İzmir'de Pankartlarımız İndirildi Erdoğan'ınkiler Konuldu

 • Haber Saati : 08 Mayıs 2015, Cuma 18:34:55 - 5 Yıl önce eklendi.
İzmir'de yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Stadı'nda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda halka seslenecek.

  MHP İzmir milletvekili Oktay Vural, partisinin kentin işlek caddelerine koyduğu miting pankartlarının kaldırılıp yerlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın törenine davet eden pankartların konduğunu öne sürdü.
   
  Vural, hastanelerde çalışan taşeron işçilerin de işten çıkarılmakla tehdit edilip törene katılımlarının istendiğini iddia etti.
   
  ya yaptığı açıklamada, yarın İzmir'de yapılacak MHP mitingi öncesi kentin işlek cadde ve sokaklarına konan ayaklı pankartların dün gece kaldırılıp yerlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 18.00'da Atatürk Stadı'nda yapacağı toplu açılışı duyuran pankartların konduğunu ileri sürdü. Vural, şunları söyledi:
   
  "MHP olarak duyurularamız birileri tarafından geceyarısı kaldırıldı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı toplu açılışla ilgili duyurular kondu. Devletin imkanlarıyla milletine karşı operasyon yapan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Düzenleyen kimdir? Bizim miting duyurularımızı indiren kimlerdir? Böyle devlet olmaz. Mitinge insanları davet etmek için o kadar çabalıyoruz milletimizin verdiği demokrasi imkanlarını kullanıyoruz ama devlet memurları kendi güçleriyle maalesef bizim duyurularımızın halka ulaşmasını engelliyor. Adeta cumhurbaşkanı millete muhalefet yapıyor. Millete muhalefet için miting düzenliyor. Biz milletin partisiyiz. Devletin partisi olmaz. Devletin kurumları olur. İzmir'in pek çok yerinde duyurularımız engellenmiş kaldırılmış."
   
  "DÜZENLYEN AKP, KONUŞMACI ERDOĞAN"
   
  MHP İzmir Milletvekili Vural, Ak Parti'nin milletvekili adaylarının ses düzenli araçlarının İzmir'in cadde ve sokaklarında dolaşarak halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingine davet ettiğini söyledi ve şöyle konuştu:
   
  "AKP'nin sesli araçlarından İzmirli, Cumhurbaşkanı'nın yapacağı mitinge çağrılıyor. Bu bir parti mitingi mi Cumhurbaşkanı'nın toplu açılışı mı? Böyle rezalet olmaz. Bununla ilgili elimizde kayıtlar var. Yüksek Seçim Kurulu ve İl Seçim Kurulu'na başvuruldu. Bir parti mitingi düzenliyorsanız adam gibi miting düzenlersiniz ama Cumhurbaşkanlığı forsu altında parti mitingi düzenlenmez. İzmir'in sokaklarında her yerinde anons yapılıyor. AKP'nin mitinginde konuşmacı Erdoğan gibi çağrılıyor. Bu nasıl tarafsız cumhurbaşkanlığı? Seçimin adil yönetimi açısından bizim mitingimizin ahengini bozmaması için gereken başvurumuzu yaptık, gerekli tedbirlerin alınmasını istedik."
   
  TAŞERON İŞÇİLERE BASKI İDDİASI
   
  MHP İzmir Milletvekili Vural, öğrencilerin ve velilerin ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından toplu açılış törenine çağrılmasının yanısıra hastanelerde çalışan taşeron işçilerin de tehdit edildiğini ileri sürdü. Vural, şöyle dedi:
   
  "Miting alanına gelindiği zaman kayda alınacakları, gelmeyenin işine son verileceği söyleniyor. Taşeron işçiler bizi arıyor. İzmir'de korku sindirme ve tehditle törene çağırıyorlar. Taşeronun ekmeği ile neden oynuyorsun? Yazıklar olsun size. Valilik kimleri yığarsa yığsın, velileri, öğrencileri, taşeron işçileri tehdit etse de İzmirli bunlara pabuç bırakmaz. İzmirli hak ve hukuku haykıracak. Saray da inşallah bunu dinler kulağına da küpe olur."

Bu Haberin Manseti :

İzmir'de Pankartlarımız İndirildi Erdoğan'ınkiler Konuldu
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim