Işılay Saygın'ın sağlığında son durum

 • Haber Saati : 09 Temmuz 2019, Salı 15:12:23 - 3 Ay önce eklendi.
İzmir'in duayen politikacılarından, eski bakan ve başkanlardan Işılay Saygın'ın Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor.

  Saygın'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği, uygulanan tedavinin yüksek solunum desteği gerektirmesi nedeniyle Saygın'ın tedavisinin uyutularak devam ettiğini açıkladı.
  Evinde 10 gün önce rahatsızlanınca Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan eski bakanlardan Işılay Saygın'ın sağlık durumuyla ilgili, genel başkanlığını yaptığı Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği'nden açıklama geldi.
  Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği sözcüsü Jale Gelgör yaptığı basın açıklamasında, Işılay Saygın'ın, Ege Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Kliniğinde  bir süredir gözetim altında bulunduğunu, Prof. Dr. Nesrin Moğulkoç sorumluluğunda interstisyel akciğer hastalığı ünitesi tarafından düzenli olarak izlendiğini söyledi. 

  TÜM TEDAVİLER UYGULANDI

  Gelgör, "28 Haziran 2019 tarihinde kliniğe yatışı gerçekleştirilen Sayın Saygın'a güncel tüm tedaviler uygulanmış, hastalığın gidişatı nedeni ile yoğun bakım ünitesinde, yüksek solunum desteği gerektiği için mekanik solunum destek cihazına bağlanmıştır. Cihaza uyumunu arttırmak için tedavisi uyutularak devam etmektedir. Hayati bulguları an itibarı ile stabildir. Hasta ziyaretçilerinin çok kalabalık olması nedeni ile hasta ziyareti yasaklanmıştır. Herhangi bir spekülasyona yer vermemek için zaman zaman sağlık durumu yerel ve ulusal basın ile paylaşılacaktır. Bu süreçte E.Ü.Tıp Fakültesi Dekanı Sn Prof. Dr. Cemil Gürgün'e, Başhekim Sn. Prof. Dr. Tuncay Göksel'e ve Prof. Dr. Nesrin Moğulkoç'a destekleri için çok teşekkür ederiz" dedi. 

  İzmir Buca doğumlu olan Işılay Saygın Ege Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunudur. 1973-80 iki dönem Buca Belediye Başkanlığı görevini yaptı. Buca Belediye Başkanlığı görevini yaparken, 12 Eylül Askeri Darbesi ile görevden ayrıldı. 2 yıl serbest mimar olarak görev yaptı. 1983, 1987, 1991, 1995, 1999 yıllarında yapılan seçimleri kazanarak beş dönem İzmir Milletvekilliği yaptı. Işılay Saygın, Türkiye'nin ilk kadın Turizm Bakanı ve ilk kadın Çevre Bakanı; 51. (Tansu Çiller), 52. (Tansu Çiller), 54. (Necmettin Erbakan) ve 55. (Mesut Yılmaz) Türkiye Hükümetleri'nde ise, Devlet Bakanıdır.

   


Bu Haberin Manseti :

Işılay Saygın'ın sağlığında son durum
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim