar lobisi faiz lobisi vardı ya şimdi de soğan lobisi var. Memleketin düştüğü duruma bakın. 

  Yeni dönemde benden neler duyacaksınız biliyor musunuz ? Kalite ve girişim. Erdoğan yol yaptı yol çöküyor, hastane yaptı hemşire yok. Hastanede hasta garantisi var. Köprüden geçme garantisi var. 16 Yeni meslek oluşacak, bu meslekler gençler tarafından bilinmiyor. Tarım alanları denizimiz atıl. Ne denizcilik gelişmiş ne balıkçılık. Erdoğan millete kemer sıktırıyor. Benim dönemimde millet kemer sıkmayacak devlet kemer sıkacak. 

  Faiz artınca herşeyin değeri düşer. Evinizin arsanızın şirketinizin değeri düşer. Benim cumhurbaşkanlığımda faiz düşecek hep birlikte zenginleşeceğiz. Benim cumhurbaşkanlığımda iktisat kongresini İzmir'de toplayacağım söz veriyorum. Tüketen değil üreten bir Türkiye, iş adamları öğrenciler kadınlar akademisyenler hayvanlar çocuklar kuşlar dereler korkmayacak. Farklı bir cumhurbaşkanı olacağım hakkını bilen haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım. Ama haddini bilmeyenlere de haddini bildiren bir cumhurbaşkanı olacağım.  Orduya kışlaya siyaset girmeyecek.  

  Bu seçimin farkı özeti şu; Bu eskinin ilk seçimi, yeninin ilk seçimi. İzmir 3B demeye hazır mıyız? 1 - Barışacağız herkesle barışacağız,  2 Büyüyeceğiz birlikte büyüyeceğiz 3 - Bölüşeceğiz, adil bölüşeceğiz.  

  Pazar gününe kadar 3 kişiyi ikna etmenizi istiyorum İzmirliler. Oyunuzu kullandıktan sonra sandıkları bekleyin ardından seçim kurulunun önüne gideceksiniz. Ben de Ankara'da YSK'nın önünde olacağım. Merak etmeyin bunu birlikte başaracağız.  

   

   


Bu Haberin Manseti :

İnce İzmir'den 'yüzde 85' istedi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ






Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim