Karabağlar Belediyesinden o iddialara açıklama

 • Haber Saati : 01 Ağustos 2019, Perşembe 14:02:33 - 11 Ay önce eklendi.
Son günlerde CHP'li belediyelerle ilgili atama krizleri kamuoyunda tartışma yaratırken, geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında Karabağlar Belediyesinde çalışan iki personelle ilgili iddialar ortaya atılmıştı.

  Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, "Baştan sona tek taraflı, haksız ve tümüyle Belediyemizi karalamaya dönük olarak hazırlanmış ve siyasi propaganda malzemesi olarak ortaya konmuş haberde, gazetecilik etik ve ahlakı tamamen es geçilmiştir" denildi. Açıklamada ayrıca bahse konu iki personelden birinin 10 yıl diğerinin ise 3 yıldır belediyede "işçi" statüsünde çalıştıkları belirtildi.
   Karabğlar Belediyesi, geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında çıkan atama iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

  Açıklamada bahsi geçen iki personelden birinin 10 yıldır diğerinin ise 3 yıldır belediyede "işçi" statüsünde çalıştığı belirtildi.

  Karabağlar Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

  "Yeni Asır Gazetesi’nin 31.07.2019 tarihli basılı nüshasının ana sayfasında manşet haber olarak, “CHP BELEDİYECİLİĞİ YAĞMAYA DÖNÜŞTÜ” ve devamında 11. sayfada “CHP’DE KOLTUK YAĞMACILIĞI”  başlığıyla verilen haber ile aynı şekilde Yeni Asır Gazetesi internet sayfasında yer verilen “CHP’de koltuk yağmacılığı” başlıklı haberde, Belediyemiz iştiraki KARBEL A.Ş. çalışanı olup, Belediyemiz bünyesinde yardımcı büro personeli olarak görev yapan Özkan TİCE ile Volkan GÜRBOĞA’nın isimleri, Belediyemiz ve Cumhuriyet Halk Partisi aleyhine haksız ve maksatlı bir şekilde olumsuz algı oluşturulması adına kullanılmıştır.

  Bahse konu haberin başlığı ile sunumunda, “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun tüm liyakat uyarılarına kulak tıkayan İzmir’deki belediye başkanlarını dost, akraba belediyeciliği de kesmedi. CHP’li başkanlar, şimdi de seçim sürecinde kendilerine destek veren parti yöneticilerini belediyelerde işe yerleştirmeye başladı” ve ayrıca “İzmir’deki CHP’li belediye başkanlarının eş, çocuk, dost ve akraba atamalarıyla ilgili skandalları sürerken, şimdi de partinin il ve ilçe yöneticileri belediyelerde maaşa bağlanmaya başladı. Belediyelerden yıllardır maaş alan CHP’li 10 il yöneticisine ek olarak, partinin iki yöneticisi daha ilçe belediyelerinde işe başlatıldı ”denilerek; adı geçen Belediyemiz iştiraki KARBEL A.Ş. çalışanları, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetiminde göreve başladıktan sonra KARBEL A.Ş. bünyesinde işe alınmışlar gibi haksız ve mesnetsiz bir algı oluşturulmuştur.

  Baştan sona tek taraflı, haksız ve tümüyle Belediyemizi karalamaya dönük olarak hazırlanmış ve siyasi propaganda malzemesi olarak ortaya konmuş haberde, gazetecilik etik ve ahlakı tamamen es geçilmiştir. Şöyle ki; haberde adı geçen KARBEL A.Ş.’nin iki yardımcı büro personelinin işe başlama tarihlerinin, CHP İzmir İl Yönetimine seçilmiş olma tarihlerinden çok daha önce olduğu, sadece bir telefonla Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nden öğrenilebilecekken, bu bilgiye hiçbir şekilde haber içinde yer verilmemiştir. Bu durum söz konusu haberin tümüyle maksatlı ve Belediyemizi karalamaya dönük olarak hazırlandığının en bariz göstergesidir.  

  Belediyemiz iştiraki KARBEL A.Ş. personeli Özkan TİCE 14.08.2009 tarihinde, Volkan GÜRBOĞA ise 10.11.2016 tarihinde yardımcı büro personeli olarak işe başlamışlardır. Adı geçen her iki KARBEL A.Ş. personelinin CHP İzmir İl Yönetiminde görev alma tarihleri ise 07.01.2018’dir. Yani özetle haberde oluşturulmaya çalışılan algının aksine, işe başlama tarihleri, CHP İzmir İl Yönetimine seçilmelerinden çok önceye denk gelmektedir.

  Ayrıca 2820 numaralı “Siyasi Partiler Kanunu”na göre kimlerin siyasi partilere üye olabilecekleri açıkça belirtilmişken ve haberde adı geçen her iki Belediyemiz personeli de “işçi” statüsünde olduklarından siyasi parti faaliyetleri, mesai saatleri dışında olduğu müddetçe Belediyemizi bağlayıcı bir durum içermemektedir. Kaldı ki haberde adı geçen KARBEL A.Ş. personeli, mesai saatleri içerisinde görevlerinin başında olup, aksi bir durumda ilgili yasal mevzuat çerçevesinde gerekli işlemlerin yapılacağını kamuoyuna saygıyla duyururuz."


Bu Haberin Manseti :

Karabağlar Belediyesinden o iddialara açıklama
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim