İzinsiz SMS ile pazarlamada cezalar 1 Mayıs'ta başlıyor

 • Haber Saati : 30 Nisan 2015, Perşembe 20:59:28 - 6 Yıl önce eklendi.
Sizden onay almadan hiç kimse SMS gönderemeyecek!

  Toplu SMS gönderimleri ile izinsiz pazarlama yapan firma ve şahıslara büyük cezalar getiren Elektronik Ticaretin Düzenlenmesine ilişkin Yasa 1 Mayıs 2015’te yürürlüğe giriyor. Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, GSM şirketlerinin özel filtreleme yazılımlarını kullanmaları gerektiğini belirterek, “Bu hizmetlerin altyapı sağlayıcıları olan mobil operatörlerin ve SMS lisansıyla faaliyet gösteren STH’ların izinsiz pazarlama cezalarına maruz kalmamaları için altyapılarında iyileştirme çalışmaları yapmaları ve önlemler almaları gerekmektedir” dedi.
   
  1430230382_defne-genel-muduru-oguzhaliloglu.jpg
   
  İzinsiz SMS gönderiminin dünyanın birçok yerinde de kanun ile kontrol altına alındığını vurgulayan Haliloğlu, 1 Mayıs 2015’de yürürlüğe girecek olan yasa ile ilgili şu bilgileri verdi: “GSM şirketlerinin cezaya maruz kalmamak için öncelikle abonelerden izin almaları, mevcut sistemlerinde düzenlemeye gitmeleri ve altyapılarında önlemler almaları gerekli. Bu önlemlerin en başında hem GSM operatörlerinin hem de abonelerin filtreleme yapabilmelerini sağlayan SMS Filtreleme, veya Kara Liste/Beyaz Liste gibi uygulamalar ön plana çıkmakta. Bu filtreleme uygulamaları sayesinde mobil operatörler mesajı gönderen kaynağın (originating number) kendi iletişim ağları üzerinden yapacağı izinsiz SMS gönderimlerini engelleyebilirler(SMS Filtreleme). Bu filtreleme uygulamaları yurt içi ve yurt dışı kaynaklı tüm izinsiz SMS gönderimleri için geçerlidir. Aboneler filtreleme uygulamalarındaki ayarları kullanarak istedikleri kaynaklardan gelen mesaj ve telefon çağrısını alma, istemedikleri kaynaklardan gelen iletişimleri de engelleme imkanına sahiptirler (Kara Liste/Beyaz Liste). Aboneler filtreleme ayarlarına telefonları üzerinden kullanımı kolay bir ara yüzle veya tanımlanmış bir Web sitesi üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve istedikleri filtreleme değişikliklerini kolaylıkla hayata geçirebilirler.”
   
   
  Defne Telekomünikasyon’un ürün yelpazesinde yer alan SMS Filtering ve Blacklist/Whitelist çözümleri ile hem SMS altyapısı sunan telekom operatörlerinin hem de abonelerin istemedikleri firmalardan veya abonelerden gelen izinsiz SMS ve çağrıları engelleyebileceklerini, istediklerine de izin verebileceklerini belirten Haliloğlu, “SMS Filtering ve Blacklist/Whitelist ürünlerimiz CIS ve Orta Doğu bölgelerindeki pek çok iletişim ağında hali hazırda kullanılmaktalar. Bu filtreleme çözümlerimiz sayesinde aboneler günlük iletişimlerini kendi kontrollerinde tutup istedikleri gibi yönlendirebiliyorlar. Telekom operatörleri de regülasyonlara uyarken aynı zamanda müşteri memnuniyetini de arttırmış oluyorlar .” dedi.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim