http://www.edremit.bel.tr/

İzmir'de sandık mesaisi: Siyasilerden önemli mesajlar!

 • Haber Saati : 31 Mart 2019, Pazar 17:22:59 - 5 Ay önce eklendi.
İzmir'de milletvekili, başkan ve başkan adayları, yerel yöneticileri seçmek için sandık başına gitti ve önemli mesajlar verdi.

  İşte oy kullanan siyasiler ve mesajları:

  SINDIR; BUGÜNE KADAR BİZ ANLATTIK, ŞİMDİ HALKIMIZ KONUŞACAK  

  CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, oyunu doğup büyüdüğü baba ocağı Bornova’da Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi’nde 1225 nolu sandıkta kullandı.

  Sındır, “31 Mart seçimlerine katılımın yoğun olduğunu düşünüyorum. 31 Mart Seçimlerinin siyasal iktidara kırmızı kart gösterilmesiyle demokrasi tarihimize altın harflerle yazılacağına canı gönülden inanıyorum. Bugüne kadar biz anlattık, şimdi halkımız konuşacak, biz dinleyeceğiz. Değerlendirecek, tartacak, son sözünü sandıkta bugün söyleyecek. Milletimiz ne derse o olacak” dedi.

  Oy kullanmaya eşi Rana Sındır ve oğlu Cem Sındır’la birlikte yürüyerek gelen Kamil Okyay Sındır, okul bahçesinde bulunan hemşerileriyle sohbet etti, sandıkları gezdi, görevlilere kolay gelsin dileğini iletti. Oy kullandıktan sonra değerlendirmede bulunan Sındır, “Sabahın erken saatlerine rağmen 31 Mart seçimlerine katılımın yoğun olduğunu düşünüyorum. Ülkemizin demokrasiye bağlılığına bir kez daha canlı canlı şahit olduk. Oy kullanmak en önemli yurttaşlık hakkı ve görevi. Bu bilinçle sandığa gelen tüm yurttaşlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz onlar sayesinde dimdik geleceğe yürüyecek. 31 Mart Yerel Seçimlerinin siyasal iktidara kırmızı kart gösterilmesiyle demokrasi tarihimize altın harflerle yazılacağına canı gönülden inanıyorum. Seçimlerin refaha ve huzura erişmemizde de önemli bir adım olacağına inancım sonsuz” dedi.

  BAKAN: BAHARI UMUTLA KARŞILIYORUZ 

  Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Murat Bakan, eşi Selin Bakan ile İzmir Atatürk Lisesi'nde oyunu kullandı.

  CHP'li Bakan, "Oyumuzu kullandık, İzmirmiz ve ülkemiz için en güzeli olsun. Tüm halkımızı oy kullanmaya ve oyuna sahip çıkmaya davet ediyorum. Baharı umutla karşılıyoruz. Demokrasi kazansın, iyilik ve güzellik kazansın" dedi.

  BATUR: TEK BİR OYUN BİLE BÜYÜK ÖNEMİ VAR 

  CHP Konak Belediye Başkan Adayı ve Millet ittifakının ortak adayı Abdül Batur, 31 Mart yerel seçimlerinde oyunu Narlıdere İlhan Onat İlkokulunda kullandı. Oy kullanmaya torunu Ateş Batur ile birlikte gelen Başkan Batur, oyunu 1096 nolu sandıkta torunu Ateş ile birlikte kullandı. Batur “Bugün hepimiz geleceğimiz için oy kullanıyoruz. Hepimiz sandıklara giderek oyumuzu mutlaka kullanmalıyız. Tek bir oyun bile önemi büyük önemi var. Çocuklarımız için, torunlarımız için, aydınlık yarınlarımız için oyumuzu kullanalım. 31 Mart yerel seçimlerinin İzmir’imize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

  EŞİYLE BİRLİKTE SANDIK BAŞINDA

  Karabağlar Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Belediye Başkan adayı CHP'li Muhittin Selvitopu oyunu eşi ili birlikte kullandı.

  Karabağlar Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Belediye Başkan adayı CHP'li Muhittin Selvitopu 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde oyunu, İnönü Anadolu Lisesi'nde kullandı. Oy kullanmaya eşi Fügen Selvitopu ile birlikte gelen Muhittin Selvitopu, 31 Mart seçimlerinin Karabağlar'a, İzmir'e ve tüm Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi.

  GÜMRÜKÇÜ: YAŞASIN CUMHURİYET! YAŞASIN DEMOKRASİ

  Millet İttifakının Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü, 31 Mart  Mahalli İdareler seçiminde oyunu kullandı. 

  Utku Gümrükçü  oyunu kullanmak için  saat  10:00 ’da Çiğli Ahmet Adnan  Saygun Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi okulu 1290 Nolu sandıkta oyunu kullandı. Utku Gümrükçü 1290 Nolu sandığın olduğu sınıfa girerek görevliler ile  tek tek tokalaştı ve gerekli kontrollerin yapılması için kimliğini  sandık görevlilerine verdi. Oyunu kullandıktan sonra okul bahçesinde vatandaşlarla bir süre sohbet  eden Gümrükçü, "Tüm Çiğlililerin bu büyük demokrasi şölenine davet  ediyorum. Yerel seçimler  ülkemize  hayırlı olsun. Aynı zamanda  Çiğlimizin Mahallelerinde muhtar adayı olan tüm arkadaşlara da başarılar  diliyorum.Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın demokrasi" dedi.

  GÜRBÜZ: KAZANAN DEMOKRASİ OLSUN 

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz,  oyunu Necla Midilli Merkez Ortaokulu'nda kurulan  1028 nolu sandıkta kullandı. Ailesi ile birlikte oy kullanmak üzere Necla Midilli Merkez Ortaokulu'na gelen Fatih Gürbüz, okul bahçesinde karşılaştığı vatandaşlarla selamlaştı. Daha sonra oy kullanacağı salona geçen Gürbüz, sandık başkanı ve sandık görevlilerine iyi çalışmalar diledi. Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere konuşan Fatih Gürbüz, "Ailecek oyumuzu kullandık, her şeyden önce vatandaşlık görevimizi yerine getirmiş olduk. Foça'da biraz tatlı sert olmakla birlikte seviyeli bir seçim süreci geçirdiğimizi söyleyebilirim. Biz seçim kampanyası boyunca seçilmemiz halinde neler yapacağımız anlattık. Ve bugün son sözü halkımız söyleyecek. Kazanan Foça olsun, İzmir olsun, Türkiye olsun, demokrasi olsun diyorum. Sandıktan çıkacak sonuç ne olursa olsun, birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz bozulmasın. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin Foça'mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. 

  SANDAL SANDIĞA AİLESİYLE BİRLİKTE GİTTİ 

  CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal oyunu, Bayraklı Mustafa Kemal Anadolu Lisesi 1101 numaralı sandıkta kullandı. Eşi Aylin Sandal ve oğlu Yağız Sandal ile birlikte oy vermeye gelen Sandal, okul bahçesinde ve oy verme sırası beklerken vatandaşlardan ilgi ve destek gördü, onlarla sohbet etti. Çocuklar ve gençler ise, Serdar Sandal ile birlikte bol bol özçekim yaptı, hatıra fotoğrafı çektirdi. Gerek ülkemiz gerekse İzmir açısından seçimlerin huzur içinde geçmesini dileyen Serdar Sandal “İzmirimiz ve Bayraklımız hayırlı olsun” dedi.

  ORAN: ÇEŞME KAZANACAK 

  Millet İttifakı Çeşme Belediye Başkan Adayı Ekrem Oran, 1009 nolu sandıkta, eşi Nuriş Oran ve oğlu Nazım Çetin Oran ile birlikte oyunu kullandı.

  Öğle saatlerinde, eşi ve oğluyla birlikte, Alaçatı Mahallesi'ndeki Atatürk İlkokulu'na oyunu kullanmaya gelen Ekrem Oran, okul bahçesindeki ve koridorlardaki vatandaşlarla selamlaşarak, oyunu kullanacağı 1009 nolu sandığa gitti.

  Sandık kurulu üyelerinin ellerini sıkarak, görevlerinde başarılar dileyen Oran, oyunu kullandıktan sonra zarfı sandığa atmadan önce eşinin de oyunu kullanmasını bekledi. Oran, Eşinin de oyunu kullanmasının ardından, eşi ve oğlu Nazım Çetin Oran ile birlikte sandığa zarfları atarak, Çeşme için hayırlı olmasını diledi.

  Oyunu kullanmasının ardından kısa bir açıklama yapan Belediye Başkan Adayı Oran, "Herkese daha çok iş, herkese daha çok aş ve daha mutlu Çeşme için çıktığımız bu yolda, az önce eşim ile birlikte oyumuzu kullandık. Seçim kampanyamız boyunca söylediğim gibi, şimdi de söylüyorum; 'Biz kazanacağız, biz kazanacağız, Çeşme kazanacak" dedi. 

  İDUĞ: TARİHİ BİR OYLA KAZANACAĞIZ

  Millet İttifakı Bornova Belediye Başkan Adayı Mustafa İduğ ailesiyle birlikte sandığa gitti. Evka 3 Mahallesi, Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi'nde sabah erken saatlerde eşi Ufuk İduğ ve çocukları ile birlikte oyunu kullanan İduğ, sosyal medya hesapları üzerinden seçim mesajı yayınladı. "Bornova hepimizin" sloganını hatırlatarak, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını temenni eden Bornova Belediye Başkan Adayı İduğ, tarihi bir oyla seçimi kazanacaklarını ifade etti.


Bu Haberin Manseti :

İzmir'de sandık mesaisi: Siyasilerden önemli mesajlar!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim