İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri kayyım atamalarına tepki

 • Haber Saati : 19 Ağustos 2019, Pazartesi 17:51:37 - 12 Ay önce eklendi.
Diyarbakır, Mardin, Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden uzaklaştırılmasına tepki göstermek adına basın açıklaması düzenlemek isteyen İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri Valiliğin yasak kararına rağmen basın açıklamasını DİSK Ege Bölge Temsilciliği il binasınasında gerçekleştirdi.

  Konak’ta eski Sümerbank’ın önünde basın açıklaması düzenlemek isteyen İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri Valiliğin yasak engeline takılırken, açıklamayı Ege Bölge Temsilciliği binasında yaptı. Bina önünde açıklama yapmak isteyen Emek ve Demokrasi Güçleri’ne polis izin vermezken açıklama il binasının içinde yapıldı.

  Çok sayıda vatandaşın katıldığı açıklamada İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklamayı yapan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı iktidara sert sözlerle yüklendi. 

  BİRLİKTE MÜCADELE ÇAĞRISI

  Başkan Sarı, yaptığı açıklamada birlikte mücadele çağrısı yaparken,  “Halkın iradesi yok sayılamaz demokrasi için birleşelim. Ülke oalrak bir kez daha sivil darbeye uyandık. Belediye başkanları hakkında yürütülen soruşturmalar bahane edilerek yapılan bu gasp, demokrasi ile örtüşmemektedir. 31 Mart’ta halkın oylarıyla seçilen belediye başkanlarının yerine, atanmış bakanın yine atanmış valiyi getirmesi yanlıştır. Uygulanan tekçi ve faşizan uygulamalar sonucu halkın kurumlara güveni azalmıştır. Yandaş olmayan herkes pervasızca terörist olarak yaftalanmaktadır. Artık yeter diyen kitlelere çaresizlik duygusu aşılanmaya çalışılmaktadır. OHAL döneminde 100’e yakın kayyum atanmış 3 bini aşkın işçi işinden oldu. Halkın yüzde 50’sinden fazlasının iradesine gasp edilmesi rejimin faşizan, ve tek adam rejiminin göstergesidir. Kayyum herkese verilen bir gözdağıdır. Halka karşı sorumluluk taşımayan kayyumlar atandıkları yerde büyük ve kalıcı zararlar vermektedir. Sivil darbeciliği kabul etmedik etmeyeceğiz. Derinleşen ekonomik kriz, demokratik bir şekilde sandığa yansıdı, ülkede yönetilememe krizine doğru hükümet eliyle sürüklenmekteyiz. Halkın iradesine kayyum atanamaz. Başkanları seçen irade bizim de irademizdir. Bu hukuksuz ve antidemokratik tavıra karşı, emek ve demokrasi güçleri olarak saldırıları birliğimizle püskürteceğimizi nutmayalım. Faşizme karşı omuz omuza mücadele etmeye devam ediyoruz. Tüm siyasi partilere çağrımız birlikte mücadele etmektir” ifadelerini kullandı. 

  BİNA ÖNÜNDE GERGİNLİK 

  Basın açıklamasının ardından bina önünde fotoğraf çektirmek isteyen İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri ile polis arasında gerginlik yaşandı. Kalabalık “Faşizme karşı omuz omuza” sloganı atmaya başlayınca polis sloganları durdurmak için müdahaleye hazırlandı. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı’nın kalabalığı sakinleştirmesiyle gerginlik son buldu. İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri fotoğraf çektirdikten sonra “Faşizme karşı omuz omuza” sloganı atarak binadan ayrıldı.  


Bu Haberin Manseti :

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri kayyım atamalarına tepki
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim