Kadın yaşamın her alanında var olacak

 • Haber Saati : 03 Mayıs 2015, Pazar 16:41:10 - 6 Yıl önce eklendi.
Genel Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Kamil Okyay Sındır, Bayındır’da hemşerileriyle buluştu.

   
  18. Uluslararası Çiçek Festivaline katılan Sındır, Bayındırlılardan CHP’ye oy istedi. Festivalde çalışan kadınlara seslenen Sındır, “iktidarımızda kadınlarımızın çalışma hakkını güvence altına alıp, kadınlarımıza ekonomik ve toplumsal hayatta daha fazla yer vereceğiz” dedi.
   
  “KADINLARIMIZ DAHA FAZLA SÖZ HAKKI VERECEĞİZ”
   
  Festival için Bayındır’a gelen vatandaşlara CHP seçim broşürlerini dağıtan Sındır, CHP’ye destek vermelerini istedi. Seçimlerde kadınların desteğinin çok önemli ve belirleyici olacağını ifade eden Sındır, “iktidarımızda, kadına şiddet insan hakkı ihlali sayılacak. Şiddeti önlemek için eğitim programlarına ağırlık vereceğiz. Hayatın her alanında kadınlarımızın daha fazla söz hakkı olacak. Emekçi kadınlarımızın sosyal kültürel etkinliklere katılması için CHP olarak üzerimize düşeni yapacağız” dedi.
   
  “KADINLARIMIZA YÖNELİK POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIZ”
   
  Kadına yönelik ayırımcı anlayışla mücadele edeceklerini söyleyen Sındır, hayatın her alanında kadınlara hak ettiklerini vereceklerini söyledi. Sındır, “Ekonomide ve toplumsal hayatta kadınlarımıza daha fazla yer açabilmek için ve ayrımcılığı önlemek için teşvik politikaları geliştireceğiz.  Eğitim müfredatı kadın – erkek eşitliği ilkesine göre yeniden düzenlenecek. Her görev için pozitif ayrımcılık uygulayacağız. Aydınlık Türkiye kadınlarımızın, annelerimizin ellerinde yükselecek” dedi.
   
  “KADIN VARSA ÜRETİM VARDIR, BEREKET VARDIR”
   
  Kadınların olduğu yerde üretimin, bereketin, başarının olduğunu söyleyen Sındır sözlerini şöyle sonlandırdı: “Evi çekip çeviren, üreten yetiştiren, takıp takıştıran, gün doğumundan gün batımına tüm zamanını bir şeyler yapmakla geçiren kadınlardır. Öncelikle bunun bilincinde olacağız. Onun için de daha eşit ve adil olacağız. Yine öncelikle aile içi şiddete, bizim gibi köklü gelenekleri olan, ilkel töre cinayetlerine sona erdireceğiz.  Çalışan, üreten kadınlarımızın çocuklarının devlet tarafından desteklenen çocuk yuvalarına ve anaokullarına gitmelerini sağlayacağız. Kadınlarımızın tarlada dayı başlarının ya da merdiven altı sigortasız çalıştırılmasına izin vermeyeceğiz. Tarım, ev hizmetleri gibi kadının yoğun çalıştığı alanları kayıt altına alacağız ve kadının hakkını, hukukunu koruyacağız. İktidarımızda kadın kooperatifleri desteklenecek ve çeşitlenecek. Gelin daha eşit ve pozitif ayrımcılığın yapıldığı bir Türkiye için CHP’ye oy verin” dedi.
   


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim