İzmir Şehir Plancıları Odası Başkanı o belediyede müdür oldu!

 • Haber Saati : 01 Temmuz 2019, Pazartesi 21:13:19 - 4 Ay önce eklendi.
Karşıyaka Belediyesi’nin Temmuz ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu Başkan Cemil Tugay idaresinde gerçekleşti. Toplantıda kent için birbirinden önemli konular gündeme geldi.

  Göreve başladığı günden bu yana belediye bürokrasisinde ciddi değişime imza atan Başkan Tugay, 4 müdürlükte atama gerçekleştirdi.

  Meclis toplantısında yapılan bilgilendirmeye göre Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Özlem Şenyol Kocaer Etüt Proje Müdürlüğüne getirildi. 

  Mehmet Boz’un Park ve Bahçeler Müdürlüğüne, Nehir Yüksel’in Plan Proje Müdürlüğüne, Serdar Sepetçioğlu’nun Muhtarlık İşleri Müdürlüğüne getirildiği açıklandı. 

  Öte yandan toplantıda kent için birbirinden önemli konular gündeme geldi. 

  Caher Dudayev Bulvarı üzerinde bulunan bazı mekanların içkili yer bölgesine dahil edilip edilmemesi oylandı. Konuyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubu evet oyu verirken AK Parti ise maddenin meclisten geçmemesi için hayır oyu kullandı. 

  AK Partili Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, “Biz ruhsatlandırmaya karşı değiliz. Çekincelerimiz vardı. Bunları söylemiştik. Ne önlemler alındı? Ruhsatlandıracağımız yerlerde trafik sorunları yaşanacak mı? Akşam geç saatlere kadar Bostanlı’da barlar sokağında yaşanan sıkınlar orada yaşanacak mı? Komisyonlarda yokuz. Bilgi almak istiyoruz. Sadece çekincelerimiz var” dedi. 

  Karşıyaka meclisinde gündem içki ruhsatı: AK Parti’den ret!

  Bunun üzerine Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Zannediyorum sizin istediğiniz önlemler daha sonraki aşamada yapılacak işlemler. Arkadaşlar ruhsat verilip verilmeyeceğini değerlendirmişler ve uygun bulmuşlar” açıklamasını yaptı. 

  CHP’li Yaşar Özcan da oturumda söz aldı ve “Burası bir bulvar. Yarı kısmı zaten içkili yere dahil edilmiş. Burası gelişmeye açık, konutlar gayet uzak. Yasakçı bir anlayış içinde olmamak ve şehrin gelişmesine katkı koymak açısından içkili yere dahil edildi. Ancak bu her yerin içkili yer olacağı anlamına gelmez. Mutabakat sağlanırsa olur, şehrin gelişmesine katkı sunmamız gerekir” dedi. 

  Sonuç olarak madde oylandı ve AK Parti ret yönünde refleks gösterdi. Önerge oy çokluğuyla kabul edildi ve bölgeye içkili yer ruhsatı verildi. 

  İlçede yer alan 1787/1 sokak üzerinde bazı noktalara içki ruhsatı verilmesi de gündeme geldi. İncelemenin henüz tamamlanmamış olması nedeniyle önergenin gündemde kalması oylandı. AK Parti ve CHP aynı yönde tercih gösterdi. Madde oy birliğiyle gündemde bırakıldı. 

  AK Partili Baran bir kez daha söz aldı. Baran, “Kentimizin gelişmesinin karşısında durduğumuz bir durum yok. Kentimizin gelişmesi sadece alkol ruhsatıyla ve sokağın alkollü alan ilan edilmesiyle ilgili değil. Bu kısır bir döngü. Bizim çekincelerimiz belli. Bostanlı’da kaldırımla alakalı işgaller had safhada. Bebek arabalılar bile tek kaldırımda yan yana yürüyemez halde. Derdimiz orayı da aynı sıkıntılara sokmamak. Alkol ruhsatı verilip verilmemesiyle alakalı bir durum değil. Kentimizin gelişimini biz de sizler kadar istiyoruz ve bunun için her şeyi yapıyoruz” açıklamasında bulundu.


Bu Haberin Manseti :

İzmir Şehir Plancıları Odası Başkanı o belediyede müdür oldu!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim