http://www.edremit.bel.tr/

İzmir'de CHP’li vekiller mazbatalarını aldı

 • Haber Saati : 02 Temmuz 2018, Pazartesi 15:52:57 - 10 Ay önce eklendi.
24 Haziran'da yapılan erken seçimde seçilerek CHP'den 27.Dönem İzmir Milletvekili olan isimler mazbatalarına kavuştu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mazbatasını İzmir İl Başkanı Deniz Yücel alırken, Tuncay Özkan adına ise Konak eski İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak aldı.

  DENİZ YÜCEL: KENDİSİNE YARIN ELLERİMLE TESLİM EDECEĞİM
  Kılıçdaroğlu’nun mazbatasının yarın teslim edeceğini belirten Yücel, “Bugün ben de hayatı boyunca demokrasi hukuk özgürlük adalet mücadelesi vermiş olan liderimizin mazbatasını alma onurunu yaşadım. Kendisine yarın ellerimle teslim edeceğim” dedi.

  CHP İzmir Milletvekilleri mazbatalarını aldıktan sonra kısa açıklamalarda bulundu.

  Bedri Serter: Eşime teşekkür ediyorum. Çocuklarıma da çok teşekkür ediyorum. Örgütümüzle takım olarak gereği neyse Ankara’da yapacağız. Hepinize söz veriyorum.
  Selin Sayek Böke: Bize bu temsil onurunu veren vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Cumhuriyet laiklik diyeceğiz.

  Kani Beko: Öncelikle CHP il başkanıma, il yönetim kurulu üyelerine, ilçe başkanlarına, gençlik ve kadın kolları ile İzmirlilere teşekkür ediyorum. Eşitlik, özgürlük, barış, adalet, sendikal hak ve özgürlükler mücadelesinde TBMM’de sizlerle yan yana omuz omuza devam edeceğiz.

  Mehmet Ali Çelebi: Öncelikle örgütümüze emekleri için teşekkür ediyorum. İki günlükken bıraktığım Ali ile beraber geldim. Umudu dirençle devam ettirmeye devam edeceğiz.

  Ednan Arslan: Gençlik örgütlerinden gelip vekil olmuş kardeşinizim. Erzincan’ın köyünden gelip vekil olabiliyorsam bunu Atatürk ve Cumhuriyete borçluyum. Mazbatamı gençlik, kadın kolları adına ve ilçe başkanlarım adına alıyorum. Demokrasi mücadelesi devam edecek. Safları sıklaştırın.

  Mahir Polat: Bu mazbataların altındaki emek örgütümüze ait. Onlara ve bize güvenen seçmenlerimize layık bir milletvekili olmak için çalışacağım. Hepsine çok teşekkür ediyorum.

  Kamil Okyay Sındır: “Bir seçimi geride bıraktık. Halkımızın iradesiyle TBMM’de ülkenin yasama organında bir dönem daha çalışma görevi aldım. Dolayısıyla bu mazbata milletin verdiği görevin belgesidir. Örgütümle beraber bu görevi, halkımıza milletimize en doğru zamanında ve en iyi hizmeti verebilmek adına görev almak üzere teslim aldım. Bütün örgütün alın terinin payı var bu mazbatada. Buna layık olmaya çalışacağız. Demokrasi, birlik ve beraberliğimiz, barış adına herşeyden önce adalet adına mazbatanın gereğini layıkıyla yapma çabası içinde olacağız.”

  Murat Bakan: “İkinci dönem vekil oluyoruz. Gerçekten zor bir dönem geçirdik. Üç yılda üç seçim, anayasa değişikliği, referandum, darbe girişimi geçirdik. Türkiye’de kutuplaşmanın yerini kardeşliğin birliğin beraberliğin aldığı bir dönem olmasını diliyorum. İzmir il örgütüne teşekkür ediyorum.”

  Sevda Erdan Kılıç: "Ben de mazbatamı almaya eşim ve oğlumla geldim. Ebru Okay’ı da özellikle devam ettim. Gece gündüz çalıştı. Hak hukuk adalet mücadelesini bundan sonra vekil olarak vermeye devam edeceğim. 2 Temmuz’da mazbata almanın gereğini yerine getirmeye söz veriyorum. Ezenin karşısında ezilenin yanında olmaya devam edeceğiz”
  Tuncay Özkan’ın mazbatasını Mehmet Şakir Başak aldı. Başak "CHP’ye oy veren her yurttaş adına arıyoruz. Onlara layık olacağımıza söz veriyoruz" 

  Özcan Purçu: "Bu belgeyi bize İzmirliler verdi. İl ve ilçe örgütüme ve bütün İzmirlilere teşekkür ediyorum. İzmir halkı adına alıyorum. İzmir ve Türkiye için partim için herkes için elimden geleni yapacağım.

  Tacettin Bayır: "3 yılda 3. kez mazbata aldık. Bir yıl sonra dördüncüsünü almak zorunda kalmayalım. Gençler alsın bundan sonra. Beton ekonomisinden seçime ekonomisine geçtik. Ekonomik maliyeti var seçimlerin ülkeye. Artık bu mazbatalarla normal sürelerde görevlerini tamamlamasını diliyorum"


Bu Haberin Manseti :

İzmir'de CHP’li vekiller mazbatalarını aldı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim