İstifa Eden CHP'li İsimlerden Açıklama

 • Haber Saati : 13 Temmuz 2018, Cuma 09:17:47 - 11 Ay önce eklendi.
Geçtiğimiz günlerde CHP Bornova İlçe yönetiminden istifa eden isimlerden ortak açıklama geldi. Açıklamada, "u Genel Başkanlık yarışı gibi bir mecraya çekmenin ve kendi özgür iradelerimiz ile aldığımız kararların başka kişilerce yönlendirilerek aldırıldığı gibi mesnetsiz suçlamaların sadece bu yalan söylemleri gündeme getirenleri küçük düşüreceğini kamuoyu ile paylaşırız" denildi.

  Cumhuriyet Halk Partisi Bornova İlçe Yönetiminden istifa eden Yönetim Kurulu Üyeleri olarak, yaşanan olumsuzlukları ve istifa etme nedenlerimizi parti disiplini içinde sadece parti organlarında değerlendirilmesi düşüncesiyle kamuoyunda duyurmadık.

  Ancak istifa nedenlerimizi saptırarak çirkin iftiralarla kamuoyuna açıklamalar yapılması ve medyaya asılsız bilgilendirmelerde bulunulması bu açıklamamızı zorunlu kıldı.

  İstifa nedenlerimizi ana başlıklar halinde aşağıda bilginize sunulmaktadır.

  1. İlçe Başkanı Asım Güven seçim sonrası dar grupçu bir anlayış sergileyerek,  başarıyla ifa etmiş 3 arkadaşımızı içi boş gerekçelerle görevden aldı.

  2. İlçe Örgütünün birlik ve beraberliğini sağlamakla sorumlu İlçe Başkanı görevden alınan arkadaşlarımızın maruz kaldığı sözlü saldırı ve hakaretlere seyirci kaldı.

  3. Yönetim Kurulunda alınan kararların uygulanmaması alışkanlık haline geldi.

  4. Seçim sürecinin değerlendirilmesi amacıyla görüş ve önerilerin alınacağı üyelere açık Danışma Kurulu toplantısı yapılması teklifimiz dikkate alınmadı. Belirtilen nedenler ile aldığımız istifalar sonrası İlçe Başkanı ve etkisi altında kaldığı dar grubun tutum ve davranışları da içinde bulundukları vahim tabloyu ortaya koymuştur.

  İstifa eden Yönetim Kurulu Üyeleri olarak bizleri Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı gibi göstermek ve bu algıyı basına yansıtmak çok çirkin bir tavırdır. Genel Başkanımız kurduğu demokrasi ittifakı, seçim barajını bertaraf eden milletvekili transferi ve kurultaylarda kendisine rakip olmuş Sayın Muharrem İnce’yi aday göstermesi gibi hamleler ile örnek bir davranış sergilemiştir. İstifa eden hiçbir arkadaşımızın bugüne değin Genel Başkanımızı sorgulama gibi bir söylemi veya eylemi olmamıştır. İstifaya mecbur kaldığımız haklı nedenlerimizi örtmek ve kendi yönetsel zafiyetlerini perdelemek amaçlı yapılan açıklamalar tamamen yalan ve çirkin iftiralardır.

  Nihayetinde;
  Bizler, parti görevlerinin beklenti ve çıkar uğruna heder edilmesine karşı çıktığımız, yaşanan yönetim zafiyetlerinin partimize zarar verdiğini gördüğümüz, geride bıraktığımız çok önemli bir sürecin üyelerimiz ile birlikte değerlendirilmesinin engellenmesine karşı durduğumuz ve çalışma motivasyonunun yok edilmesi nedenleriyle istifa ettik. Böyle bir yönetim yapısıyla yeni bir seçime başarıyla hazırlanmanın mümkün olmadığı kanaatindeyiz.

  İstifalarımızın nedenlerini saptırarak konuyu Genel Başkanlık yarışı gibi bir mecraya çekmenin ve kendi özgür iradelerimiz ile aldığımız kararların başka kişilerce yönlendirilerek aldırıldığı gibi mesnetsiz suçlamaların sadece bu yalan söylemleri gündeme getirenleri küçük düşüreceğini kamuoyu ile paylaşırız.

  Saygılarımızla,

  Ali Rıza Dikilitaş - Bülent Aysal - Ecem Gül Uzar - Hasan Aydın - Hatice Değirmenci -
  Okan Balcıoğlu - Ömür Çayırlı - Serap Balcı - Sinan Kaya – Zübeyde Çelik

  EGEMEDYASI


Bu Haberin Manseti :

İstifa Eden CHP'li İsimlerden Açıklama
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim