İzmir'de Tunç Soyer'li ilk meclis toplantısında flaş karar!

 • Haber Saati : 16 Nisan 2019, Salı 10:39:49 - 1 Yıl önce eklendi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Nisan ayı ilk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda görevli isimlerin beyanı yapılırken, verilen kararlar arasında toplu ulaşıma indirim de vardı.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Nisan ayı ilk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda görevli isimlerin beyanı yapılırken, verilen kararlar arasında toplu ulaşıma indirim de vardı. İşte il toplantının detayları...

  İZMİR'İ BİRLİKTE YÖNETELİM

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer açılış konuşması yaptı ve “2019 yılı yeni 5 yıllık meclis çalışmalarına bugün birlikte başlıyoruz. Bugün İzmir için Türkiye Cumhuriyeti için önemli bir gün. İzmir gerçekten Türkiye’ye örnek olacak, yapacağı çalışmalarla hayranlık kazanacak bir il olsun diliyoruz. Demokrasiyi burada uygulayacağız. İzmir Türkiye’nin gözbebeğidir. İzmir’de yapılacak çalışmaların tüm Türkiye için ilham kaynağı olmasını diliyorum. Uzlaşı içinde demokrasiyi sonuna kadar uygulayarak, en geniş katılımlı uygulamaları hayata geçirerek İzmir’i hep birlikte yönetmenin onurunu yaşayalım. Farklı siyasi görüşlerden olmamızın bir engeli olmasın. Tam tersine bu farklılıklar bu meclisin alacağı kararları zenginleştirsin. Bütün arkadaşlarımı bu onurlu göreve başlayacakları için tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. 

  İŞTE YENİ BAŞKAN VEKİLLERİ

  Toplantıda AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, AK Parti Grup Sözcüsü Fatih Taştan, İYİ Parti’nin Grup Başkan Vekili Kemal Sevinç,  MHP Grup Başkan Vekili Selahattin Şahin, CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Özuslu, CHP Grup Sözcüsü ise Nilay Kökkılınç oldu.

  O VEKİLLERDEN İLK AÇIKLAMALAR

  AK Parti Grup Başkan Vekili Hızal, “Yeni dönemin ilk birleşimi… İzmir için önemli ve özel bir gün. Buradaki her meclis üyemizin ortak noktası İzmir halkıdır. Bizim için önemli olan İzmir’in değerleridir. Yoğun bir dönemden geçtik ve 31 Mart tarihinde bir seçim yapıldı. Bu seçim neticesinde İzmir halkı bize önceki dönemlerde olduğu gibi muhalefet görevi için irade beyan etti. Biz önümüzdeki dönemde İzmir için güzel olan, iyi olan ve doğru olan her konuda grubumla birlikte yanınızda olacağız. Buna söz veriyoruz. Ama İzmir için iyi olmayan, İzmir halkının aleyhine olan her hususta gurubumuzla birlikte yasaların vermiş olduğu yetkilerle birlikte önerilerimizi sunacağız. Daha doğrunun yapılması için mücadele vereceğiz. Başta sizi ve tüm meclis üyelerini kutluyorum” dedi. 

  CHP’li Özuslu, “Demokrasinin en önemli noktalarından olan seçimlerin sonuçları tecelli etmiştir. Bu sonuçların oluşması İzmir’in ve Türkiye’nin ciddi kazanımıdır. İzmir için aşkla çalışarak, İzmir’i Akdeniz’in ve dünyanın en önemli kentlerinden biri haline getirip, insanımızın yaşam kalitesini yükseltecek bir meclis olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

  İYİ Partili Sevinç, “Meclis üyesi olarak görev almanın onurunu yaşıyorum. Güzel İzmir’imizin gelişmesinde ve yaşam seviyesinin yükseltilmesine katkı sağlayacak projelere katkı koyacağız” dedi.  MHP’li Şahin de, “Yerel seçimlerimiz sona erdi. Meydana böyle bir tablo çıktı. Hep birlikteyiz. Bundan sonra İzmir’imiz için birlik, beraberlik içinde çalışacağız. Şehrimize hizmet etmemizi diliyorum” ifadelerini kullandı.

  Oturumda meclis başkan vekilleri, katip üyeleri ve ihtisas komisyonlarının seçimi yapıldı. CHP’de birinci başkan vekilliğine Mustafa Özuslu, ikinci başkan vekilliğine Burhan Suat Çağlayan önerildi ve seçildi. Meclis divan katipliği için CHP Onur Yiğit, Sultan İpekli, İzel Zenginobuz  Derinsu isimlerini önerdi. AK Parti ise Yusuf Demircioğlu’nu teklif etti. CHP encümen üyeliği seçiminde ise Ufuk Yörük, İlhan Özköse, Mustafa Özuslu, İrfan Önal, İlhan Dal’ı önerdi. ESHOT İdare Encümen Üyeleri noktasında da CHP Grubu; Ali Rıza Koçer, Kazım Çam ve Yeşim Tekoğlu’nu teklif etti. Ege Belediyeler Birliği Asil Üyeliği’ne CHP tarafından Mehmet Atilla Baysak önerildi.  

  Tarihi Kentler Birliği asil üyeliklerine CHP adına Hakan Barçın, İlhan Dal ve Raşit Dirim teklif edildi. Birliğe meclis dışından ise Konak Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi ve Milli Kütüphane eski Müdürü Ulvi Puğ önerildi. CHP, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği için Burhan Suat Çağlayan, Onur Yiğit ve Saadet Çağlın’ı teklif etti. İzmir Kuş Cenneti’ni Koruma ve Geliştirme Birliği’ne CHP tarafından; Oğuzhan Özşahin, Gamze Gül Çamur, Ali Bor, Yahya Yıldız, Seda Öztüre, Aybars Yıldırım, Ali Gül, Deniz Bektaş, Ayhan Kaya, Raşit Dirim, Nilüfer Bakoğlu Aşık, Hasan Ünal önerildi. 

  ULAŞIMA O SAATLER ARASI YÜZDE 50 İNDİRİM!

  Oturumda ayrıca Soyer’in adaylığı sürecinde vaatleri arasında bulunan ‘Halk Taşıt Uygulaması Projesi’ için karar alındı. Ulaşım üzerinden Başkan Soyer tarafından gelen önerge Plan ve Bütçe Komisyona gönderildi. Komisyondan gelecek rapor mecliste kabul edildiğinde karar resmileşecek. Buna göre Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm toplu ulaşım araçlarında 29 Nisan tarihinden itibaren sabah 06:00-07:00 saatleri arasında akşam da 19:00 ve 20:00 saatleri arasında yeni tarife belirlenecek. Uygulanacak fiyat tarifesinin normal ücretin yüzde 50’sine tekabül etmesi bekleniyor.  

  BÜYÜKŞEHİR ELEKTRİK FABRİKASININ SATIŞ İHALESİNE KATILACAK

  Kentte tartışmalara neden olan Tarihi Elektrik Fabrikası’nın satışı noktasında mecliste karar alındı. Başkan Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Konak’ın Alsancak semtinde bulunan tarihi fabrikanın satış ihalesine katılacağını belirtti. Soyer, “İnşallah elektrik fabrikasını İzmir’imize kazandırmış olacağız” dedi.


Bu Haberin Manseti :

İzmir'de Tunç Soyer'li ilk meclis toplantısında flaş karar!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim