İzmir'den Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya büyük tepki!

 • Haber Saati : 21 Nisan 2019, Pazar 17:15:47 - 1 Yıl önce eklendi.
İzmir'li başkanlar CHP Genel Başkanına karşı yapılan saldırıya ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundular.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da katıldığı bir şehit cenazesinde bir grubun saldırısına uğradı. Arbede yaşanması üzerine güvenlik görevlileri olaya müdahale etti. Kılıçdaroğlu'nun durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayın ardından İzmir'den çok sayıda politikacı sosyal medya hesaplarından saldırıyı kınadı.

  İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SOYER: VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ
  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınıyorum. Birbirimize bağlılığımızın demokrasiyle perçinlendiği, şiddet ve kavganın hayatlarımızdan tümüyle silindiği günlere ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız.

  CHP İZMİR İL BAŞKANI YÜCEL: BİRLİK VE BERABERLİĞİ BOZAMAYACAKSINIZ
  CHP İzmir İl Başkanı Yücel: "Ne yaparsanız yapın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve Cumhuriyet Halk Partisinin bu ülkede birlik ve beraberliği sağlamasını, ülkeye huzur ve barış getirmesini engelleyemeyeceksiniz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı ve provakatif eylemi kınıyorum. Ne yaparsanız yapın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve Cumhuriyet Halk Partisinin bu ülkede birlik ve beraberliği sağlamasını, ülkeye huzur ve barış getirmesini engelleyemeyeceksiniz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı ve provakatif eylemi kınıyorum

  CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ SERTEL: SORUMLULUK İKTİDARIN
  CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel: Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan kesinlikle bir protesto eylemi değil yapılan alçaklığı sıradanlaştırmayın organize, örgütlü bir saldırı var. İçişleri Bakanı ve sen Ankara Valisi derhal istifa et gerekli güvenlik önlemlerini almadınız sorumlu sizsiniz. Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının failleri ortaya çıkarılmaz, yargılanmaz ve mahkum edilmezse, Türkiye’de barışı, kardeşliği sağlamak zor olacaktır. Alçakların oyununa ülkemizi kurban edemezsiniz. Bu organize provakasyon aydınlatılmalıdır, sorumluluk iktidarın.

  CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ BEKO: DEMOKRASİYE YAPILMIŞ BİR SALDIRIDIR
  CHP İzmir Milletvekili Kani Beko: Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk'ta şehidimizin cenazesinde yapılan alçakça saldırıyı kınıyorum. Bu uzlaşı kültürüne, demokrasiye, barışa, çağdaşlığa yapılmış bir saldırıdır. Sorumluların ve onlara talimat verenlerin derhal bulunması, hukuk önünde hesap vermesi sağlanmalı

  CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ POLAT: TARİHİ KARA LEKELERİ HATIRLATTI
  CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat: Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya zemin hazırlayan alçaklar, soysuzlar bana Sivas'ı, Maraş'ı ve bu ülkenin tarihindeki diğer kara lekeleri hatırlattı.

  CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ BAYIR: HİÇ KİMSE BİZİ TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE BAĞDAŞTIRAMAZ
  CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır: Genel Başkanımıza,bir takım kendini bilmez kişiler tarafından gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyorum. Şehitlerimizin partisi olmaz ve hiçbir partinin buna tek başına sahip çıkma hakkı yoktur. Şehidimiz; hepimizin şehididir. Hiç kimse bizi, terör örgütleri ile bağdaştıramaz.

  CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ BAKAN: BU SALDIRI TÜRKİYE'NİN BERABERLİĞİNE YAPILMIŞTIR
  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan: Biz yeni bir başlangıç derken Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk'ta şehit cenazesinde saldırıda bulunuldu! Bu örgütlü alçaklık Türkiye’nin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine yapılmıştır. Yazıklar olsun.  Sorumlulardan yargı önünde hesap soracağız.

  CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ KILIÇ: SALDIRIYA ÇANAK TUTAN ZİHNİYETİNİ KINIYORUM
  CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırıyı lanetliyorum.Bu alçakça saldırıyı planlayan, bu saldırıya çanak tutan zihniyeti kınıyorum. Provokasyonlarınız bu milleti birbirine düşman etmeye yetmeyecek.

  CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ PURÇU: ANKARA VALİSİ İSTİFA ET
  CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu: Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan kesinlikle bir protesto eylemi değil yapılan alçaklığı sıradanlaştırmayın organize, örgütlü bir saldırı var. İçişleri Bakanı ve sen Ankara Valisi derhal istifa et gerekli güvenlik önlemlerini almadınız sorumlu sizsiniz.

  CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ SINDIR: SALDIRI BİRLİK VE BERABERLİĞE YAPILDI
  CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır: Yurdumuzu ateşe atmanıza izin vermeyeceğiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan alçak saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırı Genel Başkanımız nezdinde tüm Türkiye'nin birlik ve beraberliğine yapıldı. Nefret diline inat, ülkemizin kardeşçe yaşama arzusundan asla vazgeçmeyeceğiz.

  CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ARSLAN: YAZIKLAR OLSUN
  CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan bu alçak saldırıyı lanetliyorum! Sorumlular hesap vermelidir. Gereği yapılmalıdır. Güzelim ülkemizi kutuplaştırarak ne hale getirdiniz. Yazıklar olsun.

  İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇIRAY: ONA BU MUAMELEYİ YAPANLAR... 
  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray: Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte çalışmaktan gurur duyduğum bir vatanseverdir. Ona bu muameleyi yapmaya kalkanlar iç savaş kışkırtıcıları hain ajan provokatörlerdir. Herkes sakin olmalı, bu oyuna düşmemeliyiz. Şimdi devleti arıyoruz ve göreve davet ediyoruz

  İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DERVİŞOĞLU: DEMOKRASİYE SUİKASTTİR
  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu: CHP Lideri Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı Türk Demokrasi’sine yöneltilmiş bir suikasttır.  Seçimle geldikleri makamlardan, seçimle gitmeyi hazmedemeyen ve soğuk savaş dönemi siyasetçi aklıyla hareket edip, kardeşi kardeşe kışkırtanlar asla hedeflerine ulaşamayacaktır

  TİRE BELEDİYE BAŞKANI DURAN: SALDIRIYI KINIYORUM
  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk’ta şehit cenazesinde yapılan saldırıyı kınıyor,kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

  BORNOVA BELEDİYE BAŞKANI İDUĞ: ÇİRKİN SALDIRIYI KINIYORUM
  Bornova Belediye Başkanı İduğ: Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesi sırasında, düzenlenen organize provakatif amaçlı çirkin saldırı kınıyor, Genel Başkanımızına, Partimiz CHP’ye, ve Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Faillerinin bir an önce yakalanıp cezalandırılmasını diliyorum. Şehitlerimize Bornova halkı ve belediye çalışanları adına Allah’tan rahmet diliyorum. 

  BAYRAKLI BELEDİYE BAŞKANI SANDAL: KORKMUYORUZ
  Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, üstelik şehit cenazesinde yapılan alçakça, kalleşçe, haince saldırıyı şiddetle kınıyorum. Başta yandaş basın olmak üzere siyasetçileri hedef gösteren herkes sorumlusudur! Ama unutmasınlar! Korkmuyoruz, yılmıyoruz, sinmiyoruz

  TORBALI BELEDİYE BAŞKANI UYGUR: BİRLİK OLMAYA DEVAM ETMELİYİZ
  Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur: Demokrasi mücadelesinin lideri Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı organize bir grubun provokasyonudur. Şiddetle kınıyorum. Bu saldırı, salt partimize ve genel başkanımıza değil, Türk demokrasisine yapılmıştır. Bundan böylede bu güçlerin girişecekleri provokasyonlara karşı uyanık olup, hem siyasette, hem de sosyal hayatta ülkemizin geleceği için birlik olmaya devam etmeliyiz.

  SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI YETİŞKİN: GÜCÜNÜZ YETMEYECEK
  Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin: Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum! Bu coğrafyada yeşeren umutları solduramayacaksınız, gücünüz yetmeyecek!

  ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ: SALDIRIYI KINIYORUM
  Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınıyorum. 

  URLA BELEDİYE BAŞKANI OĞUZ: ŞER ODAKLARININ PLANLI GİRİŞİMİDİR
  Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz: Genel başkanımıza şehit cenazesinde yapılmış bu saldırı, halkımızın tepkisi değil, Türkiye’de huzurun hakimiyetinden rahatsız olan şer odaklarının planlı girişimidir. Şehidimize bile saygısızlık yapacak kadar ileriye giden saldırganların Sayın Genel Başkanımızı hedef almış olmaları, bir kaos yaratma, ortalığı karıştırma, teröre yol açma eylemidir. Değerli halkımızın bu tür manipülasyonlar karşısında her zaman olduğu gibi soğukkanlılığını koruyacağına inanıyorum. Şehidimize rahmet, Sayın Genel Başkanımıza da geçmiş olsun diliyorum.

  NARLIDERE  BELEDİYE BAŞKANI ENGİN: ŞİDDETİ TEŞVİK EDENLERE YAZIKLAR OLSUN
  Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin: Şehitlerimizin kanı üzerinden siyaset yapanlara, toplumu ayrıştıranlara, nefret dili ile kardeşliğimizi bozanlara, devletin en üst kademelerinden başlayarak şiddeti teşvik edenlere yazıklar olsun.

  KARABAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI SELVİTOPU: ŞEHİDİMİZE SAYGISIZLIKTIR
  Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk'ta Şehit cenazesinde yapılan saldırıyı şiddetle kınadı. Başkan Selvitopu, yaptığı açıklamada, " Bu ülkeyi sürekli olarak ayrıştırmaya ötekileştirmeye ve kaosa sürüklemeye çalışanlar bilmelidir ki halkımız buna müsaade etmeyecektir. Bugünkü cenaze töreninde yaşanan bu olayla Şehidimize de saygısızlık yapılmıştır.

  MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI AKSOY: ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM
  Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy: CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde bir grubun saldırısına uğradı. Bu çirkin saldırıyı kınıyor ve Sayın Kılıçdaroğlu’na acil şifalar diliyorum.

  DİKİLİ BELEDİYE BAŞKANI KIRGÖZ: SALDIRI TÜRKİYE'YE YAPILMIŞTIR
  Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz: CHP Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırıyı kınıyorum. Birlik ve beraberliğe en muhtaç olduğumuz dönemde provokasyonlara izin verilmemeli, sorumlular derhal bulunmalıdır. Sayın Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı tüm Türkiye'ye yapılmıştır. Bu tür provokasyonlara asla izin vermeyeceğiz.

  KONAK BELEDİYE BAŞKANI ABDÜL BATUR: GEÇMİŞ OLSUN
  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur: CHP Genel Başkanımız Sn Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde provokatörlerin saldırısına uğradığı haberini büyük üzüntüyle öğrendim. Bu şiddet eylemini kınıyor, hak, hukuk, adalet diyen özgürlük ve demokrasi mücadelesinin önderi Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum

  SELÇUK BELEDİYE BAŞKANI SENGEL: SALDIRIYI LANETLİYORUM
  Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel: CHP lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı lanetliyorum. Ülkemize kin ve nefret tohumlarını serpenlerin ne yapmaya çalıştığını bu toprakların insanları çok iyi biliyor.

  MENDERES BELEDİYE BAŞKANI KAYALAR: PROVOKASYONA İZİN VERMEYECEĞİZ
  Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar: CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırı sadece Sayın Kılıçdaroğlu'na değil tüm Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır. Yaşanan saldırıyı kınıyorum. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik provokasyonlara asla izin vermeyeceğiz.

  BALÇOVA BELEDİYE BAŞKANI ÇALKAYA: PARTİMİZE DİZ ÇÖKTÜREMEZSİNİZ
  Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya: Hakkari’de hain terör saldırısı sonucu Şehit düşen dört evladımıza Allah’tan rahmet, acılı yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Şehit düşen Kahraman Askerlerimizden Yener Kırıkçı’nın cenaze törenine katılmak için Çubuk ilçesine giden Genel Başkanımıza yapılan alçakça saldırı ve linç girişimini lanetliyorum. Demokrasinin vaz geçilmez unsuru olan seçimlerde büyük bir başarı elde eden partimize, bu şekilde diz çöktüremezsiniz. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Sayın Genel Başkanımızı kimse oynanan oyunun ve tuzakların içine çekemeyecektir.

  ÇEŞME BELEDİYE BAŞKANI ORAN: YAŞAMA İRADESİNİ HEDEF ALAN BİR SALDIRIDIR
  Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınıyoruz, lanetliyoruz. Bu hain saldırı iktidarın seçim süresince kullandığı öfke dilinin, muhalif kesime yönelik temelsiz terör yakıştırmasının sonucudur. Bu saldırı Türkiye demokrasisini, birlik ve beraberliğimizi, seksen bir milyonun birarada yaşama iradesini hedef alan bir saldırıdır. Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı çamur medyasının şehit cenazesi üzerinden halkımızı provoke etmekten çekinmeyen manşetlerinin sonucudur.

  FOÇA BELEDİYE BAŞKANI GÜRBÜZ: GEÇMİŞ OLSUN
  Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Şehit cenazesinde alçakça yapılan provakatif saldırıyı kınıyorum. Akıl, vicdan ve adalet duygularının er ya da geç egemen olacağı bir Türkiye idealine sonsuza dek inandığımızı yinelerken Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun diyorum.

  BUCA BELEDİYE BAŞKANI KILINÇ: ALÇAK SALDIRIYI KINIYORUM
  Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç: PKK terör örgütünün suikast girişiminde bulunduğu tek lider, Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan alçak saldırıyı nefretle kınıyorum. Birliğimize kast etmeğe çalışan bu hainlerin, en kısa sürede cezalarını almalarını bekliyorum

  GÜZELBAHÇE BELEDİYE BAŞKANI İNCE: DOĞRU BİLDİĞİMİZ YOLDAN GERİ ÇEVİREMEZLER
  Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce: Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara’da katıldığı Şehit cenazesinde bir grup provokatörün saldırısına uğradı. Hiç bir şey bizleri doğru bildiğimiz yoldan geri çeviremez. Bu şiddeti kınıyor, Sayın Genel Başkanımıza geçmiş olsun diliyorum.

  İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ GÖKÇE: YAZIKLAR OLSUN
  İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe: Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Çubuk’ta şehit cenazesinde yapılan alçakça saldırıyı kınıyorum. Kutuplaştırıcı söylem ve eylemlerin, hedef göstermenin nelere sebep olduğunun en net örneği bu. Şehide, cenazeye saygı da yok! Yazıklar olsun!


Bu Haberin Manseti :

İzmir'den Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya büyük tepki!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim