İzmir Eczane Odası'ndan süpriz karar

 • Haber Saati : 07 Mayıs 2015, Perşembe 23:00:17 - 4 Yıl önce eklendi.
Bölge Temsilcisi Eczacı Vedat Çerçioğlu’nun öncülüğünde bir araya gelen Aliağalı Eczacılar, Cumartesi günleri çalışmama kararı aldı.

   
  Bir eczane dışında İlçe genelinde hizmet veren tüm eczanelerin ortak mutabakatı ile alınan karar Eczane çalışanları ve işverenler tarafından sevinçle karşılanırken, vatandaşı endişelendirdi.
   
  HİZMETTE AKSAMA OLMAYACAK
  Alınan kararın yaz aylarında Eczanelerde çok fazla yoğunluk yaşanmadığı gerekçesiyle 30 Eylül 2015 Tarihine kadar geçerli olacağını bildiren Çerçioğlu,  bu süre zarfında hizmetlerde herhangi bir aksama olmayacağını, Aliağa’da hizmet veren tüm Eczanelerin vatandaşın her türlü ihtiyacına cevap verebilecek bir kapasiteye sahip olduğunu ve vatandaşların bu konuda endişe duymalarına gerek olmadığını söyledi.
   
  MESAİ SAATLERİ YENİDEN DÜZENLENDİ
  Yeni uygulama ile işveren ve çalışanların Cumartesi, Pazar günlerini istirahat ederek geçirme imkânına kavuşacağını dile getiren Çerçioğlu, yeni nöbet sistemi ile birlikte mesai saatlerini de yeniden belirlediklerini, buna göre eczanelerin hafta içinde sabah 08.30 ile akşam 18.30 arasında hizmet vereceğini belirtti.
   
  45 SAAT UYGULAMASI KARARDA ETKİLİ OLDU
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın haftalık çalışma sürelerini kırk beş saat olarak belirlemesinin de alınan kararda etkili olduğunu belirten Çerçioğlu, “Çalışma Bakanlığının çalışanlar açısından haftalık 45 saat çalışma öngörüsü var. Onun dışında işveren çalışanlarını çalıştırdığı zaman ona göre ödeme yapmak zorunda kalıyor. Bu da biz işverenlere ekonomik bir külfet getiriyor” dedi.
   
  KARAR YASAL ÇERÇEVEDE ALINDI
  Yeni uygulamaya yasaların izin verdiği kapsam ve çerçevede geçtiklerini vurgulayan Vedat Çerçioğlu, şunlardı söyledi: “Yasaların ışığında uygulamayı başlattıklarını belirten Çerçioğlu, “ Aldığımız karar tüm eczane çalışanları ve eczacıların ortak kararı ile olmuştur. Aliağa’da hafta içi çalışma saatleri ve nöbet günlerini yeniden düzenledik.  Yasalara uygun bir halde olması gerektiği hususunda arkadaşlarımızla ortak karar aldık. Bir arkadaşımız buna muhalefet etti ve kararlara uymayacağını söyledi. Alınan bu kararla birlikte Aliağa halkına hizmette bir aksama getirmeyeceği için çalışma saatleri de çalışanlar açısından ek bir yük getirmeyeceğinden herkesin memnuniyetle karşıladığı ortak karardır. Yaz döneminde sağlık hizmetine çok fazla ihtiyaç duyulmuyor. Zira yaz mevsiminde reçete sayıların da ciddi azalma görülüyor. Ekonomik nedenler ve sosyal alanlara da yönelmek isteyen meslektaşlarımın talepleri doğrultusunda böyle bir karar aldık”

Bu Haberin Manseti :

İzmir Eczane Odası'ndan süpriz karar
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim