İzmir'de 'masal gibi' açılış

 • Haber Saati : 23 Ağustos 2019, Cuma 11:21:23 - 11 Ay önce eklendi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Tunç Soyer seçim vaatlerini hayata geçirmeye devam ediyor.

  Kentte bir çok noktada kurulması planlanan Masal Evleri'nden ilki Konak ilçesinin Toros semtinde açıldı. 

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların sosyal gelişimleri için uygun koşulları sağlamak, annelere mesleki eğitim ve beceri kazandırmak amacıyla kurduğu ilk Masal Evi’nin açılışını yapan Başkan Tunç Soyer, önemli mesajlar verdi.

  BU EVLERİ İZMİR’İN HER YANINA YAYACAĞIZ
  Masal Evi’nin hem eğitim hem istihdam sağlayacağını ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “Bugün bizim için çok heyecan verici bir gün bundan sonra devamı gelecek olan İzmir’in her yanına yaymayı planladığımız Masal Evinin ilkinin açılışını yapıyoruz. Masal Evi sadece bir kreş değil, annelerin aile ekonomisini katkı sağlayacakları bir hizmet. Masal Evi hem eğitim hem de istihdam projesi. Bu evleri İzmir’in her yanına yayacağız hem çocuklarımız hem annelerimiz için hizmet üreteceğiz. Belediye olarak ne yaparsak yapalım yapacağımız en önemli iş çocuklarımıza yapacağımız yatırımdır. Bu aynı zamanda atalarımıza olan saygının da ifadesidir. Bizim için gözünü kırpmadan canını veren atalarımızın mirasına çocuklarımıza sahip çıkarak, sahip çıkabiliriz” diye konuştu.

  YANGIN MESAJI
  Birkaç gün önce İzmir’de meydana gelen yangın felaketi ile ilgili de konuşan Soyer,  İzmir’in küllerinden doğacağını vurgulayarak, “İzmir çok büyük bir yangın yaşadı. Bu yangında çok büyük bir hasar çıktı. İzmir tarhinin en büyük yangını. İzmir’in ciğerleri yandı. Önümüzdeki günlerde olağanüstü toplantı ile İzmir’i ciğerlerine kavuşturacağız. Mesele sadece fidan dikmek değil, ağaçları korumayı iyi başarmak ve bu bilinci kent yaymak. Her sene Temmuz, Ağustos aylarında yaşadığımız yangınlar kader değil. Sahip çıkarak, koruyarak bu şehrin geleceğini aydınlatmamız mümkün. Orada nasıl sahip çıkacağımızla ilgili her türlü fikri ve öneriyi dinleyeceğiz. Bunları meclisimizin önüne koyduktan sonra alacağımız kararları Valiliğe götürüp onaylatacağız. Hepimizin içi yandı krizi fırsata çevirmek İzmir’e yakışır. Herkes ne yapabiliriz nasıl sahip çıkabiliriz diye seferber oluyor. İzmir’de böyle yangınların çıkmasına izin vermeyeceğiz. İzmir küllerinden yeniden doğacak  ve Türkiye’ye ilham olacak” açıklamasında bulundu.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim