İzmir'de belediye başkanlarından 'temizlik' mesaisi

 • Haber Saati : 03 Ağustos 2019, Cumartesi 14:00:02 - 11 Ay önce eklendi.
Çiçek gibi bir İzmir için kolları sıvayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11 ilçede temizlik seferberliği başlattı.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından “İzmir’e toz kondurmuyoruz” sloganıyla hayata geçirilen temizlik seferberliği, Karşıyaka’da da yoğun katılımla başladı. Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi ekiplerinin Mavişehir bölgesinde yaptığı temizlik çalışmalarına, her yaştan çevre gönüllüleri de büyük destek verdi.

  EL ELE TEMİZLİK

  Bu sabah Mavişehir’deki Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu karşısından başlatılan temizlik seferberliğine; Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Katı Atıklar Dairesi Katı Atıklar Şube Müdürü Aylin Eroğlu, Karşıyaka Kent Konseyi Başkanı Selman Boyacıoğlu ve Genel Sekreter Sema İzgür, Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Tuna Arslan ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, meclis üyeleri, bürokratlar, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Çalışma kapsamında gönüllüler civardaki sokaklarda ve sahil bölgesinde çöpleri toplarken, ekipler tarafından da cadde, sokak ve kaldırımlar süpürüldü, yollar yıkandı.

  DAHA MEDENİ BİR YAŞAM

  Tüm katılımcılara teşekkür eden Başkan Tugay “İçinde yaşarken gurur duyduğumuz, yerlerde çöpler görmediğimiz, daha temiz bir kent ve daha medeni bir yaşam istiyoruz. Bu amaçla bir bilinç oluşturmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın önderliğinde başlayan bu kampanya her cumartesi devam edecek. Aynı saatlerde değişik noktalarda temizlik çalışması yapılacak. Sizler gibi duyarlı, medeni, çağdaş düşünceli ve ülkesini seven insanlar oldukça bu ülke iyiye gidecek. Buna çok inanıyoruz. Hepinize geldiğiniz ve bu kampanyaya destek verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

  32 PERSONEL, 13 ARAÇ

  Büyükşehir Belediyesi’nden 16 kişilik ekip; 4 adet vakumlu yol süpürme aracı, 1 adet van tipi afiş sökme yol yıkama aracı ve 18 tonluk su tankeri ile çalışmalara katıldı. Karşıyaka Belediyesi de 16 kişilik ekip; 2 vakumlu yol süpürme aracı, 1 adet van tipi afiş sökme yol yıkama aracı, 1 adet 15 tonluk su tankeri ve 3 adet elle kumandalı elektrikli vakumlu yol süpürme aracı ile seferberlikte görev aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde, hem kenti temizlemek hem de farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan kampanya, her hafta Karşıyaka’nın başka bir mahallesinde devam edecek.

  ENGİN VE FIRAT BİRLİKTE SAHADA

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin “Çiçek Gibi İzmir” sloganıyla, 11 ilçede eş zamanlı başlattığı temizlik çalışmalarına Narlıdere Belediyesi de katıldı. Yenikale Mahallesi’nde yapılan çalışmaya Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP İlçe Başkanı Şahin Fırat, STK temsilcileri, vatandaşlar ve temizlik ekipleri katıldı.

  “AMAÇ DAHA TEMİZ BİR İZMİR”

  Mahallenin her köşesi baştan sona temizlendi ve yıkandı. Proje kapsamında, çalışmanın, her hafta farklı bir mahallede tekrarlanacağı belirtildi. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “İlçemizi ve yaşadığımız şehri pırıl pırıl yapmak için çalışıyoruz, aynı zamanda farkındalık da yaratmaya çalışıyoruz. Aynı hassasiyeti vatandaşlarımızdan da bekliyoruz” dedi.

  BALÇOVA ÇİÇEK GİBİ OLDU

  Çiçek gibi bir İzmir sloganı ile başlayan temizlik kampanyasına Balçova’da vatandaşlar yoğun bir ilgi gösterdi. Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya’nın öncülüğünde yüzlerce Balçovalı ellerine süpürgeler alarak sokaklarda temizlik yaptı. 

  Sabah erken saatlerde Balçova Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar Sakarya Caddesi’nde ve Fevzi Çakmak Mahallaesi’nde sokakları temizledi. Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, CHP Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zekeriya Mutlu, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de vatandaşlar ile birlikte temizlik kampanyasına katıldı. Balçova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri de kampanya programına dahil oldu. 

  Kampanyanın çok iyi bir başlangıç olduğunu ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Her zaman söylediğimiz bir şey var o da eğitim. Çevre Temizliğinin başlangıcının da eğitimden geçtiğine inanıyorum. Bu ve benzeri kampanyalar bu eğitimin ilerlemesine vesile olacaktır. Bu nedenle kampanyaya Katılarak destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Umarım en kısa sürede çevre bilincinin tam anlamıyla hayat bulduğu günlere kavuşuruz” dedi. 

  TEMİZ KARABAĞLAR İÇİN ELELE

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin pırıl pırıl bir İzmir için 11 ilçede başladığı temizlik seferberliği kampanyası Karabağlar’da da yoğun bir katılıma sahne oldu. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, İYİ parti ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, meclis üyeleri, bürokratlar ile  vatandaşlar da çalışmalara katılarak temizlik işçilerine destek oldu.

  Temizlik Seferberliği kampanyası Karabağlar Eskiizmir Caddesi üzerinde başladı. Bahar,  Gülyaka, Çalıkuşu ve General Asım Gündüz Mahallerinde devam etti. Başkan Muhittin Selvitopu süpürge ve faraş alarak diğer katılımcılarla birlikte caddeleri ve mahalleleri süpürdü, çöpleri toplayarak bu kampanyaya destek oldu.

  PIRIL PIRIL YAPACAĞIZ

  Vatandaşlarla ve esnafla da bir araya gelen ve onlarla sohbet eden Başkan Muhittin Selvitopu bu kampanyaya her zaman destek vereceklerini belirterek   “Sadece temizlik ekipleri yeterli değil. Çevreyi de temiz tutmamız gerekiyor. Hep beraber el birliğiyle kentimizi pırıl pırıl yapacağız. Bu kampanyanın amacı kentimizi temiz tutma algısı yaratmak. Bunun için buradayız. Tüm Karabağlar halkının kendi mıntıkalarının önünü de temiz tutmalarını istiyoruz” dedi.

  EKİPLER DESTEK OLDU

  Temizlik seferberliğine Karabağlar Belediyesi temizlik ekipleri ve araçlarını yanında İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Temizliği Şefliği Karabağlar Bölge Amirliği’nden de ekipler ve araçlar katıldı. Etkinlikte yol süpürme, konteyner yıkama, afiş sökme ve misina araçları ile 25’e yakın süpürgeci görev yaptı.

  TEMİZ GÜZELBAHÇE İÇİN SAHAYA

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu pırıl pırıl bir İzmir için ‘Temizlik Seferberliği’ kampanyasına Güzelbahçelilerden ilgi büyüktü.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in temiz bir İzmir için başlattığı kampanyaya Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce vatandaşlarla birlikte destek verdi. Maltepe Mahallesi’nden başlayan temizlik seferberliğine; CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, önceki dönemCHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, meclis üyeleri vevatandaşlar katıldı. Güzelbahçe Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri de bu kampanyaya ekipmanlarla destek verdi.

  Büyükşehir’in başlatmış olduğu bu kampanyayı anlamlı ve yerinde bir uygulama olduğunu belirten Başkan Mustafa İnce, “Hepimiz evimizin önünü temizlersek, elimizde içtiğimiz pet şişeyi ya da çikolata kağıdını yere değil de çöpe atarsak çevre kirlenmez. Kirleten bizleriz. Biz bu bilince sahip olmazsak çocuklarımıza bu bilinci aşılamazsak gelecekte çevre diye bir şey kalmaz. Bu yüzden ilk temizlik evimizde başlamalı. Kapımızın önünü süpürürsek sokağımızda temiz kalır. Parkımızı kirletmezsek parkımız da temiz kalır ve temiz bir çevrede yaşamış oluruz.

  İzmir Büyükşehir Belediyemizin 11 metropol ilçede başlatmış olduğu temizlik seferberliğini bizde Güzelbahçe Maltepe Mahallesi'nden başlattık. Buradaki amaç tüm sokakları, tüm mahalleleri aynı anda temizlemek mümkün değil ama bizler kirletmezsek temizlemeye de gerek kalmayacaktır. En güzel temizlik kirletmemektir. Her cumartesi yapılacak bu etkinliğe tüm halkımızı bekliyoruz. Çevre bilincini çocuklarımıza aşılamak istiyorsak çocuklarımızı da bu kampanya ya dâhil edelim ve çevrenin önemini onlara da anlatmış olalım.Her şey daha temiz ve güzel bir Güzelbahçe için.” dedi.

  Faraş küreği eline alan Başkan Mustafa İnce vatandaşlarla birlikte sokakları süpürdü, çöp topladı.

  BORNOVA'DA ADRES KIZILAY MAHALLESİ

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin aynı gün 11 ilçede başlattığı 'Temizlik Seferberliği' kampanyasının Bornova'daki ilk günü Kızılay Mahallesi'nde düzenlendi. Kampanyaya Bornova Belediyesi bürokratları, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Bornova Belediyesi temizlik işçileri katıldı.

  Etkinlikte, önce Kızılay Mahalle Muhtarlığı önünde toplanılarak ekipler oluşturuldu. Ardından her sokak tek tek gezilerek, çöpler toplanıp, süpürüldü. Temizlik seferberliğine Bornova Belediyesi temizlik ekipleri ve araçlarının yanında İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden de ekipler ve araçlar katıldı. Etkinlikte 34 süpürgeci, 4 süpürge arabası, 4 konteyner yıkama aracı ve 3 kamyonet görev yaptı.

   


Bu Haberin Manseti :

İzmir'de belediye başkanlarından 'temizlik' mesaisi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim