İzmir koşamayanlar için koşacak! Soyer'in hedefi 10 bin katılım

 • Haber Saati : 02 Mayıs 2019, Perşembe 17:34:12 - 1 Yıl önce eklendi.
Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla 5 Mayıs tarihinde 6 Kıta ve 12 ülkede aynı saatte gerçekleşecek olan Wings For Life World Run (Koşamayanlar için Koş) Türkiye’de 4. kez İzmir’de düzenlenecek.

  Etkinliğin tanıtımı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ford Otosan Pazarlama İletişim Yöneticisi Serkan Özerbay, Dünya Cimnastik Şampiyonu Ayşe Onbaşı ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş’ın katılım sağladığı toplantıyla yapıldı. Programda organizasyonun önemine vurgu yapan Başkan Soyer, İzmir’den rekor katılım beklediğini belirtti.

  İZMİR’DEN REKOR BEKLİYORUM!
  Toplantıda organizasyona yönelik açıklamalarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, rekor katılım beklediğini vurgulayarak, “İzmir Büyükşehir Belediyesi bu  organizasyona dördüncü kez ev sahipliği yapıyor. Bu, dünyanın en büyük iyilik organizasyonlardan biri ancak bu organizasyon sadece iyilik değil bilimin tıbbın ilerlemesi için de yapılıyor. Bunun İzmir’de yapılması bizim için gurur vesilesidir. Bunun için elimizden gelen ne varsa yapacağız. O gün bazı yollar kapanacak bazı sorunlar yaşanacak ama İzmirliler bunu anlayışla karşılayacaktır. Bu organizasyonda İzmir’in rekor kıracağına inanıyorum. Ben inanıyorum ki İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden başta Genel Sekreterimiz Buğra Bey olmak üzere çok büyük bir katılım olacaktır. Bu iyilik, bilimsel ve sportif organizasyona insanlarımızın çok katkı sağlayacağına inanıyorum. 5 Mayıs sabahının rekorların kırılacağı bir gün olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

  BÜYÜKŞEHİR BU TARZ ETKİNLİKLERDE DAHA FAZLA YER ALACAK
  Ayrıca Soyer, “Bunlar hepimizi iyileştiren moralimizi şeyler. Bir arada olmamızı güçlendiren organizasyonlardır. Her birinde vicdan kültür ve derinlikler var. Biz bu derinlikleri yükseltmek istiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bu tarz organizasyonlarda daha fazla yer alacaktır” dedi.

  TOPYEKÜN FARKINDALIK LAZIM 
  Toplantıda ayrıca yerel seçim döneminde kentte tekerlekli sandalye ile dolaştığının hatırlatılması ve sorunların tespit konusunda ne gibi çözümler üreteceğinin sorulmasına yanıt veren Soyer "O sembolik bir girişimdi. Engelli vatandaşlarımızın bu kentteki yaşam koşullarını görmek istedik. Birde aslında mesele farkındalığı yaratmak. Engelsiz herkesin farkında olması lazım. Bu farkındalık büyümeli ki, yerel yönetimler bu konuya daha fazla müdahil olsun, vatandaşlar daha çok bilinçlensin. Topyekün bir kent olarak engellilerin karşılaştığı sorunları görmemiz lazım. Bu farkındalığı büyümesi lazım. Böyle olsun ki, İzmir Büyükşehir Belediyesi bu konuda daha fazla yatırım yapması, engellilerin hayatını kolaylaştıracak daha fazla çözüm üretmesi bunların hepsi iç içe geçecek. Ne tek başına büyükşehir belediyesinin girişimleri yeterlidir. Ne tek başına vatandaşın duyarlılığı yeterlidir. Bunların hepsinin birleşmesi niyetindeyiz. Biz bu farkındalığı yaratacağız. Hem de bu şehirde yaşayan engellilerin hayatını kolaylaştıracağız" dedi.

  HEDEF 10 BİN KATILIM
  Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş ise, “Ülkemizde her yıl 2 bin kişi omurilik ferçle oluyor. Dünyada milyonlar insan var. Tek umudumuz sizin desteklerinizle bu çalışmaya destek vermenizdir. Pazar günü bizim için çok heyecanlı bir gün olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz 3 yıldır bize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. 5 Mayıs bizim için umut günü olacak. İyilik köprülerinde buluşmak umuduyla… Geçtiğimiz sene 8 bin yakın katılım gerçekleşmişti, bugünden itibariyle 8 bin 800 başvuru oldu, 10 bini hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. 


Bu Haberin Manseti :

İzmir koşamayanlar için koşacak! Soyer'in hedefi 10 bin katılım
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim