İZİKAD 11'inci yıl dönümünü kutladı

  • Haber Saati : 20 Haziran 2019, Perşembe 10:47:07 - 4 Ay önce eklendi.
İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) kuruluşunun 11'inci yıl dönümünü kutladı. İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter ev sahipliğinde düzenlenen geceye İZİKAD üyeleri ile birlikte CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ve Yazar Canan Tan ile çok sayıda davetli katıldı.

    İZİKAD'ın kız çocuklarının eğitimi için hayata geçirdiği Gülenceler'in satışı ile yapılan çekilişle üyelere hediyeler de verildi. İZİKAD'ın yeni beş üyesine törenle rozetleri takıldı. Genç İZİKAD proje yarışmasında ilk üçe giren genç girişimcilere de ödülleri dağıtıldı. Gecede ayrıca İZİKAD üyelerinin katılımı ile 11'inci yıl pastası da kesildi. İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, İzmir'de kurulan ilk iş kadını derneği olarak geride kalan 11 yılda pek çok ilke imza attıklarını söyledi. Yüzlerce, binlerce kadının hayatını değiştiren projeleri hayata geçirdiklerini belirten Serter, "Kadının iş dünyasının önemli bir parçası olduğu, kadının birikimi, enerjisi ve potansiyeli olmadan, kadının istihdama katılımı olmadan sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleşemeyeceği gerçeğini toplumun gündemine yerleştirmek için tüm üyelerimizle birlikte bıkmadan usanmadan çalıştık çabaladık. Şanslıydık çünkü kamuyla yürüttüğümüz çalışmalar, çeşitli projelerde bizi destekleyen, birlikte hareket eden, sinerji yarattığımız paydaşlarımız, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, basınımız, yerel yönetimler, odalar, özel sektör kuruluşları bu yolculukta İZİKAD'ın faaliyetlerinin çok önemli bir parçası oldu" diye konuştu.

    İZİKAD olarak daha çok kadının çalışması, daha fazla kadının karar mekanizmalarında yer alması ve kadınların toplumsal hayatta daha etkili olabilmeleri için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Serter, "Aslında başka bir dünya mümkün ve o dünyayı kadınlar ve erkekler el ele vererek, birlikte yaratacağız" diye konuştu. (DHA)Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim