İzmir'den yeni bir yıldız doğuyor

 • Haber Saati : 20 Şubat 2017, Pazartesi 13:37:01 - 2 Yıl önce eklendi.
İzmir Karşıyaka'da yetişen kamu kuruluşunda çalışan Ersoy Taşdemir Türkü'lerimize gönül vermiş bir söz yazarı.

  Söz'ü, beste ve müziği kendisine ait olan 'Yaşam' isimli ezgisi'ne ilk klibini çeken Taşdemir müzik piyasasında kalıcı olmak istediğini söyledi.

  Ersoy Taşdemir kimdir dersek kendinizi nasıl ifade edersiniz?

  Ardahan 'dan İzmir'e göç eden bir ailenin, dördüncü çocuğu olarak .1977 yılında İzmir Gültepe'de dünyaya geldim. İlköğretim Ortaöğretim eğitimimi Karşıyaka'da  Lise Eğitimimi Meslek lisesi Bilgisayar bölümünde ,Yükseköğrenimimi Konya Selçuk Üniversitesi Bilgisayar bölümünde tamamladım.

  Müzikle çok küçük yaşlarda tanıştım, on yaşında falandım arkadaşlarım sokakta oynarken ben hep bir enstürman çalmayı ailemizde dayımdan özendiğim bağlama çalmayı hayal ederdim. Hiç unutmam yine aynı yaşlarda sanşımı denemek için milli piyango çekmiştim. Aldığım bilete o yıllar çeyrek ikramiye olan Beşyüzlira isabet etti. Babamla parayı aldıktan sonra Babam para ile ne almak isersin diye sorduğunda Bağlama almak istiyorum dedim. Sağolsun babam hiç itiraz etmedi ve kazandığım paranın üstüne bir miktarda babam katkı koyarak meşhur bir müzik evinden çok güzel bir bağlama aldım. Aldığım bağlama bana o günden beri yoldaş oldu. Üzerimde emeği olan büyük üstadlar ile tanıştım ve hep kendime onları örnek aldım. Hepsine şükranlarımı sizlerin aracılığınız ile iletiyorum.İlerliyen yıllarda söz yazmaya başladım, yazdığım bu sözleri üstadlarım ile paylaştım ve bana cesaret verdiler mutlaka besteleyip sonuca ulaştırmam konusunda hep destek oldular.

  İlk klibimi söz müzik beste herşeyi ile bana ait olan 'YAŞAM' adlı parçaya çektim.Klip çekimimde prodüksiyon firması çalışanlarına ve sahiplerine ayrı ayrı teşekkür ederim desteklerini hiç esirgemediler. Klip senaryosunda Aile vurgusu üzerinde çalıştım.Ailem ve çocuklarım ile senaryoyu gerçekleştirdik.Aile bizim kültürümüzde önemli bu sebeple aile temesını vurgulamak istedim.

  İlk çalışmam ve ilk bestem etrafımda fazlaca beğeni aldı, tebrik ve başarı mesajları bana ayrı bir güven ve çalışma azmi verdi. Bana destek olan sizlere, tüm dinleyicilerime sanata olan inancımla layık olmaya gayret edeceğim.Ben kendime güveniyor ve inanıyorum.Müzik sektöründe kalıcı olmak istiyorum. Allah’ım bana kendini bozmadan,kalıcı,dinlenen müzisyen olmayı nasip etsin inşallah.

  Son olarak Türkü dostlarının  "YouTube" kanalında Ersoy TAŞDEMİR klibini dinleyip Beğen'ilerini ifade ederlerse mutlu olurum.

   Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim