“İZMİR SİZDEN NE GÖRDÜ Kİ”

 • Haber Saati : 07 Mayıs 2015, Perşembe 22:00:35 - 4 Yıl önce eklendi.
MHP’li Vural: Burası Tayyiban Cumhuriyeti değil

  MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, 9 Mayıs Cumartesi günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İzmir mitingini yapacağı gün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da İzmir’de toplu açılış töreni yapacak olmasına sert tepki gösterdi.
   
  Vural, “Kendi partilerinin genel başkanlarını bile sıfırlayan bu zihniyete karşı İzmirliler’i, ‘Otur oturduğun yerde, cumhurbaşkanı olacaksan ol’ demeye davet ediyoruz. Ortada bir hükümet ve başbakan olmadığı açık ve net. Cumhurbaşkanı bir başkası için oy isteyecek noktaya geldiyse Davutoğlu taşeron bir başbakanlık yapıyor demektir” dedi. MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, partisinin İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görevini yapmadığını, AK Parti’nin paralel mitinglerini organize ettiğini ileri sürerek, “Bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 9 Mayıs’ta İzmir’de miting yapacağı 21 Nisan’da yapılmış bir başvuru ile kesinleşmişti. Ancak cumhurbaşkanının korsan, paralel miting kararı aldığı görülüyor. Anketler AKP oylarının giderek düştüğünü MHP’nin giderek yükseldiğini gösteriyor. Anlaşılan o ki AKP’yi, MHP korkusu sarmıştır. Korkunun ecele faydası yoktur. Cumhurbaşkanı görevini yapmaktan ziyade AKP’nin paralel mitinglerini düzenleme organizatörlüğünü yapıyor. Bir cumhurbaşkanı milletine muhalefet yapmaz. Milletine muhalefet yapan bir cumhurbaşkanı cumhurun sıfatı olma hakkını kaybetmiş demektir. 16 Türk devletinin forsuyla cumhurbaşkanlığı makamını kullanmak suretiyle muhalefete karşı operasyon yapıyor. Bu millet iradesini ayaklar altına almaktır” diye konuştu.
   
  “BURASI TAYYİBAN CUMHURİYETİ DEĞİL”
   
  Vural, ilçe milli eğitim müdürlerinin velileri ve öğrencileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingine çağırdığını, katılacakların AK Parti ilçe teşkilatları ile irtibata geçmelerinin istendiğini öne sürerek, şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanı toplu açılışlar için İzmir’de yazılı pankartlar açıyorlar. Kim davet ediyor? Yüreğiniz varsa açıklayın. Toplu açılış bahanesiyle bir miting düzenlediğini ortaya koyuyor. Davet sahibi kim? Düzenleyen kim? Biz Gündoğdu Meydanı’nın MHP mitingi için tahsisini istedik ve aldık. Başbakan, Bakanlar Kurulu nerededir? Göstermelik toplu açılış adı altında korsan miting düzenleniyor. Seçimin adil bir şekilde tecelli etmesini engelleyecek şekilde Cumhurbaşkanı miting düzenliyor. İlçe milli eğitim müdürlükleri, velileri öğretmenleri bu açılışa çağırıyor, AKP ilçe teşkilatları ile irtibata geçmelerini istiyor. Bu nasıl bir rezalettir? Hukuk, anayasa tanımayan bir cumhurbaşkanı olduğu gibi bir parti devleti sıfatıyla parti mitingini devletin organize ettiği bu noktada hukuk devleti arıyoruz. Burası parti devleti değil. Tayyiban cumhuriyeti değil.”
   
  “İZMİR SİZDEN NE GÖRDÜ Kİ”
   
  MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış yapmasını da eleştirerek, AK Parti’nin 100 veren İzmir’e ancak 3 yatırım yaptığını ileri sürdü. Vural şunları söyledi: “Gündoğdu Meydanı’na gelecek vatandaşlarımızın yolunu, cumhurbaşkanının yapacağı toplu açılış nedeniyle kapatırsanız, engellerseniz, ey vali ey emniyet müdürü, haddinizi bileceksiniz. Biz devletimizle devletin kurumlarıyla rekabet değil millete hizmet için seçim çalışması yapıyoruz. Hukuka aykırı davranan kim varsa 7 Haziran’da hesap sorulacağı açık ve nettir. Mitinge gelişimizi çıkışımızı engellemek, karmaşa oluşturmak adına bir komplo peşindeyseniz sizi uyarıyorum. Neyin açılışını yapacaksınız? Neyi açacaksınız? İzmir sizden ne gördü ki? İzmir 100 verdi siz 3 yatırım yaptınız. Kamu kurumları aracılığıyla velilere öğrencilere baskı yapılması kamu kurumlarını talimatla miting alanına çağırması, muhalefet lideri gibi milletin bir kısmını hedef alan bir miting yapması hukuka bağlı İzmirliler’i, AKP’ye oy verenleri de rencide edeceği açık ve nettir.”
   
  “SEN MHP’YE DÜŞMAN MISIN?”
   
  MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, seçime cumhurbaşkanı ile değil AK Parti ile girildiğini dile getirerek, şöyle konuştu: “Atatürk Stadı’nda toplu açılış için aynı günün seçilmesinin amacı televizyonları işgal etmektir. Her gün televizyonlar, AKP’nin cumhurbaşkanı başkanlığında yaptığı korsan açılışları veriyor. Biz AKP ile seçime giriyoruz, cumhurbaşkanı ile seçime girmiyoruz. Meydan savaşlarında İzmir’e meydan okuyarak İzmir’in huzurunu bozmak, seçim güvenliliğini ortadan kaldırmak, haksız rekabet oluşturmak doğru değil. Sen MHP’ye düşman mısın? Milletin bir kısmını karşına alarak nasıl miting düzenlersin. Milletimiz İzmir Marşı’yla neleri söyleyeceğini gayet iyi biliyor. İzmirli Gündoğdu’da haykıracak, cumhurbaşkanı da dinleyecek. Genel başkanımız ‘Türk milleti’, ‘Türkiye Cumhuriyeti’ diyecek, inancımızın istismar edilmesine, PKK ile müzakereye ‘hayır’ diyecek. İzmir haykıracak. Senin valin, Diyarbakır’ı Kürdistan’ın başkenti gösteren valine karşı, başkent Ankara’dır diyecek. Madem öyle işte böyle.”
   
  “OTUR OTURDUĞUN YERDE”
   
  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kimsenin ciddiye almadığın öne süren Oktay Vural, “Davutoğlu’nu kimse ciddiye almıyor. Kendi seçmeni bile. Saray vesayetini kırıp vatandaşla buluşmayı bile beceremiyor. İzin vermiyor. Sarayın izni olmadan cümle kuramıyor. Kendi partilerinin genel başkanlarını bile sıfırlayan bu zihniyete karşı İzmirliler’i, ‘Otur oturduğun yerde, cumhurbaşkanı olacaksan ol’ demeye davet ediyoruz. Ortada bir hükümet ve başbakan olmadığı açık ve net. Cumhurbaşkanı bir başkası için oy isteyecek noktaya geldiyse Davutoğlu taşeron bir başbakanlık yapıyor demektir” dedi.

Bu Haberin Manseti :

“İZMİR SİZDEN NE GÖRDÜ Kİ”
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim