İşte Başkan Sengel'in 6 aylık çalışmalarının özeti

 • Haber Saati : 12 Ekim 2019, Cumartesi 11:17:06 - 10 Ay önce eklendi.
Filiz ile 5 Hedef 50 Proje Yolunda 6 ay sloganı ile Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, projelerini anlattı.

  Egemedyası-Özel

  Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, düzenlediği basın toplantısında 6 aylık icraatlarını anlattı. Selçuk Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleşen toplantıda Selçuklular da başkanın icraatlarını dinlemek için hazır bulundu. Filiz ile 5 Hedef 50 Proje Yolunda 6 ay sloganı ile sahneye çıkan Sengel, Kentin markalaşması adına en önemli projeleri olan Efes Tarlası’nı büyüterek,   toprak okulu, tarım müzesi ve tohum bankası açacaklarını bu konuda da gerekli patent başvurularını yaptıklarını dile getirdi.

  27 PROJE TAMAMLANDI

  Bu tip bir sunumun daha Selçuk’ta hiç yapılmadığını aktaran Sengel, “Borcumuz çok ama biz koşturacağımızı ve her şeyi sizinle paylaşacağımızı söyledik. 10 yıllık bir meclis üyesi geçmişim var ve şunu söylüyorum ki genelde seçime 6 ay kala böyle sunumlar yapılır.  Selçuk tarihinde ilk kez yüzde 52 ile seçim kazandık. Biz, bize olan güvenin karşılığını vermeliyiz. Mali durumla ilgi tablodan sonra da kolları sıvadık. Bizim 5 hedefimiz vardı, çevre ve şehircilik, kültür sanat ve spor, altyapı ve çevre düzenlemeleri, sosyal politikalar ve yerel kalkınma. 5 hedef 50 projenin 27 tanesini tamamladık ve geriye kalanlar içinde çok ciddi adımlar ve girişimler attık” diye konuştu.

  CHP’Lİ BELEDİYE İŞKUR’DAN ELEMAN ALMAK İÇİN UYGUN GÖRÜLMEDİ

  İlk işlerinin temizlik ve bakımsız yollar olduğunu aktaran Başkan Sengel, “Mazbata alır almaz da bu problemleri çözmek için yola koyulduk.  Bununla beraber bana borçları belediye binasına asın diyenlere inat ben bunu yapmadım. Tek sebebi ben 10 yıldır meclis üyesiyim ve bütçenin nereden nereye yuvarlandığını biliyordum. Biz asla mızmızlanmadık. Önce bahar temizliği yaptık ve bunu rutine sokmaya karar verdik.  Fakat İŞKUR CHP’li belediyelerde olmadığı için İŞKUR süresi biten 83 personelimiz ayrıldı.  Biz de böylece İŞKUR Müdürü ile görüştük.  Bizim personele onların da ekmeğe ihtiyacı var dedik. Müdür Bey’de işçilerin tekrar çalışma sürelerinin 3 ay uzatılacağını söyledi. Fakat protokolü yapmamıza birkaç gün kala bizimle protokol imzalayamayacaklarını çünkü belediyemizin uygun görülmediğini belirttiler. Ama biz yelkenleri suya indirmedik ve bazı arkadaşları park bahçe ile temizlik birimine kaydırdık, yeterli olmayınca da hizmet satın aldık. Bir şekilde bu işi hallettik ama artık yeniden hizmet satın alacak bir gücümüz yok. Ama bizim arkadaşlarımız çok büyük bir gayretle çalışıyor” ifadelerini kullandı.

  ARITMA TESİSİ GELİYOR

  Şirince’de açılacak olan mermer ocağını engellediklerini dile getiren Filiz Ceritoğlu Sengel, “Bununla ilgili tüm partililerle ve Sivil Toplum Örgütleri ile neler yapabilirize baktık. Tam dava açacakken karar geri çekildi ve Şirince’yi kurtardık. Menderes dişidir candır dedik. ‘Menderes Çığlık Atıyor’ sloganı ile bir kampanya başlattık.  Yaşanan balık ölümleri sonrası da arıtma tesisi sözü aldık” dedi.

  COĞRAFİ İŞARET YOLDA

  Bir tarım politikası oluşturarak Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü kurduklarını söyleyen Sengel, “Bana göre kalkınma yerinde başlar. O sebeple de Efes Selçuk Osmanca üzümü için coğrafi işaret için başvuruda bulunduk. Efes Tarlasını kurduk ve doğal ürünler yetiştirerek onlardan tohum alıyoruz. Tarlayı büyüterek toprak okulu, tarım müzesi, tohum bankası kuracağız. Bununla beraber toprak okulu çiftçilerimizin yanında olacak, doğru tarımı öğretecek ve bunun uygulama yeri de bizim tarlamız olacak. Efes Tarlası, Toprak Okulu ve Tohum Bankası için marka müracaatlarda bulunduk bunlar bizim markamız olacak. Bununla beraber belediyeye tarafından kurulan kuruşlardan geçen yıllarda elde edilen gelir 446 bin 298 lira iken biz onu 1 milyon 960 bine çıkardık” açıklamalarında bulundu.

  FESTİVAL ELEŞTİRİLERİNE CEVAP VERDİ

  İlçede bulunan Atatürk Evi’nin Tahsisini istediklerini ve orayı restore ederek Selçuk’a kazandıracaklarını vurgulayan Başkan Sengel, “Bununla beraber geldiğim günden beri beni devamlı festival yapmakla eleştiriyorlar. Ancak bunun bir sebebi var, Biz Nar, Üzüm, Şeftali festivali yapıyoruz. Çünkü o köylerde yaşayan vatandaşlarımız para kazansın istiyoruz. O köylere sen gitmezsen ben gitmezsem köylüler nasıl para kazanacak. Bunun yanında da bizler festivallere önem veriyoruz çünkü, Meryem Ana’ya gelmeyen turist yok. Ama asıl önemli olan o turistleri şehrin içerisine sokmak işte o nedenlerle markalaşmak istiyoruz” diye konuştu.

  SELÇUKLULARA EFESİM KART MÜJDESİ

  Efesim Kart sistemine geçerek hem ihtiyaç sahiplerini hem de esnafı sevindireceklerini açıklayan Başkan Sengel, “İhtiyaç sahiplerine içerisinde para puan bulunan Efesim Kartlardan dağıtacağız. Ayrıca bakkal, manav ve kasap ile anlaşacağız o noktalar bu kartlar için post cihazları koyacağız böylece küçük esnaf da kazanacak. İhtiyaç sahibi olmayanlar da bu kartı alabilecek ancak şöyle bir şey yapacağız, cam, plastik atıklarını ayrıştıracaklar bizi arayacaklar biz de onlara para puan yükleyeceğiz. Atıklarda elde ettiğimiz geliri de kız çocuklarını eğitimi için kullanılacağız” dedi.

  Başkan Sengel, “Allah 5 yıl sonra utanmadan, sıkılmadan hepinizin gözüne bakmayı nasip etsin” sözleri ile toplantıyı sonlandırdı.


Bu Haberin Manseti :

İşte Başkan Sengel'in 6 aylık çalışmalarının özeti
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim