İzmir'de festival baharı

 • Haber Saati : 29 Nisan 2015, Carşamba 16:23:11 - 6 Yıl önce eklendi.
İzmir'de 29 yıldır şehrin adını tüm dünyaya duyuran ve İKSEV tarafından düzenlenen Uluslararası İzmir Festivali'nin programı belli oldu

  Festivalle ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan İKSEV Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, tüm zorluklar ve maddi sıkıntılara rağmen İzmir ve Türkiye için gurur verici bir etkinliğe daha imza atacak olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Yaşadığı kente hizmet sunmayı ilke edinen ve bu kentin Festivali'ni destekleyen kurum, kişi ve kuruluşlar sahip çıktıkları Uluslararası İzmir Festivali'ni Avrupa'daki benzerleri arasında ilk sıralara yükseltmiştir. İKSEV'e güç veren olgu bu sarsılmaz inanç ve yeni destekçilerinin varlığıdır. Kavuklar Gayrimenkul Geliştirme'nin, "Dünya burada buluşuyor" sloganı ile dünya markalarını, sanatı ve modayı aynı çatı altında buluşturduğu Point Bornova Projesi ile destekçilerimiz arasına katılması mutluluk vericidir" dedi. 
   
  FESTİVALDE NELER VAR?
   
  29. Uluslararası İzmir Festivali'nin açılış konserini 26 Mayıs Salı günü Riccardo Muti, kurduğu Luigi Cherubini Gençlik Orkestrası ile yapacak. 
   
  “Süperstar" unvanına sahip Ithzak Pearlman 30 Mayıs Cumartesi gecesi 21.30'da AASSM'de İzmirli sanatseverlerle buluşturacak.
   
  E.Ü. Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Türk Halk Dansları Topluluğu “Ekin", “Üç Mehmet'in Dansı"nda Ege Bölgesi'nin üç Mehmet Efesi'nin (Atçalı, Çakıcı, Demirci) kahramanlıkları destansı bir gösteriyle aktaracak.
   
  Roman Polanski'nin “Piyanist" filminin parçalarını seslendiren Piyanist Janusz Olejniczak, 16 Haziran Salı gecesi Efes Odeon'da bu kez Festival izleyicileri için çalacak.
   
  “Orgun Çılgın Virtüözü" olarak adlandırılan, Cameron Carpenter, 18 Haziran Perşembe günü AASSM'de çalacak.
   
  Uluslararası İzmir Festivallerinde her yıl birbirinden iyi oda müziği topluluklarını dinlemeye alışan festival izleyicileri bu yıl Franz Liszt Oda Orkestrası ile tanışacak.
   
  “Çağdaş Seslenişler' A Kapella Vokal Müzik Projesi" konservatuar ses eğitimi almış, konser kariyerine yönelmek isteyen genç solistlere benzersiz bir olanak sunacak. 13- 20 Haziran tarihleri arasında hayata geçirilecek proje, 22 Haziran Pazartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde 29. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında yapılacak konserle sonuçlandırılacak. 
   
  25 Haziran Perşembe günü Celsus Kütüphanesi'nde soprano Peola Santucci, Tenor Vincenzo Mario Sarınelli ile piyanist Mairizio Abeni İtalya Oda Müziği Topluluğu eşliğinde çalacak.
   
  29 Haziran Pazartesi günü Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'nda Küba müziğinin elçileri olarak tüm dünyada konserler veren Orquesta Buena Vista Social Club, tarihsel yolculuğa çıkaracak. 
   
  1 Temmuz arşamba günü New Orleans Jazz Band geleneği ile büyüyen The Soul Rebels Brass Band, İzmir Ekonomi Üniversitesi Açıkhava Gösteri Merkezi'nde bir konser verecek.
   
  29. Uluslararası İzmir Festivali'nin kapanışını Cenevre Büyük Tiyatrosu Balesi yapacak. 2 Temmuz Perşembe günü Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'ndaki gösteride, Ken Ossola'nın “Lux", Andonis Faniadakis'in “Glory" adlı eserlerini sahneleyecek. 


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim