Kadifekale Pagos Üretici Pazarı'nda Soyer'den çağrı

 • Haber Saati : 20 Temmuz 2019, Cumartesi 15:27:30 - 5 Ay önce eklendi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kadifekale’de Pagos Üretici Pazarı’nın açılışını gerçekleştirdi.

  Açılışta konuşan Başkan Soyer, kadınların toplumda göz ardı edildiğini ifade ederken İzmir’de ‘Belediye Ana’ anlayışının hakim olacağını vurguladı. Başkan Soyer, üretici pazarındaki ürünlerin satın alınması için çağrıda bulunurken, “Şimdi sıra bizde, pamuk eller cebe, kadınlarımızın ürettiklerini evlerimize taşıma vakti” diye konuştu.
   İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seçim dönemi vaatleri arasında yer üretici ve tüketiciyi aracısız buluşturma projesinin ilk adımı Kadifekale’de atıldı. Kent genelinde üretici pazarlarını yaygınlaştıracaklarını açıklayan Başkan Soyer, Kadifekale’deki Pagos Üretici Pazarı açılışının gerçekleştirdi.  Pagos Üretici Pazarı’nda İzmir’in dört bir yanından gelen üreticiler ürünlerini sergilerken Başkan Soyer stantları tek tek gezerek üreticilerle bi araya geldi.  Başkan Soyer’e açılışta CHP İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Tacettin Bayır, Kani Beko, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Karşıyaka Belediye Başkanı, Cemil Tugay, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ve Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar eşlik etti. 

  “SEÇİM DÖNEMİNDE SÖZ VERDİK HAYATA GEÇİRİYORUZ”
  Açılışta konuşan Başkan Soyer, üretici pazarının seçim döneminde vaatleri arasında yer aldığını hatırlatırken, “Bugün burada seçim döneminde verdiğimiz sözü yerine getirmek için geldik. Bildiğiniz gibi İzmir’in farklı dönemlerine ait tarihsel kalıntılar barındaıran, canımız Kadifekale’nin hakettiği yere kavuşması ve çekim merkezi olması için bu programı başlattık. Bu bölgenin tarihini öne çıkarmak öncelikli hedeflerimizden biri, İzmir’de 3’üncü Cemre Buluşması’nı gerçekleştirmiştik. Kalenin tarihsel değerinin gün yüzüne çıkması için çalışmalarımız artarak devam edecek. Daha önce sözünü verdiğimiz Kadifekaleli kadınların kıymetli emekleri tüm İzmirlilerle buluşacak” diye konuştu. 


  “ÜLKEMİZDE KADINLAR GÖZ ARDI EDİLİYOR”
  Kadınların iş dünyasının her alanında yer alması gerektiğini vurgulayan Başkan Soyer, “Kadınlardan, çamaşır, bulaşık, çocuk bakmak gibi günlük işleri yapmaları isteniyor ancak kadınların omuzlarına yüklenen sorumluluklar bunlardan ibaret değil. Çocukların eğitimleri, ekonomi kadınlarımız tarafından gerçekleşiyor. Kadınların içinde olmadığı her yer eksiktir. Köylüsünden, kentlisine kadar, sadece alınteriyle değil, düşünceleriyle de toplumu yönlendiren kadınlardır. Ancak bugün ülkemizde kadınlar gözardı edilmektedir. Kadının rolünün olmadığı bir toplum parçalanmaya mahkumdur”  ifadelerini kullandı. 

  “KADIN ŞOFÖRLER EN KISA ZAMANDA İŞE BAŞLAYACAK” 
  Başkan Soyer, kadın otobüs şoförlerinin en kısa zaman işe başlayacaklarını duyururken, “Toplu ulaşımda başlattık, kadın şoförler almaya başladık. Büyükşehirin otobüslerinin koltuklarında kadınları göreceksiniz. Pagos Üretici Pazar’ında Kadifekaleli kadınların ürünlerinin İzmirlilerle buluşmasını umut ediyoruz.  Kadınlar emeklerini çok ucuza satmak zorunda kalıyor, bu pazar sayesinde üreticilerimiz aracısız bir şekilde tüketiciyle buluşacak.  İzmir’in her yerinde üretici pazarları açacağız, kadınlara fırsatlar açacağız, kadınların emeği ve düşüncesiyle İzmir’in büyümesini sağlayacağız” dedi. 
  ‘BELEDİYE ANA’ VURGUSU VE CEMAL SÜREYA ÖRNEĞİ 
  Başkan Soyer, İzmir’de her yere ana şefkatiyle yaklaşacaklarını dile getirirken, “Siyasetçiler devlet kavramını kullanır ve toplumu bu kavram üzerinden şekillendirir. Biz İzmir’e belediye ana söylemiyle geldik. Her yere ana şefkatiyle bakacağız. İzmir’deki pastayı adil bir şekilde paylaştıracağız. Temel bakış açımız anadır, kadındır. Cemal Süreya’nın dediği gibi bir kadını ortadan ikiye böl, yarısı, anne,yarısı çocuk, yarısı sevgi, yarısı aşk” şeklinde konuştu.   “PAMUK ELLER CEBE” 
  Konuşmasının sonunda üretici kadınların ürünlerinin satın alınması için çağrıda bulunan Başkan Soyer, “Küçükken annem ve babam elimden tutar Kadifekale’ye getirirdi. Kadifekale dünyanın her yerinden gelen turistlere ev sahipliği yapıyor. Kadifekale’nin anka kuşu gibi küllerinden doğuşunu göreceğiz. Bütün İzmirliler Kadifekale’ye akacak. Şimdi pamuk eller cebe alışveriş zamanı, şimdi el birliğiyle üretici kadınlarımızın ürettiklerini evlerimize taşıyacağız. Göreceksiniz her şey çok daha güzel olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizle çok daha güzel bir İzmir yaratacağız. Bizden desteğinizi esirgemeyin asla sizi mahçup etmeyeceğiz. Yeniden aşkla İzmir diyorum” ifadelerini kullandı.


Bu Haberin Manseti :

Kadifekale Pagos Üretici Pazarı'nda Soyer'den çağrı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim